Reklama

Hyundai KONA sa stará o vašu bezpečnosť! Takto to robí

Zdroj | Hyundai
TECHBOX
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Dnes dokážu technológie výrazne pomáhať aj pri samotnej jazde. Ak si vyberiete nový model Hyundai KONA, môžete sa spoľahnúť, že dostanete najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy.

A dokonca neplatí, že za všetko si musíte priplatiť. Prvýkrát je KONA totiž vybavená asistentom pre jazdu na diaľnici HDA už základnej výbave!

Hyundai KONA je futuristické SUV, ktoré sa oplatí spoznať. Prečítajte si náš prvý diel seriálu: Úplne nová KONA prekvapí veľkosťou! Toto by ste od nej nečakali, kde sa venujeme najmä vzhľadu a rozmerom novinky. V druhej časti sme vám odhalili motorizácie modelu vrátane elektrickej verzie: Hyundai KONA má pohon pre každého. Ktorý si vyberiete? Nechýba pohľad do interiéru s množstvom technológií: Hyundai KONA šokuje technológiami. Čo vás čaká za volantom? A teraz prišiel čas, aby sme vám ukázali, ako sa model stará o vašu bezpečnosť.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Hyundai

Tu máme pre vás skvelé správy, Hyundai KONA prináša tie najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy. Mnohé už v základnej výbave. Poďme sa pozrieť najskôr na tie. Tak napríklad pri verziách s automatickou prevodovkou 7 DCT sa môžete tešiť na asistent pre jazdu na diaľnici HDA. A to vám je priatelia úplne nový level jazdy. Asistent je totiž kombináciou asistenta pre jazdu v jazdnom pruhu a inteligentného tempomatu založeného na navigácii – ktorý využíva senzory a mapové podklady na zaistenie bezpečnej prevádzky a tiež na automatické prispôsobenie rýchlosti.

To znamená, že na diaľnici sa nielenže prispôsobíte autám pred vami, ale systém sleduje aj jazdné pruhy a udrží vás v jazdnom pruhu. Navyše systém dokáže čítať aj značky a prispôsobí sa im, rovnako ako i terénu, trebárs pri prejazde zákrutami. Doslova radosť jazdiť. Dobrou správou je, že asistenčné systémy sú naladené tak, aby ste ich radi používali.

Aby toho nebolo málo, môžete mať aj asistent na monitorovonie mŕtveho uhla BCA, budete tak pri odbočovaní vždy v bezpečí, systém vás totiž na nebezpečenstvo včas upozorní. Skvelé je, že situáciu v mŕtvom uhle môžete vidieť ešte detailnejšie vďaka technológii pre sledovanie mŕtveho uhla BVM priamo na digitálnom prístrojovom panely pred vami, kde sa zobrazuje pohľad vľavo dozadu a pohľad vpravo dozadu. Kamery sa pritom aktivujú len jednoduchým zapnutím smerovky pri zmene jazdného pruhu.

Vďaka 4 kamerám, ktoré môžu byť taktiež súčasťou vašej výbavy, máte k dispozícii aj 360° pohľad na okolie auta. Parkovanie ale aj vjazd do garáže tak bude lahôdkou, nehovoriac o tom, že môžete mať aj asistenta na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní. Jednoducho v tomto prípade, ak by vám pri cúvaní hrozila akákoľvek kolízia napríklad s iným automobilom prichádzajúcim zo strany, systém dokáže vaše nové SUV Hyundai KONA aj automaticky zabrzdiť.

Dokonca môžete mať aj systém automatického núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo. V tomto prípade je pomocou radaru a kamery snímaná vozovka, a ak systém zistí náhle zníženie rýchlosti vozidla idúceho vpredu alebo detekuje chodcov a cyklistov na ceste, automaticky taktiež zabrzdí. Jednoducho pri odbočovaní vľavo na križovatke vás systém ochráni, pokiaľ hrozí akékoľvek nebezpečenstvo zrážky s protiidúcim vozidlom či iným účastníkom cestnej premávky.

K dispozícii je aj diaľkový inteligentný parkovací asistent. Vďaka nemu môžete automaticky zaparkovať v úzkych uličkách alebo priestoroch. Stačí vystúpiť z auta a novú KONU môžete ovládať smerom dopredu a dozadu aj pomocou tlačidiel na inteligentnom kľúči.

Hyundai KONA sa vie postarať aj o vašu pozornosť. Má totiž už v štandardnej výbave kameru v interiéri, ktorá neustále analyzuje vašu tvár (tvár vodiča) a v prípade ospalosti alebo nepozornosti vás upozorní, dokonca ak je to nutné aj zasiahne. O pohodlie počas jazdy sa stará aj head-up displej, kedy nemusíte spustiť zrak z cesty. Jednoducho s novinkou Hyundai KONA vás jazda bude baviť a rozhodne bude maximálne bezpečná.

Zdroj | Hyundai

Pozrite si ponuku Hyundai KONA a či Hyundai KONA Electric. Potešíme vás správou, že toto mimoriadne atraktívne moderné SUV si môžete kúpiť od 22 590 eur, po uplatnení akciového bonusu. Presnejšie si cenu vyrátate v online konfigurátore. A určite odporúčame vyskúšať si ju u predajcov Hyundai na bezplatnej testovacej jazde.

Zdroj | Hyundai
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.