Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
13 správ

AI so sebou prináša množstvo benefitov pre ľudí, od tvorby textov cez generovanie obrázkov až po potenciál skrátiť naše pracovné týždne na štyri dni. Urýchliť a zjednodušiť však táto nová technológia dokáže pri odhaľovaní hesiel. Bezpečnostná spoločnosť Home Security Heroes zverejnila štúdiu, v ktorej ukazuje, aká efektívna dokáže byť umelá inteligencia pri prelamovaní hesiel. Výsledok tohto testu je šokujúci. Až 51 % všetkých bežných hesiel by AI bola schopná prelomiť za menej ako minútu, 65 % za menej ako hodinu, 71 % za menej ako jeden deň a 81 % za menej ako jeden mesiac.

Zobraziť celú správu

Tesla sa chystá spustiť veľkú novú aktualizáciu softvéru, ktorá prinesie niekoľko nových funkcií a množstvo vylepšení používateľského rozhrania. Aktualizácia 2023.12 prinesie napríklad dve rôzne veľkosti písma, štandardné a veľké, aby umožnia lepšie čítanie. Do ponuky nastavení a ovládania pridáva aj funkciu vyhľadávania. Tesla tiež zlepšuje body záujmu vo svojom navigačnom systéme, pričom karty teraz pridávajú fotografie a recenzie týchto miest.

Zobraziť celú správu

General Motors oznámilo, že GM Ventures vedie kolo financovania série B v hodnote 50 miliónov dolárov v EnergyX, spoločnosti špecializovanej na priamu ťažbu lítia a rafinérske technológie. Ako súčasť investície GM pomôže financovať komercializáciu technológie trvalo udržateľnej extrakcie EnergyX výmenou za lítium, ktoré sa bude výhradne používať na výrobu elektromobilov. EnergyX podalo viac než 60 patentov pokrývajúcich celý rad technologických objavov, vrátane portfólia lítium-iónového transportu a separácie, pozostávajúceho z jedinečných metód priamej extrakcie lítia.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Fitness náramok Xiaomi Band 8 sa predstaví už na budúci týždeň, na rozdiel od predchádzajúcich generácií sa bude dať nosiť nielen na zápästí. Ukážky, ktoré zverejnil generálny riaditeľ Lei Jun odhaľujú, že novinka sa dá nosiť ako prívesok a módny doplnok. Predpokladá sa, že Band 8 bude mať 1,62” AMOLED displej a viac ako 100 športových režimov. Cena sa bude zrejme pohybovať okolo 250 CNY, čo je zhruba 30 eur.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy F54 5G príde do Indie už koncom apríla. Ako sa dalo očakávať, je dosť podobný Galaxy M54. Novinka bude pomerne mohutné 199-gramové, 8,4 mm hrubé zariadenie s veľkou 6 000 mAh batériou a podporou 25 W nabíjania. Super AMOLED displej bude mať 6,7″ uhlopriečku, FHD+ rozlíšenie, 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a ochranu Gorilla Glass 5. O výkon sa postará čipset Exynos 1380.

Zobraziť celú správu

Dodávatelia Apple údajne zintenzívňujú výrobu zobrazovacích panelov pre nový MacBook Air, čo naznačuje, že spustenie predaja je na spadnutie.  Analytik DSCC Ross Young tvrdí, že výroba panelov pre MacBook Air 15 sa začala už vo februári, v marci sa zvýšila. Presný termín štartu predaja nie je známy, špekuluje sa, že to bude koncom apríla, ale aj v júni, počas WWDC 2023.

Zobraziť celú správu

Juhokórejská spoločnosť Respect prichádza so zaujímavým typom veternej turbíny pre nasadenie v domácnostiach, aj na verejných priestranstvách. Jej názov Archimedes naznačuje, že neobvyklý tvar turbíny je odvodený od Archimedovej špirály. Turbína je vysoko efektívna, dokáže zužitkovať asi 35 % všetkej kinetickej energie vetra, pretože sa otáča v smere prúdenia vzduchu ako zástavka. Zároveň je veľmi tichá (hlučnosť je menej ako 45 dB), priateľská k vtákom a netopierom a má pôsobivý dizajn, takže nebude hyzdiť mestské ani vidiecke prostredie.

Zobraziť celú správu

Apple začne od roku 2025 používať vo všetkých svojich zariadeniach batérie, ktoré budú využívať 100 % recyklovaného kobaltu. Minulý rok to predstavovalo len 25 %. Apple okrem toho používa 73 % recyklovaných prvkov vzácnych zemín a 38 % recyklovaného cínu. Apple má vlastný dizajn batérií vo väčšine svojich prenosných produktov, vrátane sérií iPhonov, iPadov a MacBookov.

Zobraziť celú správu

Google zavádza funkciu automatickej archivácie, ktorá odstraňuje kľúčové časti aplikácií bez vymazania osobných údajov. Pokiaľ je aplikácia stále dostupná v Obchode Play, stačí klepnúť na jej ikonu a znova stiahnuť chýbajúce časti. To môže uvoľniť až 60 % priestoru aplikácie, hovorí Google. Automatická archivácia je k dispozícii zatiaľ len pre vývojárov, ktorí na publikovanie svojich aplikácií používajú balík App Bundle. 

Zobraziť celú správu

Od 16. apríla sa Nemecko stáva krajinou bez jadrových elektrární. Tie mali byť už odstavené do konca roka 2022, kvôli obavám z nedostatku zemného plynu a jeho vysokým cenám kvôli protiruským sankciám, a kvôli obmedzeniu dodávok, ktoré „poistilo“ aj vyhodenie podmorských plynovodov Nordstream, boli posledné tri jadrové elektrárne ponechané v prevádzke do 15. apríla 2023. Hoci Nemci dlhodobo podporujú výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov, najmä zo slnka a vetra, tieto zdroje pokrývajú len asi 46 % tamojšej spotreby. Zvyšok sa musí doplniť z tepelných elektrární spaľujúcich uhlie a plyn, alebo dovozom.

Zdroj | EnBW-Daniel Maier-Gerber
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.