Reklama
Správa dňa

Google nasadzuje tisícky cielených reklám na jeden produkt. AI mení reklamný potenciál na internete

15 správ

Zamýšľali ste sa niekedy nad bezpečnosťou vašej mobilnej komunikácie? Práve o bezpečnosti nielen komunikačných aplikácií sme sa rozprávali v najnovšom vydaní TECHTALKS s Tomášom Kucharikom, CEO Ardaco a expertom na bezpečnosť mobilnej komunikácie.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Intel na podujatí Vision 2024 predstavil nový čip na akceleráciu AI s názvom Gaudi 3. So silným nárokovaným výkonom pri prevádzke veľkých jazykových modelov (napr. ChatGPT), spoločnosť umiestnila Gaudi 3 ako alternatívu k Nvidia H100, populárnemu GPU dátového centra, ktorého dopyt prevyšuje ponuku. V porovnaní s Nvidia H100 Intel projektuje o 50 % rýchlejší tréningový čas na Gaudi 3 pre OpenAI GPT-3 175B LLM a verziu Meta’s Llama 2 so 7 miliardami parametrov.

Zdroj | Intel
Zobraziť celú správu

iQOO Neo 9s Pro so Snapdragonom 8 Gen 3 sa pripravuje na uvedenie na trh. Viacerí leakeri z Číny uvádzajú, že nový mobil, model V299FA, certifikovaný na 3C príde so 120 W nabíjaním. Úniky naznačujú, že čipset bude jediným rozdielom oproti Neo9 Pro – fotoaparáty, rozhranie a dizajn zostanú rovnaké.

Zobraziť celú správu

Google počas Google Cloud Next ’24 potvrdil, že OnePlus a Oppo pridajú Gemini LLM do zariadení firiem ešte tento rok. Gemini sa môže v rôznych smartfónoch vyskytovať v rôznych verziách. Najčastejšie distribuovaný je Gemini Nano, ten sa nachádza na Pixel 8 a 8 Pro, ale k dispozícii sú aj dva výkonnejšie LLM, Gemini Pro a Gemini Ultra. Tie sa spoliehajú na to, že funguje Google Cloud, zatiaľ čo Nano je možné spustiť priamo na zariadení.

Zobraziť celú správu

BMW dosiahlo výraznú métu, výrobca predal milión elektromobilov. Predaje v 1Q 2024 prudko vzrástli, vďaka čomu BMW predbehlo konkurenciu s rastúcim predajom elektrických vozidiel vo všetkých dôležitých regiónoch. „BMW Group pokračuje vo svojej ceste rastu BEV. Dodávkou jeho miliónteho plne elektrického vozidla od uvedenia BMW i3 na trh sme dosiahli dôležitý míľnik, ktorý potvrdzuje atraktivitu nášho produktového portfólia,“ povedal vedúci oddelenia zákazníkov, značky a predaja BMW Jochen Goller.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť TCL prináša video generované AI pre svoje televízory. Výsledok sa volá Next Stop Paris, vidieť ho budete môcť na televízoroch značky bežiacich na Google TV. TCL vysvetľuje, že „globálny produkčný tím, ktorý zahŕňa animátorov, expertov na VFX a inžinierov AI“ pracoval na vytvorení príbehu s originálnym scenárom a hlasovými hercami, ale vizuály boli vytvorené pomocou „najnovšej technológie AI animácií“. Trailer je preplnený všetkými klasickými „darčekmi“ AI, od presýtených vizuálov až po neprirodzené tváre a pozadia, ktoré sa neustále pohybujú. Žena má na niektorých záberoch aj výrazne odlišnú tvár.

Zobraziť celú správu

Tesla uviedla na trh novú verziu svojho najpredávanejšieho vozidla, Model Y. Nový variant Model Y je v súčasnosti druhým najdostupnejším variantom plne elektrického crossoveru s najdlhším dojazdom. Elektromobil sa dodáva s dojazdom 600 km (WLTP). Na porovnanie, základný Model Y RWD je uvedený s dojazdom 455 km, Model Y Long Range Dual Motor All Wheel Drive (AWD)má dojazd do 533 km a Model Y Performance 514 km.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

YouTube testuje nový dizajn. Používatelia hlásia, že názov videa, popis videa a komentáre boli presunuté na panel na pravej strane. Služba YouTube odpovedala, že toto je skutočne len experiment na testovanie nových spôsobov vylepšenia funkcií a skúseností.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.