Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nekupujte televízor! Toshiba chystá prekvapenie so 144 Hz obrazom

Nekupujte televízor! Toshiba chystá prekvapenie so 144 Hz obrazom
Zdroj | Toshiba
Richard Pliešovský
Nekupujte televízor! Toshiba chystá prekvapenie so 144 Hz obrazom
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Ak rozmýšľate nad kúpou nového televízora, dajte si pohov. Možno práve vás osloví Toshiba, ktorá sa pripravuje na letné uvedenie novej série. 4K televízory budú vybavené Mini LED zobrazovacími panelmi, ktoré ponúkajú oproti LCD oveľa lepší obraz.

Nový TV rad Toshiba Z870 bude mať 144 Hz obnovovaciu frekvenciu, do predaja príde v júli 2023. Parametre naznačujú, že si ich obľúbia aj hráči, ktorým vyhovuje veľká zobrazovacia plocha. Špeciálne pre nich je určený herný režim Pro.

Pozrite si

Mini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

Obsah pokračuje pod reklamou

Game Mode Pro predstavuje súbor viacerých doplnkových funkcií, ktoré zlepšujú zážitok z hrania. Patrí tam Auto Low Latency Mode (ALLM) slúžiaci pre bezproblémové pripojenie herných zariadení k televízoru, technológia AMD FreeSync pre hranie bez sekania a variabilná obnovovacia frekvencia (VRR) pre dynamickú synchronizáciu obrazu. Tieto funkcie zvýšia hrateľnosť aj v akčných a dynamických scénach počas náročných pasáží.

Technológia Mini LED sa postará o špičkový obraz s presným podsvietením, lokálnym stmievaním a živými farbami. Milovníci kvalitného obrazu získajú vysoké rozlíšenie a prakticky v akýchkoľvek svetelných podmienkach si budú môcť užiť reálne farby a ideálny kontrast. Poteší sa aj životné prostredie, nové televízory budú mať zvýšenú energetickú účinnosť. Kvalitné audio prinesú do interiérov hlboké basové stereo ozvučenie a možnosť kalibrácie miestnosti.

Zdroj | Toshiba

Presné obrazové spracovanie má na starosti obrazový procesor Regza. V modeloch so 75″ a 65″ uhlopriečkou tu bude čip novej generácie Regza Engina ZRα, 55″ televízor si vystačí s procesorom Regza Engina ZRII. Rozdielne procesory prinášajú mierne odlišné ovládanie podsvietenia Mini LED panela. Rozdielne čipy znamenajú aj to, že technológiu AI Natural Focus nájdete len v dvoch väčších uhlopriečkach (Z875L a Z870L).

Toshiba nepatrí na trhu s televízormi medzi nováčikov, má za sebou 71-ročnú históriu výroby TV. Toshiba má na svojom konte množstvo japonských prvenstiev, vrátane radaru, počítača TAC (1954), tranzistorovej televízie, farebných CRT obrazoviek, mikrovlnnej rúry (1959), farebného videotelefónu (1971), MRI systému (1982), prenosného počítača (1986), DVD (1995) či HD DVD (2005).

Počkať na nové modely sa určite oplatí, čo poviete?

Zdroj