Reklama
Správa dňa

Google nasadzuje tisícky cielených reklám na jeden produkt. AI mení reklamný potenciál na internete

13 správ

Automobilka NIO oznámila rozšírenú spoluprácu so spoločnosťou CATL. Obe čínske spoločnosti chcú spolupracovať prostredníctvom výskumu a vývoja batérií s dlhou životnosťou na podporu budúcich vozidiel NIO EV a staníc na výmenu batérií. CATL zásobuje batériami viacero významných výrobcov a neustále inovuje chémiu, dizajn a prvky, aby prinášal bezpečnejšie, ľahšie a energeticky hustejšie články.

Zobraziť celú správu

Výskumníci zo Stanfordu vyvinuli napínateľné elektronické zariadenia podobné pokožke pomocou nového dizajnu a výrobného procesu. Vedci tvrdia, že novo vyvinuté metódy umožňujú zariadeniam, ktoré sú 5x menšie a o 1 000x rýchlejšie ako predchádzajúce zariadenia. Vývoj spolufinancuje Samsung.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

NASA odhalila záhadnú správu, ktorú odošle v rámci svojej najnovšej misie na Jupiterov ľadový oceánový mesiac Európa. NASA spustila v roku 2023 kampaň s názvom Správa vo fľaši, v ktorej žiadala verejnosť aby sa podpísala pod správu, ktorá bude odoslaná cez slnečnú sústavu na palube kozmickej lode Europa Clipper. Štart je naplánovaný na október 2024 a je súčasťou misie, ktorej cieľom je preskúmať, či oblasti pod zamrznutým povrchom Európy môžu podporovať život. Technici napísali viac ako 2,6 milióna mien do silikónového mikročipu veľkosti 10-centovej mince. Tento čip bude pripevnený k pamätnej doske, na ktorej bude okrem iných aj ručne napísaná báseň Na chválu záhad: Báseň pre Európu od americkej poetky Ady Limón.

Zdroj | NASA
Zobraziť celú správu

Chcete párty bez obmedzenia? JBL PartyBox Ultimate prekoná všetky očakávania, aby aj nie, keď jeho hmotnosť je takmer 40 kg! Reproduktor je vybavený dvomi 74 mm výškovými tweetermi a dvomi 120 mm stredopásmovými meničmi. Tie dopĺňa dvojica 242 mm subwooferov, ktorá sa postará o to, že basové tóny pocíti v hrudi každý poslucháč. Teraz si JBL PartyBox Ultimate môžete kúpť o 150 € lacnejšie.

Zdroj | JBL
Zobraziť celú správu

BYD uvádza na trh ďalší lacnejší elektrický model. Čínska automobilka predstavila novú sériu BYD e2 Honor Edition, ktorá začína v prepočte na necelých 12 000 eur, v rámci svojho najnovšieho kroku obsadiť podiel na trhu z automobilov poháňanými spaľovacími motormi. BYD odštartoval kampaň minulý mesiac s novým Qin Plus EV (na obrázku), ktorý začína na približne 13 700 eur (109 800 juanov). Verzia DM-i (PHEV) od 10 100 eur (79 800 juanov) je ešte lacnejšia, s dojazdom 120 km (NEDC) na elektrický pohon.

Zdroj | BYD
Zobraziť celú správu

Výrobca iPhonov, spoločnosť Foxconn, zvýšil svoju celoročnú prognózu na tento rok z neutrálneho na „robustný rast“ vďaka silnejšiemu dopytu po serveroch AI. Očakáva sa, že Apple oznámi funkcie umelej inteligencie s iOS 18, ktorá príde na jeseň s iPhone 16, mohlo by to byť zatiaľ najväčším náznakom tejto zmeny. Celkovo budú príjmy súvisiace so servermi AI v roku 2024 predstavovať 40 % celkového podnikania Foxconnu so servermi, pričom v roku 2023 to bolo 30 %.

Zobraziť celú správu

NIO potvrdilo, že jej nadchádzajúca podznačka sa bude volať Onvo. Elektromobily Onvo budú navrhnuté a určená motoristom s rodinami, vozidlá sa majú pohybovať v cenovo rozpätí 27 800 až 41 700 $. Na trh má údajne prísť už v 2Q 2024. Doterajšie pokrytie nových podznačiek NIO sa skladalo z kódových mien: Alps a Firefly. Cenovo dostupnejšia má byť Firely, v Číne a Európe bude uvedená na trh v roku 2025.

Zobraziť celú správu

Program odmeňovania za zraniteľnosť spoločnosti Google vyplatil v roku 2023 10 miliónov dolárov viac ako 600 výskumníkom za odmeny za chyby. Spoločnosť Mountain View podrobne opísala špecifiká tejto pomerne vysokej sumy. 632 výskumníkov v 68 krajinách bolo odmenených za nájdenie zraniteľností v rámci Android, Wear OS, Android Automotive, Chrome, ale i ďalších produktov Google. Najvyššia odmena bola „okrúhlych“ 113 337 dolárov. Chyby a zraniteľnosti Androidu predstavovali 3,4 milióna dolárov, Google minulý rok zvýšil odmenu za kritické zraniteľnosti mobilného operačného systému na 15 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Hyundai Motor tento týždeň po prvýkrát predstavil svoju novú obchodnú platformu ST1 EV. ST1 je prvým z niekoľkých nových elektrických modelov založených na tejto platforme. Po minuloročnom predaji rekordných 268 785 elektromobilov Hyundai expanduje z osobných elektromobilov na komerčné. S ST1 EV chce upevniť svoju pozíciu na trhu s elektromobilmi.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.