Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

14 správ

Autonómna taxislužba Cruise od GM pozastavuje autonómne jazdy bez vodiča po tom, čo jej v pozastavili licenciu v Kalifornii. Štát Kalifornia jej pozastavila licenciu na prevádzku v dôsledku skresľovania informácií zo strany spoločnosti pri vyšetrovaní nehody. Tú pôvodne nespôsobilo vozidlo od Cruise. Ľudský vodič zrazil chodca na priechode pre chodcov a potom z miesta činu ušiel. Náraz bol dostatočne tvrdý na to, aby vtlačil chodca do cesty autonómnemu vozidlu Cruise, ktoré prudko zabrzdilo v snahe vyhnúť sa nehode. Chodec bol potom zakliesnený pod vozidlom Cruise, ktoré prešlo do ponehodového režimu, kde sa stiahlo na kraj cesty. To ťahalo chodca približne 6 m rýchlosťou asi 11 km/h, čo potenciálne spôsobilo ďalšie zranenie už vážne zranenej obete. Za týchto okolností boli identifikované dva problémy: autonómne vozidlo malo zostať na mieste, vo vyšetrovaní po nehode Cruise skreslil fakty o nehode tým, že nespomenul ani neukázal video pohybu po nehode.

Zobraziť celú správu

Svetielko nádeje rozbehlo crowdfundigovú kampaň AUTO NÁDEJE – VEĽKÁ POMOC MALÝM HRDINOM na on-line platforme StartLab, cez ktorú sa už podarilo vyzbierať 45 000 € na kúpu nového vhodného auta. Práve vďaka vašej podpore môže Svetielko nádeje zmysluplne pomáhať aj ďalej. Kampaň aktuálne pokračuje a vy môžete pomôcť darom na nákup PHM až na 1 rok pre nové auto nádeje.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Známý nemecký audio producent Loewe predstavil svoje nové prenosné DAB+ rádio, aby nám pripomenul skromné ​​začiatky spoločnosti pred storočím. Nové Loewe radio.frequency (tak sa volá) je čiastočne navrhnutý ako pocta úplne prvej rádiovej jednotke značky, rádiovému prijímaču OE 333, si pripomína 100 rokov, odkedy bratia Siegmund a David L. Loeweovci založili spoločnosť pod názvom Radio Frequenz v Berlíne v roku 1923.

Zdroj | Loewe
Zobraziť celú správu

Monitor AOC CU34G3X má 34″ zakrivený UWQHD VA displej (3 440 x 1 440 px) s obnovovacou frekvenciou 180 Hz. Panel podporuje skutočné 8-bitové + FRC farby a pokrýva 99 / sRGB NTSC a 93 % DCI-IP3 farebný priestor. Displej má jas 300 nitov a podporuje HDR10.

Zobraziť celú správu

iPhony sa vo všeobecnosti považujú za jeden z najbezpečnejších smartfónov na trhu. Apple v priebehu rokov vytvoril množstvo funkcií pre iOS , ktoré mu pomohli získať túto reputáciu. Nie vždy však všetko funguje presne tak, ako sa tvrdí. Portál ArsTechnica zistil, že iOS 17.1 opravu chyby zabezpečenia, ktorá bránila fungovaniu funkcie adresy „súkromnej siete Wi-Fi“. Táto funkcia bola predstavená v systéme iOS 14, no bezpečnostní pracovníci, s ktorými sa portál rozprával, uviedli, že kvôli zraniteľnosti je táto funkcia prakticky zbytočná.

Zobraziť celú správu

Xiaomi predstavilo nový systém svoj HyperOS, beží na ňom nové smartfóny séria 14 a teraz prichádza nový variant TV S Pro. Má rovnaké špecifikácie ako predchádzajúce dva modely s výnimkou väčšieho displeja. Ide o miniLED zobrazovací panel s rozlíšením 4K, jasom do 2 400 nitov a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Televízor ponúka 1 440 špičkových podsvietených partícií a svetelný senzor, ktorý je schopný automaticky upravovať jas v závislosti od okolia. Televízor dokáže prehrávať aj obsah Dolby Vision Atmos a má certifikáciu HDR10+ a IMAX Enhanced. Novinkou je tiež, že beží na novom HyperOS.

Zobraziť celú správu

Celosvetové dodávky smartfónov klesli medziročne o 0,1 % na 302,8 milióna kusov v treťom štvrťroku 2023. Čína zaznamenala v 3Q23 medziročný pokles dodávok o 6,3 %, čo predstavuje desiaty štvrťrok poklesu za sebou. Stúpajúca nezamestnanosť mladých ľudí, prebiehajúca realitná kríza a deflácia výrazne utlmili spotrebiteľské výdavky a širšie makroekonomické prostredie v Číne. Inde sa dodávky v Európe, Japonsku a USA znížili o 8,6 %, 5,3 % a 1,1 %. Na prvom miesta sa umiestnil Samsung s predajom 59,5 miliónov kusov. Nasleduje Apple (53,6 miliónov), Xiaomi (41,5 miliónov) a OPPO (27 miliónov).

Zobraziť celú správu

TopPreferujete výdrž, či výkon? Pri novej sérii Xiaomi 13T si netreba vyberať. Všetky komponenty a na nich postavený softvér, musia spoločne ladiť tak, aby pre vás pri používaní smartfónu neboli prekážkou, ale naopak, aby ste vlastne úplne zabudli, že existujú. Xiaomi má takéto ladenie veľkého-malého orchestra zjavne v malíčku, o čom sme sa v redakcii presvedčili prostredníctvom novej série smartfónov Xiaomi 13T.

Zobraziť celú správu

ESA zmapovala labyrint noci na Marse do videa. Kaňon má dĺžku takmer 1 200 kilometrov a nachádza sa vo Valles Marineris, čo je v podstate Veľký kaňon Červenej planéty. Nové video predstavuje strmé údolia v tejto oblasti, ako aj jej najvyššie sopky.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.