Reklama

3 najlepšie smart hodinky do 300 €. Vedia toho prekvapujúco veľa!

Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Inteligentné hodinky sú z roka na rok vyspelejše a v mnohom dobiehajú smartfóny. Ich bezkonkurenčnou výhodou je, že ich môžete nosiť stále so sebou bez toho, aby vás v niečom obmedzovali.

Sú ozdobou vášho zápästia, farbu a materiál remienku viete prispôsobovať vášmu štýlu, oblečeniu, či aktivitám. Môžete z nich telefonovať, platiť v obchodoch, odpovedať na správy, získať dokonalý prehľad o vašom zdraví a športovom výkone.

Pozrite si

3 tipy na najlepšie smart hodinky (nielen) na beh

Obsah pokračuje pod reklamou

Nie je prekvapujúce, že ich vidieť na rukách čoraz viac používateľom, dokonca i tým, ktorí im donedávna nevedeli prísť na chuť. Dnes vám prinášame prehľad troch vynikajúcich modelov, za ktoré nemusíte zaplatiť celú výplatu. Zaujmú pokročilými funkciami ako i nadčasovým dizajnom.

V našom výbere sa ocitli známe značky: Apple, Garmin a Samsung. Spĺňajú našu základnú podmienku, cenu do 300 €, ale ako nižšie uvidíte, zďaleka to neznamená, že ide len o priemerné modely. Sú výkonné, vyrobené z kvalitných materiálov a budú vám spoľahlivo slúžiť niekoľko rokov.

Hodinky sme zoradili podľa abecedy.

1.

Apple Watch SE (2023) 44 mm

Legendárne Apple Watch môžete získať naozaj za takúto prijateľnú cenu. Napriek tomu, že ide o základný model, nájdete tu všetky najpoužívanejšie, najužitočnejšie a najžiadanejšie funkcie. Môžete z nich telefonovať, písať textové správy, či realizovať bezkontaktné platby. Vďaka aplikáciám Kompas a Mapy vám ukážu správnu cestu nech sa kdekoľvek – v meste, alebo na výlete v divočine. Monitorujú vašu fyzickú aktivitu, sledujú vaše ciele, o ktoré sa môžete podeliť s ostatnými.

Zdroj | Apple

Hodinky majú 1,78″ OLED displej so 44 mm telom. Interná pamäť je 32 GB, takže z nich môžete počúvať off-line hudbu na bezdrôtových slúchadlách. Odolnosť voči vode je do 50 m, takže ich nemusíte dávať dole zo zápästia ani počas plávania, sprchovania, či naozaj intenzívneho športovania. Hodinky dokážu detegovať vážnu nehodu a privolať záchranárov.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Garmin Vívoactive 5

Garmin Vívoactive 5 sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú športového ducha. Hodinky majú 1,2″ dotykový AMOLED displej s rozlíšením 390 x 390 px. Telo hodiniek je z polyméru, displej okrem ochranného skla Corning Gorilla Glass 3 pasívne chráni aj hliníková luneta. Odolnosť voči vode je 5 ATM. Ku smart funkciám patrí zobrazovanie notifikácií z pripojeného smartfónu, nevýhodou môže byť, že si z nich nezavoláte.

Keďže ide o športové hodinky, takže Garmin Vivoactive 5 zvládnu meranie aktivít aj s pomocou GPS modulu, zmerajú tep srdca, okysličenie krvi, hladinu stresu, ženy ocenia sledovanie menštruačného cyklu. Hodinky vedia počítať metriku Body Battery, variabilnú srdcovú frekvenciu (HRV), ponúkajú meditácie a dychové cvičenia. Zaujímavou funkciou je poradca pre spánok, povie, koľko spánku vaše telo potrebuje.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Samsung Galaxy Watch6 44mm

Samsung Galaxy Watch6 44mm majú 1,5″ AMOLED displej s funkciou always-on, ponúkajú maximálny jas do 2 000 nitov. Ide o štýlové hodinky, ponúkajúce množstvo moderných funkcií. Ich vzhľad navyše môžete meniť pomocou vymeniteľných remienkov a nastaviteľných ciferníkov. Ponúkajú odolnosť voči vode, nečistotám a poškodeniu. Pomocou nich si viete vybaviť hovory, SMS-ky, alebo počúvať hudbu. Ich výbava zahŕňa aj PPG senzor, ktorý sníma telesné funkcie aj spánok a priebežne ich hodnotí. Kedykoľvek bude váš tep príliš vysoký alebo nízky, zašlú vám hodinky upozornenie. Upozornenie dostanete aj pri zaznamenaní nepravidelného srdcového rytmu spolu s odporúčaním vyšetrenia EKG.

Na šport a tréning máte k dispozícii 90 profilov pre pohybové aktivity, oceníte funkciu automatického rozpoznania pohybu. V núdzi príde vhod funkcia SOS volania. Samsung Wallet slúži pre bezkontaktné platby, no ľahko si tu uložíte aj vernostné karty a cestovné lístky. Hodinky poslúžia aj ako vzdialená spúšť fotoaparátu.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.