Reklama

3 nafťáky ihneď k odberu s akciovou cenou

Zdroj | Citroën
Lissett Pliešovská
Zdroj | Citroën
Zdroj | Citroën

Ak si kladiete otázku, či si máte kúpiť automobil na diesel alebo nie, odpoveď si zrejme budete musieť vyskladať po zvážení všetkých faktorov za a proti každý sám. Najväčším strašiakom sú pre väčšinu z nás emisné normy.

V predchádzajúcom článku sme písali, že tieto vozidlá len tak rýchlo nevymiznú z ciest a celý proces môže trvať aj niekoľko desaťročí. V niektorých krajinách sa zaviedli emisné zóny, kde máte zákaz vstupu s dieselovými autami, ktoré nedosahujú povolenú emisnú normu.

Na druhej strane, koľko takých zón potrebujete práve vy navštíviť? Automobilky upravujú emisie na dieselových vozidlách a snažia sa ich stiahnuť smerom dolu, čím chcú udržať v hre i tento naftový pohon. Kto jazdí dlhé trate a ročne najazdí viac ako 15 tisíc kilometrov, mal by sa zamyslieť nad výhodami nafťákov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 nafťáky, ktoré sa teraz oplatia kúpiť

Kým sa však rozhodnete, je dobre posurfovať po internete, vyhľadať si informácie o vozidle, recenzie odborníkov, ale i motoristov daného vozidla a v neposlednom rade prejsť na vyhľadávanie a konfigurovanie svojho zvoleného modelu. Každá automobilka má v ponuke i skladové vozidlá, čo pre vás môže znamenať rýchly nákup a žiadne čakanie na dodanie. Samozrejme, vyberať musíte len z toho, čo už je vyrobené. Zostáva na vás, či dokážete z požiadaviek upustiť, alebo naopak na nejaké pristúpiť. To je daň za to, že nákup viete urobiť v priebehu jedného dňa.

Pozreli sme sa na cenovo najnižšiu ponuku dieselových vozidiel, ktoré sú v čase písania článku dostupné a teda ihneď k odberu. Nájdete medzi nimi i vy model, ktorý vás zaujme?

1.

Dacia Duster Expression Blue DCI 115 4×2

17 440 € viac info

Dacia Duster Expression Blue DCI 115 4×2 má 1 461 cm3 objem motora, 84 kW výkon a 6-stupňovú manuálnu prevodovku.

Tento model je vybavený napríklad tempomatom, palubným pčítačom, zadnými parkovacími senzormi, manuálnou klímou, 8″ dotykovou obrazovkou s Bluetooth, DAB rádiom a káblovým zrkadlením smartfónu (Apple CarPlay/Android Auto). O zvuk sa stará 6 reproduktorov.

2.

Citroën C4 FEEL PACK BlueHDi 130

23 990 € viac info

Citroën C4 Feel Pack BlueHDi 130 EAT8 modelový rok 2023 má objem motora 1 499 cm3, výkon motora je 96 kW, poteší 8-stupňová automatická prevodovka.

Tento konkrétny model je vybavený napríklad palubným počítačom, multifunkčným volantom, digitálnym prístrojovým štítom, podporou Apple CarPlay/Android Auto, dažďovým senzorom, brzdovým a parkovacím asistentom, sledovaním únavy vodiča, či varovaním pred neúmyselným opustením jazdného pruhu.

3.

Škoda Octavia Active 2.0 TDI 85 kW

23 990 €

Škoda Octavia Active 2.0 TDI má objem motora 1 968 cm3, výkon motora je 85 kW so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Vo výbave nájdete LED predné, zadné a hmlové svetlá, predné parkovacie senzory, asistenta rozjazdu do kopca, systém rozpoznania únavy, asistenta udržiavania jazdy v jazdnom pruhu, elektronické odomknutie dverí batožinového priestoru zvnútra, rádio Swing s 8,25″ farebným dotykovým displejom, či plnohodnotnú rezervu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako vidíte, dieselové vozidlá sa teraz dajú kúpiť v dobrých cenách od viacerých automobiliek s pomerne slušnou výbavou.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.