Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

11 správ

Blackmagic vyvíja kameru pre videá Apple Vision Pro. Uviedlo to Apple na WWDC24. Kamera pre zmiešanú realitu je navrhnutá na zachytávanie obsahu pre Apple Vision Pro s rozlíšením 8 160 x 7 200 px na oko a 16 nastavení dynamického rozsahu pre stereoskopický 3D obsah v kine s rýchlosťou 90 snímok za sekundu.

Zobraziť celú správu

Tesla v roku 2024 nevydá aktualizovaný Model Y. Elon Musk potvrdil, že automobilka v súčasnosti neplánuje uviesť na trh aktualizovanú verziu obľúbeného crossoveru. Zdôraznil, že súčasné autá sa neustále zlepšujú pomocou aktualizácií softvéru.

Zobraziť celú správu

Hyundai ukázal prvé obrázky elektrického modelu Inster. Nový subkompaktný elektromobil segmentu A na obrázkoch ukazuje denné LED svetlá a dizajnovú identitu založenú na pixelových prvkoch smeroviek a zadných svetiel. Dojazd Inster-u je 355 km (WLTP), oficiálne bude predstavený na medzinárodnom autosalóne v kórejskom Busane koncom júna.

Zdroj | Hyundai
Zobraziť celú správu

Aké smartfóny sa najlepšie v máji predávali v sieti O2? Na prvých troch miestach sa umiestnil Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G, Xiaomi Redmi 13C a Apple iPhone 15 Pro. V top 10 sa ešte umiestnili tieto modely: Samsung Galaxy A15 5G, Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G, Xiaomi Redmi A3, Apple iPhone 15, Motorola Moto G54 5G Power edition a Apple iPhone 15 Pro Max.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Po predstavení Apple Intelligence na WWDC24 kľúčoví predstavitelia Apple potvrdili, že spoločnosť chce na iPhonoch podporovať aj konkurenčné Gemini od Google. Apple chce totiž podporovať všetky spôsoby systémov AI poháňané veľkými jazykovými modelmi, oficiálnym partnerom je však zatiaľ len OpenAI s ChatGPT.

Zobraziť celú správu

Volvo vraj urýchlene presúva výrobu elektromobilov z Číny do Belgicka. Výroba nových modelov Volvo EX30 a EX90 sa presúva do Európy, aby sa predišlo očakávaným clám na elektrické vozidlá vyrobené v Číne. Doteraz sa nepredpokladalo, že výroba v EÚ začne skôr ako v roku 2025. S prípravou presunu sa začalo už v marci.

Zobraziť celú správu

iOS 18 bol predstavený včera a postupne vychádzajú najavo ďalšie funkcionality. Jednou z tých naozaj praktických je možnosť vymeniť tlačidlo baterky na uzamknutej obrazovke podľa vlastného výberu, napríklad za tlačidlo spúšte fotoaparátu.

Zobraziť celú správu

Musk je známy tým, že nikomu neodpúšťa. S kým sa nepodohol v podnikaní, nechce mať nič spoločné. Po včerajšom predstavení Apple Intelligence a integráciou s ChatGPT hovorí, že ide o „neprijateľné porušenie bezpečnosti“ a vyhráža sa zákazom používania zariadení Apple vo svojich spoločnostiach vrátane Tesla, SpaceX a X. Predstavuje si to tak, že návštevníci budú musieť po príchode do týchto spoločností odovzdať svoje iPohony so zariadeniami uloženými vo Faradayovej klietke.

Zobraziť celú správu

Unikla cena a dostupnosť smart hodiniek Samsung Galaxy Watch FE. Model bude pravdepodobne dostupný len v menšej 40 mm verzii s rozmermi 40 x 10 x 39 mm a hmotnosťou 26,6 gramov. Cena by mala byť 199 eur s tým, že predobjednávky budú odoslané 24. júna.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.