Reklama

Pozrite si 3 najdivnejšie telefóny sveta

Zdroj | DALL-E 3
Richard Pliešovský
Zdroj | DALL-E 3
Zdroj | DALL-E 3

Dizajn sa v priebehu času mení, čo sme často svedkami napríklad pri pohľade na staršie automobily, alebo kľudne aj mobilné telefóny.

Dnešný smartfón je síce z prednej časti na nerozoznanie a keby sa výrobcovia nehrali z rozložením objektívov v zadnej časti, len ťažko by sme ich rozpoznali. To kedysi boli dizajnéri odvážnejší!

Pozrite si

3 najškaredšie elektromobily, ktoré môžete uvidieť i na našich cestách

Obsah pokračuje pod reklamou

Posúďte sami, vybrali sme pre vás 3 podivné zariadenia, ktorým sa hovorilo mobilný telefón, ale zrejme veľa hovorov sa cez ne nerealizovalo. Zoznam je zoradený podľa abecedy.

1.

Nokia 7600

Zdroj | Nokia

Telefón ako módny doplnok? Tak ide zrejme o tento model. Nokia ho navrhla ako jeden z mnohých nezvyčajných modelov, mal kvapkovitý tvar a na výber boli rôzne vymeniteľné kryty. Podporoval polyfonické zvonenia, disponoval audio prehrávačom MP3/AAC, ktorý zvládol preniesť až 29 MB skladieb cez Bluetooth, infračerveného portu, USB, alebo cez Pop-Port.

Zariadenie bolo predstavené 25. septembra 2003, no z pochopiteľných dôvodov sa nikdy nepredával v masovom rozsahu.

2.

Samsung Juke

Zdroj | Samsung

Samsung Juke (SCH-u470) z roku 2007 bol primárne určený ako mobilný prehrávač. V zatvorenom stave slúžil na počúvanie hudby, keď ho majitelia otvorili, mali z neho mobilný telefón. Mal tiež zabudovaný fotoaparát s VGA rozlíšením, dokonca už vtedy disponoval funkciou Nočný režim. Napriek tomu, že výrobca dobre zvládol konštrukciu a použil kvalitné materiály, neovládal sa ľahko a intuitívne. Veľké predajné čísla sa nezaznamenali. Ako kuriozitu môžeme spomenúť, že oficiálnou piesňou pre tento mobil bola známy hit Juke Bix Hero od Foreigner.

3.

Siemens Xelibri 6

Zdroj | Siemens

V roku 2003 neprišla na svet len Nokia 7600, Siemens vtedy uviedol na trh svoj Xelibri 6. Bol navrhnutý v tvare puzdra na make-up, mal véčkový dizajn s pántom v strede. Zameranie mobilu bolo jasné aj po jeho otvorení, vo vnútri mal totiž dve zrkadlá, jedno so zväčšovacím efektom. Rovnako ako Nokia 7600, klávesnica nemala obvyklé rozloženie a namiesto toho obklopovala jedno zo zrkadiel. Miniatúrny displej bol umiestnený v zrkadle v hornej časti.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.