Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

11 správ

Poznáte novú skratku LM? LM = Luxury Mover veľmi presne vystihuje to, na čo sa práve v našom novom videu pozriete – luxusné MPV, ktoré si môžete dopriať v dvoch verziách, a to so štyrmi alebo siedmimi miestami na sedenie. Za TOP 4-miestnu verziu zaplatíte 155-tisíc €, 7-miestna verzia je dostupná za 127-tisíc €. Prečo nás LM-ko zaujalo a ktoré si vybrať?

Zobraziť celú správu

NASA hľadá spôsoby, ako získať vzorky hornín späť z Marsu za menej ako 11 miliárd dolárov. Minulý mesiac vyzvala spoločnosti, aby prišli s nápadmi. Boeing je prvou firmou, ktorá zverejnila podrobnosti o tom, ako by sa pokúsila o misiu Mars Sample Return. Štúdia zahŕňa jediný let rakety Space Launch System, čo je nosná raketa so super ťažkým zdvihom určená na vyslanie astronautov na Mesiac na misie Artemis agentúry NASA. Problémom je, že SLS je dnes najdrahšou raketou. Generálny inšpektor NASA už minulý rok povedal, že je nepravdepodobné, že by náklady na jeden štart SLS klesli pod 2 miliardy dolárov.

Zobraziť celú správu

Jednou z posledných zostávajúcich výhod, ktoré ponúkal Google Assistant oproti Gemini, bola možnosť ovládať hudbu. To sa teraz mení, pretože Google vo veľkom sprístupňuje rozšírenie YouTube Music pre četbota. Rozšírenie YouTube Music je predvolene vypnuté, ak ho chcete aktivovať, musíte prejsť na stránku gemini.google.com/extensions v počítači (alebo smartfóne s Androidom). Po pripojení môžete rozšírenie používať tak, že prejdete na webstránku Gemini (alebo do mobilnej aplikácie pre Android) a zadáte výzvu. Aktuálne to funguje len s anglickými výzvami.

Zobraziť celú správu

Microsoft finišuje s najväčšia aktualizáciou Windows 11 za posledné 2 roky. Aktualizácia 24H2 bude vydaná do konca tohto roku, zostava 26100.712 už bola zaradený do testovacieho kanála Release Preview pre Windows Insiders. Nové funkcie systému Windows spojené s aktualizáciou 24H2 budú dostupné iba na počítačoch Copilot+, ktoré majú náročná systémové požiadavky: 16 GB RAM, 256 GB internej pamäte a neurónová procesorová jednotka s kapacitou najmenej 40 bilión operácií za sekundu (TOPS). V súčasnosti sú jedinými čipmi, ktoré vyhovujú procesory Qualcomm Snapdragon X Plus a X Elite.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ford Mustang Mach-E je jedným z najväčších konkurentov obľúbenej Tesly Model Y. Ford sa však Y nemôže rovnať v predajných číslach. Matt Farah prevádzkuje populárny YouTube kanál TheSmokingTire, ktorý má viac milión odberateľov. Nedávno priniesol „správu“ o 3-ročnom fungovaní s Fordom Mustang Mach-E Long Range Premium z roku 2021. Počas 3-ročného prenájmu najazdil 29 000 míľ, okrem bežných jázd sa Mach-E používal aj ako kamerové vozidlo pre YouTube kanál. „Je to fantastické auto s kamerou,“ povedal Farah. „Splnilo sa takmer všetko, čo sme od neho žiadali.“ Neváhal by, ak by ho mal znovu vziať do prenájmu.

Zobraziť celú správu

Samsung sa pripravuje na uvedenie troch rôznych verzií inteligentných hodiniek. Séria Galaxy Watch7 by mala prísť s prémiovým modelom Watch7 Ultra s úplne novým dizajnom. Nové obrázky odhaľujú inteligentné hodinky Samsung s rovnakým okrúhlym displejom, no s takmer štvorcovým telom. Bude mať tretie fyzické tlačidlo a tiež väčšie reproduktory.

Zdroj | SmartPrix
Zobraziť celú správu

Nezvyčajne vysoké teploty v kombinácii s utlmením El Niña môžu tento rok viesť k ďalším väčším hurikánom. Vedci z Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA) predstavili májovú predpoveď pre atlantickú hurikánovú sezónu: 17 až 25 pomenovaných búrok. Podľa predpovede bude 13 z týchto búrok hurikánov s rýchlosťou vetra 119 km/h alebo viac a štyri až sedem veľkých hurikánov s rýchlosťou 179 km/h a viac.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť SpaceX včera prekonala svoj 36-dňový rekord. Falcon 9 včera po 21-krát odštartoval z Space Launch Complex 40 na Cape Canaveral Space Force Station. Booster 1062 odniesol nový náklad, 23 mini satelitov Starlink V2 na obežnú dráhu. Vypustené boli na juhovýchode do 43-stupňového orbitálneho sklonu, podobne ako predchádzajúce misie skupiny 6.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.