Reklama

3 najlepšie gadgety (nielen) na beh

Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Športu zdar, kalóriám goodbye a vivat dobrej kondícii. Zima je už nenávratne za nami, kto nezačal s aktívnym pohybom, mal by sa nad sebou vážne zamyslieť.

Beh je po chôdzi je druhý najprirodzenejší pohyb. Na prvý pohľad je to jednoduché, no po pár krokoch/kilometroch sa odhalia nástrahy, o ktorých nemal začínajúci športovec ani potuchy.

Na beh treba, samozrejme, vhodné tenisky. Nasleduje správne oblečenie, životospráva, k tomu nejaké vitamíny i doplnky a napokon dobrá aplikácia, ktorá vás motivuje k ešte lepším výkonom. Zabudnúť nesmieme ani na športové slúchadlá, tie vám budú robiť príjemného spoločníka aj počas vypätých síl.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 tipy na najlepšie smart hodinky (nielen) na beh

Dnes už zrejme nie je bežec, ktorý nenosí na ruke smarthodinky, či fitness náramok. Moderná doba však prináša oveľa väčšie množstvo technologických vychytávok. Našli sme pre vás tri zaujímavé tipy.

1.

Garmin HRM-Pro Plus

Hrudný pás HRM-ProTM Plus od značkového výrobcu vám odmeria tep úplne presne a v reálnom čase. Dáta sa prenášajú do hodiniek, alebo cyklopočítačov od Garminu. Nájdete ich aj v mobilnej aplikácii Tacx Training, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu ako i do kompatibilného fitness vybavenia. Vďaka tomu nemusíte mať kompatibilné zariadenie pri sebe bez toho, aby ste o svoje dáta prišli. Pás ich priebežne ukladá, pri ďalšom spárovaní ich odošle do zariadenia. Hrudný pás má len 52 g, použitý materiál je jemný na dotyk a dá sa jednoducho aplikovať.

Zdroj | Garmin

Integrované snímače zaznamenávajú dáta o behu vo vnútorných priestoroch (bez signálu GPS = indoor runs), vrátane vyhodnodnocovania tempa a vzdialenosti behu. Pri behu získate napríklad informácie o tempe a ubehnutej vzdialenosti. Pri behu vonku meria dobu kontaktu so zemou, kadenciu behu, vertikálnu osciláciu a ďalšie komplexné merania. Dozviete sa, koľko ste spálili kalórií, či ako sa vyvíjal váš celodenný tep.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Bežecký pás HRS T-280

Ak sa vám nechce behať v daždi a keď nie je ideálne počasie, pomôže bežecký pás. HRS T-280 môžete regulovať v rozmedzí od 1 do 14,8 km/h v krokoch po 0,1 km/h. Umožňuje tri zmeny uhla sklonu bežiaceho pásu (2–4–6 %). LCD displej zobrazuje informácie o čase, rýchlosti, vzdialenosti, spálených kalóriách a pulze (pulz sa meria v dotykových senzoroch umiestnených v rukovätiach).

Zdroj | HRS

Bezpečnostný kľúč zabráni nehody v prípade pádu, automaticky vypne pás. Potešia USB vstupy a 3,ť mm jack na pripojenie externých zariadení (smartfón, MP3 prehrávač a pod.), v stojane na tablet/smartfón sú integrované reproduktory. Funkcia Test Fat umožňuje zadať vlastné parametre (pohlavie, vek, výška, váha). Maximálna hmotnosť používateľa je 120 kg, pás má 54 kg.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Pozrite si

3 najlepšie smart hodinky do 300 €. Vedia toho prekvapujúco veľa!

3.

Tréningová maska HMS

Tréningová maska je výborným nástrojom pre zlepšovanie kondície a vytrvalosti. Obmedzuje prísun vzduchu, čím simuluje vysokohorské podmienky. Pľúca sa potom horšie plnia vzduchom a dochádza k ich rozťahovaniu a zväčšovaniu ich kapacity. Náročnejšie dýchanie tiež posilňuje medzirebrové svalstvo. Vnútorná strana masky je vyrobená zo silikónu, je príjemný na dotyk a netlačí.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.