Reklama
Správa dňa

Fiat 500e bude v roku 2024 testovať technológiu výmenu batérii

13 správ

Podľa Financial Times spoločnosť ARM vyvíja svoj vlastný procesor. Nový tím odborníkov vedie bývalý výkonný riaditeľ Qualcommu Kevork Kechichian. Zjavným cieľom ARM je prilákať nových zákazníkov ešte pred jeho veľmi očakávanou počiatočnou verejnou ponukou koncom tohto roka. The Times uvádza, že spoločnosť začala pracovať na prototype asi pred šiestimi mesiacmi.

Zobraziť celú správu

Netflix a Lacoste vydali novú kolekciu oslavujúcu niektoré z imaginárnych svetov najznámejších seriálov vrátane Stranger Things, Bridgerton, Lupin, Money Heist, The Witcher, Sex Education, Shadow či Bone and Elite. Kolekcia je určená milovníkom dobrodružstiev, nadšencom tínedžerských šou alebo fantastiky. Lacoste x Netflix Collection je k dispozícii vo vybraných predajniach Lacoste, Lacoste.com alebo Netflix.shop.

Zobraziť celú správu

Dacia šetrí vodičom náklady. Vďaka LPG vyrába autá, ktoré nemajú prakticky konkurenta – žiadna automobilka (okrem materskej spoločnosti Renault) nemá odvahu konkurovať Dacii v pohone, ktorý je pre zákazníka tak výhodný a atraktívny. Výrobca tvrdí, že príplatok za LPG v porovnaní s bežným pohonom sa vám vráti už po prejdení prvých 15 000 km. Podľa výpočtov by ste mali každých 100 km ušetriť 5 eur, neskôr dokonca šetríte 3 000 eur za každých 60 000 km.

Zdroj | Dacia
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Google Pixel tablet bude mať 8 GB RAM a bude dostupný v dvoch variantoch úložiska, 128 GB a 256 GB. Cena bude zrejme na úrovni 600 až 650 eur, novinka má prísť v štyroch farbách, Google už ukázal zelenú s čiernym rámom a béžovú s bielym rámom.

Zobraziť celú správu

Nový prezident Toyoty Koji Sato sľubuje agresívny posun v oblasti elektrifikácie. Zároveň uznal kritiku, že značka zaostáva v skutočných objemoch predaných elektrických vozidiel v porovnaní s konkurenciou. Toyota je lídrom v oblasti hybridov, Sato zdôraznil, že rôzne trhy majú rôzne potreby hnacieho ústrojenstva, pričom rozvíjajúce sa trhy prijímajú čisto elektrické vozidlá pomalšie. Koncern musí prerobiť výrobný systém tak, aby vyrábal kvalitné elektromobily zodpovedajúce menu Toyoty alebo Lexus, povedal Sato. Ten predtým riadil divíziu Lexus.

Zobraziť celú správu

IT špecialistov rozhodne neprekvapí, že za mnohými kybernetickými útokmi je skôr zlyhanie ľudského faktora než softvérového zabezpečenia. Ľudia síce poznajú osvedčené postupy digitálnej hygieny, ale keď sú unavení a majú problém sústrediť sa, všetky tieto znalosti môžu vyjsť nazmar. Ako to môžeme zmeniť? Portál Bezpečne vo firme nete sa venuje okrem iného aj Digitálnej hygiene proti vyčerpaniu.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

Koncept Lexus RZ Outdoor mal svoj debut na Auto Shanghai ako odolnejší pohľad na elektrické SUV koncernu. Aj keď je to len jednorazový koncept, spoločnosť chce, aby ukázal, čo je možné pri úprave modelu pre využitie a dobrodružstvá v teréne. Outdoor Concept vychádza z modelu Lexus RZ450e. Má dva elektromotory s celkovým výkonom 308 koní a krútiacim momentom 145 kg. Vďaka tomu dosiahne stovku za 5 sekúnd. Maximálna rýchlosť má elektronický limit 160 km/h. Batéria s kapacitou 71,4-kWh poskytuje dojazd do 355 km.

Zobraziť celú správu

Napriek tomu, že Netflix na používateľoch zarobil 1,3 miliardy za rok, no aj tak chce obmedziť zdieľanie hesla. To je to, keď svoje heslo dáte kamošom, alebo ešte lepšie, na predplatné Netflixu sa skladáte viacerí, ideálne štyria, čo je maximum súčasného streamu pre najvyšší program. Zdieľaním hesla sa k službe pripája o 100 miliónov zákazníkov viac ako oficiálne, čo je v súčasnosti 232,5 milióna ľudí.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.