Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
11 správ

Camry je už takmer 40 rokov úspešným modelom Toyoty. Nový model prináša 5. generáciu technológie hybridného elektrického pohonu s vyšším výkonom a nižšou spotrebou. Vo výbave nájdete úplne nové multimediálne systémy a nový, prispôsobiteľný digitálny displej prístroja vodiča. Výroba sa začne v júni 2024, kedy Toyota oznámi aj ceny. Prvé vozidlá si budete môcť kúpiť v septembri 2024.

Zdroj | Toyota
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Axis Communications testovala, či ich kamery dokážu zvládať náročné podmienky. Jednu napríklad zmrazili do ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz úplne iný uhol záberu. V experimente bola použitá modulárna zostava zložená zo snímača AXIS F2135-RE s objektívom typu rybie oko, ktorý bol zamrazený v ľade spolu s káblom. Vzdialená hlavná jednota AXIS F9114 snímač napájala a spracovávala z neho prichádzajúci video signál.

Zobraziť celú správu

Nissan na autosalóne v Tokiu 2024 oznámil novú úroveň výbavy Ariya Nismo. Pôjde o výkonnejšiu, športovejšiu a karosársku verziu, dostupná bude len na japonskom trhu. Novinka dosiahne výkon 320 kW s krútiacim momentom 600 Nm. Ostatne zmeny budú len dizajnové.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Fitbit priniesol v aktualizácii 4.06 možnosť manuálneho zaznamenávania hodnôt telesnej teploty z vášho teplomera. Ťuknutím na plávajúce akčné tlačidlo (FAB) sa okrem aktivity, spánku, jedla, vody a hmotnosti zobrazí aj možnosť Teplota, v časti Zdravie v infokanáli Dnes zároveň pribudla nová karta Telesná teplota.

Zobraziť celú správu

Caterpillar priniesol na CES 2024 obrovský plne elektrický podzemný banský nakladač čím upútal veľkú pozornosť. Najväčší záujem však vyvolali prepracované systémy riadenia energie Cat, ktoré udržiavali elektrické zariadenia nabité a pripravené na prácu. Caterpillar predviedol viacero generátorov schopných generovať elektrickú energiu, ktorá sa ukladá vo svojom systéme na ukladanie energie z batérií (BESS).

Zdroj | Caterpillar
Zobraziť celú správu

Na vlnu AI evidentne naskočil aj Nikon. Umelú inteligenciu využíva v zobrazovacej technológii, ktorá je schopná rozpoznať blížiaci sa pôrod kráv. Ide o funkcionalitu, ktorú ocení každý farmár a zverolekár, ktorým odpadne potreba neustále kontrolovať veľké množstvo gravidných kráv. Cena systému je zhruba 6 200 doárov na rok pre farmu so 100 kravami.

Zdroj | Nikon
Zobraziť celú správu

Volvo sa pridáva k Tesle a pozastavuje výrobu elektromobilov v Belgicku. Ide o reakciu na násilie zo strany Iránom podporovaných bojovníkov Houthi útočiacich na lode plaviace sa v Červenom mori. Tesla pozastaví berlínsku Gigafactory od 29. januára do 11. februára, kvôli nedostatku komponentov v dôsledku blokády Červeného mora.

Zobraziť celú správu

Apple posilňuje tím testerov v projekte autonómneho vozidla. V minulom roku Apple zozbieral viac ako 200 testerov autonómnych vozidiel, ale potom tento tím výrazne okresal. Projekt Apple Car je aktuálne pozastavený a na obzore nie je žiaden dátum vydania.

Zdroj | Vanarama
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.