Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

17 správ

Mark Zuckerberg sa pochválil, že platforma Threads, konkurent X, má v súčasnosti „necelých“ 100 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Zuckerberg sa domnieva, že existuje „dobrá šanca“, že by aplikácia mohla v najbližších rokoch dosiahnuť 1 miliardu používateľov.

Zobraziť celú správu

Smartfóny Pixel získavajú praktický nástroj Call Screen, ktorý filtruje spamové hovory a čoskoro navrhne kontextové odpovede na jednoduchšie interakcie počas hovorov. Preverenie hovoru je užitočné najmä vtedy, keď vám volá neznáme číslo, ktoré často pochádza zo zdroja spamu alebo od telemarketingu. Pixel ich dokáže jednoducho odfiltrovať bez toho, aby vás obťažoval, a znížiť počet spamových hovorov, ktoré prijimete.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Používatelia Apple Watch sa od watchOS 10 stretávajú s nepríjemnou chybou, ktorá im narušila komplikácie aplikácie Počasie. Včera bola uvoľnená verzia watchOS 10.1 opravuje chybu ovplyvňujúcu komplikácie aplikácie Weather.

Zobraziť celú správu

Tesla a BP oznámili dohodu, v rámci ktorej spoločnosť Tesla predá hardvér Supercharger v hodnote 100 miliónov dolárov. Dohoda je v podstate prvou svojho druhu. Ropný gigant bude môcť rozmiestniť na svojich miestach stanice vyrobené spoločnosťou Tesla, ale pod značkou BP. Dohoda bude zahŕňať dodanie zariadení Supercharger s Magic Dock, ktorý podporuje vozidlá s CCS.

Zobraziť celú správu

TopSvetielko nádeje rozbehlo crowdfundigovú kampaň AUTO NÁDEJE – VEĽKÁ POMOC MALÝM HRDINOM na on-line platforme StartLab, cez ktorú sa už podarilo vyzbierať 45 000 € na kúpu nového vhodného auta. Práve vďaka vašej podpore môže Svetielko nádeje zmysluplne pomáhať aj ďalej. Kampaň aktuálne pokračuje a vy môžete pomôcť darom na nákup PHM až na 1 rok pre nové auto nádeje.

Zobraziť celú správu

Lexus na japonskom veľtrhu mobility ukázal sériový automobil s odhalením dvoch vozidiel. LF-ZC predstavuje ukážku sériového vozidla, ktoré sa má objaviť v roku 2026, zatiaľ čo LF-ZL predstavuje to, čo je možné z elektrickej vlajkovej lode značky Lexus využívajúcu architektúru elektromobilov novej generácie značky.

Zobraziť celú správu

Na Japan Mobility Show ukázalo Mitsubishi D:X Concept, ktorý je pohľadom spoločnosti na budúcnosť dodáviek. Vzhľad je evidentne inšpirovaný VW ID Buzz, ale aj tak zaujme. Je robustný a agresívny s obrovskými pneumatikami a sú laserovými svetlometmi. Interiér obsahuje tri rady sedadiel a sedadlá sa dajú posúvať a otáčať pre rôzne konfigurácie. Má plug-in pohon 4×4. Mitsubishi neoznámilo žiadne výrobné plány.

Zdroj | Mitsubishi
Zobraziť celú správu

Orange získal už štvrté ocenenie za najlepšiu mobilnú sieť na Slovensku The Best Slovakian Mobile Network in the Test. Okrem toho, že Orange poskytuje tú najkvalitnejšiu mobilnú sieť, významne napreduje aj v pokrývaní 5G siete. Tá je aktuálne dostupná pre 60,5 % populácie v 427 mestách a obciach s cieľom dosiahnuť pokrytie pre 65 % do konca roka. 4G sieť je dostupná pre 99,1 % populácie vo všetkých 141 mestách a 2 248 obciach na Slovensku. Optická sieť od Orangeu je dostupná pre 585 519 domácností v 70 mestách a optické služby od Orangeu poskytované prostredníctvom partnerských sietí sú dostupné pre 595 579 domácností v 675 mestách a obciach na Slovensku.

Zobraziť celú správu

Subaru prinieslo na Japan Mobility Show dva veľké koncepty. Jedným z nich je to, čo sa očakávalo: koncept elektrického športového auta s názvom Sport Mobility Concept. Druhým je koncept Air Mobility Concept, ktorý vyzerá via ako lietajúce auto, než koncept osobného lietadla.

Zobraziť celú správu

Qualcomm oznámil novú zostavu platforiem na spracovanie zvuku, ktorá má rozšíriť význam bezdrôtového zvuku pre používateľov. Okrem nových čipsetoch Qualcomm 8 Gen 3 prináša výrobca nové platformy S7 a S7 Pro, ktoré prinášajú vylepšený zvuk do zariadení cez Wi-Fi namiesto Bluetooth. Nové platformy poskytujú 6-násobný výpočtový výkon oproti predchádzajúcim platformám, čo znamená 100-násobok výkonu AI. S týmto pridaným výkonom dochádza k minimálnej zmene v spotrebe energie a zároveň sa značne rozširuje to, čo zariadenia dokážu z hľadiska detekcie zvuku a spracovania ANC.

Zobraziť celú správu

Na Slovensko prichádza ďalší výrobca elektromobilov. Ide o značku BYD, ktorá v spolupráci so spoločnosťou Delta-Truck prináša na Slovensko elektrické nákladné vozidla BYD.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TopSpoznajte hodinky Garmin Venu 3, ktoré ponúkajú pokročilé zdravotné a fitnes funkcie, ako aj možnosť telefonovať a posielať textové správy. Nie sú to len smart hodinky. Stanú sa vaším osobným trénerom na zápästí a pomôžu vám dosiahnuť vaše ciele.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.