Reklama

4K OLED TV od Loewe majú diamantom vyrezávaný rám a zadný plášť z betónu

Zdroj | Loewe
Richard Pliešovský
Zdroj | Loewe
Zdroj | Loewe

Známy nemecký výrobca Loewe nie je nováčikom ani vo svete televízorov. Aktuálne predstavil nové modely s OLED panelmi a niekoľkými zaujímavými špecifikáciami.

Ide o špičkovú sériu Loewe Stellar obsahujúcu šesť nových tried veľkostí: 83″, 77″, 65″, 55″, 48″ a 42″. Komu sa zdá 83″ televízor malý, bude musieť chvíľu počkať, na budúci rok pribudne ešte 97″ uhlopriečka.

Zdroj | Loewe
Obsah pokračuje pod reklamou

Stellar má nové šasi SL9 a vďaka rozšírenej spolupráci s LG Display dokáže Loewe lepšie prispôsobiť dizajn svojich nových modelov. Takto sa ešte viac odlíši od konkurencie, ktorá je často na nerozoznanie. Nové televízory majú diamantom vyrezávaný hliníkový rám, zvyčajne nenápadná mriežka reproduktorov je v tomto prípade vysokolesklá, zadný plašť je čiastočne betónový. Stojan televízora má tvar X, dostal strieborný odtieň, opäť s vysokým leskom. Ďalšou vychytávkou je nastaviteľný strieborný LED pásik magic.light. LED-ky smerujú dole, slúžia ako uvítanie a môžete si ich nastaviť ako náladové osvetlenie.

Pozrite si

Najväčší OLED televízor od Loewe má podivné meno, vysokú cenu a jeden ťahák

Nové OLED televízory majú rozlíšenie 3 840 x 2 160 px (4K UHD), sú vybavené otočným stojanom a 80 W audiom. Loewe síce využíva panely od LG Display, ale používa vlastnú základnú dosku, napájanie, aj samotné obvody na ovládanie obrazovky.

Za svoj netradičný dizajn značka pravidelne získava ocenenia Design Award. Dostala ich aj nová séria Stellar.

Nové modely podporujú HDR10, HDR10+ a HLG. Televízny rad pre rok 2024 získava operačný systém Loewe OS9, ktorý je založený na operačnom systéme Smasung Tizen. Je to novinka, ktorý značka zaviedla po prvýkrát. Dokonca aj diaľkové má špeciálne tlačidlo Samsung TV Plus.

Loewe Stellar sú vybavené štvoricou HDMI 2.1 portov. Nechýba digitálny tuner, systém Loewe dr+ s 2-kanálovým šasi a interná SSD pamäť s kapacitou 1 TB.

Loewe prezentuje Stellar ako výrobok Made in Germany. Takmer celý ho (vrátane OLED modulov, ktoré preberá, resp. bude preberať od LG ako polotovary) vyrába v nemeckých fabrikách. Aj to je vysvetlenie, prečo sú predajné ceny v porovnaní so značkami ako LG, či Samsung vyššie.

Zdroj | Loewe

Najmanší model, 42″Loewe Stellar príde na európsky trh v júli za 3 299 €, rovnako ako 48″ verzia s cenou 3 799 €. 55″ Loewe Stellar si kúpite v júni za 4 299 € a 65″ Loewe Stellar v júli za 5 999 €. Najväčšie modely (77″ a 83″) prídu na trh až v septembri, ceny zatiaľ nepoznáme.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.