Reklama

Ako zrušiť predplatné na Disney+?

Zdroj | Brandon ong
Števo Porubský
Zdroj | Brandon ong
Zdroj | Brandon ong

Spoločnosť The Walt Disney Company už o niekoľko dní (1. 11. 2023) zvýši ceny predplatného aj u nás ponúkanej služby Disney+.

Keďže u nás neexistuje program s podporou reklám, prakticky každý používateľ služby na Slovensku bude platiť mesačne viac o 2 eurá. Návod, ako ušetriť ešte pred nárastom cien sme vám priniesli nedávno.

Pozrite si

Ako zrušiť účet na Netflixe, Amazone, Apple TV+ či HBO Go?

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak však Disney+ sledujete sporadicky a možno ste už naň aj zabudli, je dobré si službu deaktivovať a neplatiť zbytočne 120 € ročne. Ako na to? Postup je veľmi jednoduchý, stačí sa prihlásiť do svojho účtu a v pravom hornom rohu kliknúť na svoje meno. Vyroluje sa ponuka, v ktorej si nájdete položku Účet (Account).

V novom rozhraní neklikajte na poslednú položku Vymazať účet (Delete Account), ale na položku Disney+ mesačne (Disney+ Monthly), resp. Disney+ Annualy, podľa toho, aké predplatné máte.

Pod tabuľkou s informáciami o spôsobe platby je červené tlačidlo Zrušiť predplatné (Cancel Subscription). Stačí naň kliknúť a Disney+ môžete ešte nechať prípadne aj dôvod, prečo odchádzate.

Odporúčam Too expensive/can no longer afford. Možno pri masívnom odlive zákazníkov si gignat uvedomí, že ceny nemusel vôbec dvíhať.

Tlačidlo vymazať účet (Delete Account) je možné použiť až po tomto predošlom kroku. Účet ale vymazať nemusíte, možno o pár mesiacov príde Disney+ s nejakým obsahom, ktorý by stál zato a potom stačí iba obnoviť spôsob platby.

Rovnakým spôsobom si službu deaktivujete aj cez mobilné appky v Androide či iOS s tým rozdielom, že po kliknutí na Disney+ Monthly, resp. Disney+ Annualy vás appka presmeruje na web rozhranie.

Pozrite si

Disney+ bude o 24 € ročne drahšie! Ako ušetriť ešte teraz 40 € na predplatnom?

Mimochodom, zrušením predplatného ešte stále môžete sledovať Disney+. Ak vám teda napríklad Disney+ obnovuje 24. v mesiaci, znamená to, že za Disney+ ste platili včera a tak máte aktívne predplatné ešte na takmer celý mesiac.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.