Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

16 správ

Dva doteraz vydané smartfóny značky Nothing by mali dostať Android 14 v priebehu budúceho roka. Už teraz však na Nothing beží beta softvérový program založený na Android 14, aktuálne je to Nothing OS 2.5 beta 2. Jedným z najzaujímavejších noviniek je integrácia Kalendára Google v rámci The Glyph, svetiel na zadnej strane telefónu. Ak ho zapnete, svetlá telefónu budú odpočítavať s 5-minútovým časovačom vedúcim k ďalšej udalosti v kalendári.

Zobraziť celú správu

Nový čip M3 Pro od Apple poslúži väčšine používateľov veľmi dobre. No medziročne sa v porovnaní s čipom M2 Pro, či dokonca M1 Pro, nemusia byť viditeľné zlepšenia. Apple totiž pozmenil dizajn, dal mu zhodne po 6 výkonových aj účinných jadier, čo je rozdiel v porovnaní s výkonnostným rozdelením osem/štyri v M2 Pro. Apple sa v M3 Pro rozhodol vyvážiť efektívnosť a výkon procesoru.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Telekom zverejnil top 10 najpredávanješích smartfónov. V prvej trojke je len Samsung: Galaxy A14, Galaxy A54 5G a Galaxy A23 5G. Nasleduje Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, T Phone 2023, Samsung Galaxy S23 5G, Apple iPhone 15, Apple iPhone 14, Samsung Galaxy S23 Ultra 5G a Xiaomi 13 Lite.

Zobraziť celú správu

Operátor O2 mal v októbri najpredávanejší smartfón od Xiami. Za Xiaomi Redmi Note 12S sa umiestnili tieto modely: Apple iPhone 15, Honor 90, Motorola Moto G14, Samsung Galaxy A54 5G, Apple iPhone 15 Pro, Samsung Galaxy A34 5G 5G, Samsung Galaxy A14 5G, Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G a Apple iPhone 15 Pro Max.

Zobraziť celú správu

Apple povolí Sideloading na iPhone od iOS 17.2. Po minuloročnom rozhodnutí EÚ únie Apple odstránil Lightning port a začal používať USB-C. Teraz, kvôli ďalšiemu vplyvu EÚ, spoločnosť ustupuje od jedného zo svojich hlavných postojov. Od budúceho roka bude možné inštalovať súbory typu APK (Android Package Kit) na iPhony. Ekvivalentom APK pre iOS bude IPA, formát súboru používaný na distribúciu aplikácií pre iOS.

Zobraziť celú správu

Operátor O2 zaradil do vianočnej ponuky až 7 trojičiek, pričom sú väčšinou tvorené smartfónom, druhým smartfónom a slúchadlami. Nás zaujímali trojičky od Xiaomi s robotickým vysávačom. Trojičky sú vždy tvorené hlavným zariadením a ďalšími dvoma, ktoré si môžete kúpiť za 1 €. Ide napríklad o tieto kombinácie: Motorola Edge 40 Neo + Motorola Moto G54 5G + slúchadlá O2 Pods; Xiaomi 13T 8 GB alebo 13T 12 GB + Xiaomi Robot Vacuum S10 + slúchadlá O2 Pods; Xiaomi 13T Pro + Xiaomi Robot Vacuum S10 + slúchadlá O2 Pods; Honor 90​ + Honor 90 Lite​ + slúchadlá O2 Pods (1 €).

Zdroj | Motorola
Zobraziť celú správu

Zdá sa vám príchod Wi-Fi 7 akosi priskoro? Do mnohých domácností ešte nedorazila ani Wi-Fi 6 a už sa môžu pripravovať na novú generáciu. Má to vôbec význam? Wi-Fi 6 bola dizajnovaná ako odpoveď na obrovský nárast zariadení využívajúcich bezdrôtové pripojenie. Wi-Fi 7 má inú hlavnú úlohu – poskytnúť vysoké prenosové rýchlosti s vyššou účinnosťou. Veľké zmeny sa však sľubovali aj v prípade Wi-Fi 6 a mnoho používateľov tvrdí, že nepozorujú kvalitatívny rozdiel. Ak sa však rozšíri obsah v 8K rozlíšení, vyššie rýchlosti budú nevyhnutné.

Zobraziť celú správu

Apple na svojej stránke vývojárov zverejnil 30-minútové video s podrobnosťami o každej časti nových čipov M3 a A17 Pro a o tom, ako môžu vývojári využiť výhody tohto nového GPU. V jednom z príkladov Haberstro ukazuje M2 Max a M3 Max MacBook Pro so systémom Baldur’s Gate 3. Je možné vidieť výrazné vylepšenia výkonu vďaka schopnosti shader jadra novej generácie spúšťať kovové shadery hry s vyššou obsadenosťou vlákna.

Zobraziť celú správu

Vysokotlakové tlakové odlievacie stroje na montáž karosérií automobilov budú kľúčom k tomu, aby sa budúce elektrické vozidlá vyrábali lacno a vo veľkých objemoch. Ford a Hyundai kúpili giga lisy od talianskej IDRA Group, tej istej firme, ktorá ich dodáva Tesle. Ďalšie dva 9 000-tonové lisy kúpilo Volvo. Tieto najväčšie modely od IDRA budú inštalované v továrni na výrobu elektromobilov v Košiciach na Slovensku.

Zobraziť celú správu

Webstránka Omegle sa po 14 rokoch nepretržitej prevádzky vypína. Podľa BBC News bola Omegle pod paľbou kvôli mnohým údajným prípadom pedofíloe. Keďže platforma náhodne spárovala používateľov s cudzími ľuďmi, objavil sa prelomový prípad, keď sa americké dievča spojilo s pedofilom, ktorý ju tri roky zneužíval.

Zobraziť celú správu

Ikea uviedla na trh Ormanäs, svoj prvý inteligentný RGB LED pásik. Ormanäs je 4-metrové stmievateľné zariadenie Zigbee za 29,99 €, ktoré funguje s inteligentným centrom Dirigera spoločnosti . Svetelný pás je zatiaľ k dispozícii iba v Holandsku, ale Ikea zvyčajne začína zavádzanie noviniek práve tam. Podporuje viacero spôsobov ovládania, ako je Ikea Home a diaľkové ovládanie Ikea Styrbar, či platformy smart domácností Apple HomeKit, Google Home a Amazon Alexa (cez centrum Dirigera). Podporuje ah Google Home a Amazon Alexa

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TopPozrieť si zostatok či pohyby na účte v mobilnej aplikácii je už asi hračka pre väčšinu z nás. Ak však neviete, ako zablokovať alebo odblokovať kartu, kde nájdete svoj PIN ku karte alebo heslo k výpisu, v Tatra banke vám s tým pomôže Chatbot AdamTB priamo v aplikácii.

Zobraziť celú správu

V priebehu rokov Apple výrazne zlepšil funkciu AutoFill pre automatické dopĺňanie hesiel, adries či informácií o platobných kartách. S príchodom iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma Apple urobil ďalšie významné vylepšenie: možnosť používať Automatické dopĺňanie kdekoľvek v operačných systémoch. V macOS Sonoma teraz môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na textové pole, vybrať položku Automatické dopĺňanie a zvoliť automatické vypĺňanie hesla alebo kontaktných informácií. Môžete klepnúť na textové pole na iPhone a iPad, vybrať „Automatické dopĺňanie a urobiť to isté.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.