Reklama

Xiaomi Watch S3 sú smart hodinky s HyperOS aj eSIM funkcionalitou!

Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Včerajšia čínska akcia Xiaomi bola plná prekvapení. Okrem dvojice vlajkových smartfónov série Xiaomi 14 sme sa oficiálne dočkali aj vlastného operačného systému HyperOS. Do tretice to boli aj smart hodinky Xiaomi Watch S3, ktoré tento nový systém naplno využívajú.

Ide o nástupcu modelu Xiaomi Watch S2, ktorý sa zatiaľ nedostal na globálny trh, ale dočkali sme sa modelu Watch S2 Pro, ktorý disponuje operačným systémom Wear OS od Google. Najnovšie smart hodinky od čínskeho giganta zase nasadili nový operačný systém HyperOS.

Obsah pokračuje pod reklamou

Po stránke dizajnu tu máme výraznejšiu lunetu okolo displeja, ktorá je masívnejšia a viac vystupuje zo samotného tela. Je to kvôli tomu, že luneta je vymeniteľná za jej iné farebné varianty, ale nedá sa ňou otáčať po vzore smart hodiniek od Samsungu. Hodinky budú vo svetlej a v tmavej verzii.

Remienok má tradičnú šírku 22 mm a je vyrobený z rôznych materiálov. Samotné hodinky majú telo z nerezovej ocele, displej zase kryje odolné sklo Corning Gorilla Glass. Na pravej strane vidíme aj dvojicu fyzických tlačidiel. Smart hodinkám Xiaomi Watch S3 nechýba certifikácia 5 ATM.

Vpredu sa nachádza 1,43-palcový AMOLED displej s rozlíšením 466 x 466 pixelov a základnou 60-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Maximálny jas sa pohybuje na úrovni 600 nitov, čo by malo zabezpečiť dobrú čitateľnosť displeja aj počas slnečných letných dní.

Zdroj | Xiaomi

Ako sme už spomínali, Xiaomi aj tu nasadilo HyperOS. Na prvý pohľad by ste to prakticky nespoznali, grafické prvky sú verné predošlým generáciám vlastného operačného systému. Výhoda je skôr skrytá a spočíva v prepojenosti s ostatnými Xiaomi zariadeniami.

Hodinky majú integrovaný reproduktor aj mikrofón, takže hovory si vybavíte priamo zo zápästia. Fungujú tu aj niektoré gestá, napríklad potrasením ruky môžete odmietnuť prichádzajúci hovor. Mnohých používateľov poteší, že hodinky prichádzajú s podporou eSIM.

Pozrite si

Idú nové smart hodinky od Xiaomi po krku Apple Watch?

K dispozícii je vyše 150 športových režimov, ktoré sa presne merajú aj vďaka GPS modulu. Vo výbave je aj NFC čip, takže predpokladáme, že hodinkami pôjde bezkontaktne platiť pomocou platobnej brány Xiaomi Pay.

Výdrž sa pohybuje na úrovni 15 dní, ak použijete funkciu Always-on displeja (AOD), výdrž sa skráti na asi tretinu. V režime s aktívnou eSIM sa výdrž pohybuje zhruba na siedmich dňoch.

A čo ceny? Základná verzia Xiaomi Watch S3 sa bude predávať v prepočte za 103 eur, eSIM variant potom vyjde na 129 eur. Hodinky budú dostupné na domácom čínskom trhu, do budúcna nie je vylúčené ani uvedenia na globálny trh.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi prekvapilo ešte jednými smart hodinkami. Tie majú trochu odlišný dizajn, ale vynímajú sa hlavne tým, že dokážu zmerať tlak aj EKG srdcového rytmu. Xiaomi získalo dokonca certifikát na meranie tlaku a celá technológia funguje na pumpe, ktorá naženie vzduch do remienka, ktorý sa následne nafúkne. Potom stačí už len ruku položiť krížom cez hruď a počkať, kým proces merania skončí.

Veľa ďalších informácií sme sa nedozvedeli, hodinky majú meranie vyše 100 športových aktivít s dvojpásmovým GPS, NFC na platenie, funkciu volania a certifikáciu IP68. Cena takýchto hodiniek je stanovená v prepočte na 260 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.