Reklama

Jazdili sme Škoda ENYAQ IV 80X. Elektromobil, ktorý vyniká z davu

Tomáš Šmidák

Škoda ENYAQ je podľa nás jedným z najkrajších elektromobilov, ktoré na našich cestách nájdete. Pri dizajne to však zďaleka nekončí.

Česká automobilka vstúpila s modelom ENYAQ do segmentu elektromobilov vo veľkom štýle. A to doslova. Ide totiž o veľké praktické SUV, ktoré ponúka výborné jazdné vlastnosti a tiež moderné technológie. My sme testovali verziu ENYAQ 80X v aktuálne vrcholovej verzii Sportline Plus.

V praxi to znamená pohon oboch náprav a výkon 195 kW. Čo sa výkonu týka jazda je veľmi dynamická, no vďaka podvozku a odhlučneniu aj veľmi tichá a komfortná. Ide o výborný kompromis medzi športovosťou a bežným jazdením.

Batéria má kapacitu 82 kWh, ktorá vám poskytne dojazd približne 350 km a nabíjať ju môžete výkonom až 130 kW. Strach z dojazdu či dlhého nabíjania je teda dávnou minulosťou. Vyskúšali sme aj nabíjanie na 350 kW nabíjačke IONITY v Senci. Tá nám auto nabila z 10-100 % za 30 minút.

Dizajn nášho kúsku bol vylepšený o predný LED CRYSTAL FACE, ktorý púta pozornosť najmä pri jazde v noci. Ten dopĺňajú špičkové LED Matrix svetlomety, ktoré svietia naozaj výborne Ostré línie, robustné tvary a v našom prípade aj športové doplnky, robia z tohto modelu naozaj dizajnový kúsok.

Ak by sme vás posadili do interiéru a zakryli logo značky, pravdepodobne by ste si nemysleli, že ide o Škodovku. Prémiové materiály, kvalitné vypracovanie a technológie, ktoré poznáme z oveľa drahších áut.

Centrálny displej má veľkosť 13″ a viete si na ňom nastaviť všetko presne podľa seba. Od početných asistentov cez inteligentnú klimatizáciu Climatronic Air Care až po veľmi pekne zapracované ambietné podsvietenie.

Ako sa však hovorí, lepšie raz vidieť ako stokrát čítať.

Pozrite si preto naše nové videjko a nahliadnite do budúcnosti značky Škoda. Dúfame, že sa vám bude páčiť tak ako nám.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.