Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Ako bude vyzerať línia iPhonov 15 naznačuje video s 3D maketami a poskytujú ďalší pohľad na dizajnové zmeny prichádzajúce tento rok. To zahŕňa menšie rámy, zakrivené okraje a väčšie nerovnosti fotoaparátu. Očakávame sa, že Dynamic Island tento rok príde na všetky štyri modely iPhone 15 po tom, ako bol exkluzívne určený len pre série iPhone 14 Pro/Max.

Zobraziť celú správu

TopObrovská gratulácia letí tímu Hexadron, ktorému sa podarilo zvíťaziť v súťaži FIRST LEGO League na Slovensku, a to v Národnom finále Slovenskej republiky kategórie Challenge a festivale v kategórii Explore. Vďaka obrovskému úspechu bude tím Hexadron reprezentovať našu krajinu v súťaži FIRST LEGO League na svetovom finále v americkom Houstone, ktoré sa bude konať 19. až 22. 4. 2023. Držíme talentom palce.

Zdroj | Hexadron
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Viete že v O2 môžete mať paušál s predplatným na Netlfix v cene? Operátor zjednodušil ponuku paušálov, aktuálne si môžete vybrať z troch. Základný vás vyjde na 19 € mesačne a máte v ňom 5 GB dát, 100 minút volania a neobmedzené správy. Pohodový paušál je za 29 € mesačne, okrem 10 GB dát máte neobmedzená správa a volania. Top riešenie sa volá Bezstarostný paušál. Za 39 € máte neobmedzené dáta, volania, správy, predplatné na jednu službu (napr. Netflix, Voyo, HBO Max) ako aj službu Cashback, kde vám vrátia 5 €, ak neminiete 15 GB dát.

Zdroj | Daniela Araya/Unsplash
Zobraziť celú správu

Šéf Apple, Tim Cook, nariadil spustenie výroby headsetu napriek varovaniu dizajnérov, že ešte zariadenie ešte nie je pripravené. Načasovanie uvedenia bolo zrejme príčinou veľkých sporov v Apple. Tím priemyselného dizajnu spoločnosti varoval, že zariadenia v tejto kategórii ešte nie sú pripravené na uvedenie na trh, a chcel to odložiť, kým o niekoľko rokov neskôr nebude dokončený vývoj ľahkých okuliarov pre AR.

Zobraziť celú správu

Nissan tvrdí, že v rámci svojho nového prístupu k pohonu elektormobilov sa náklady na vývoj a výrobu do roku 2026 znížia o 30 %. Nissan LEAF bol v roku 2018 najpredávanejším plne elektrickým vozidlom v Európe. Odkedy na trh vstúpilo množstvo nových konkurentov, LEAF minulý rok vypadol z top 10. Nissan začal predávať svoj druhý elektromobil, SUV Ariya, v roku 2023, čo je 10 rokov po predstavení LEAF-u.

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že fotografie Mesiaca nasnímané pomocou Space Zoom top modelov Samsung Galaxy sú skôr podvodom, ako reálne odfotená scéna. Tieto modely majú vysoký zoom so 100-násobným priblížením. Space Zoom by mal používateľom potenciálne umožniť fotografovať Mesiac. Môže sa však stať, že úroveň detailov na snímkach Mesiaca môže byť vyššia len vďaka softvérovým úpravám. Používateľ Redditu tvrdí, že Samsung Space Zoom prináša falošné snímky mesiaca a prikladá dôkaz. a že majú dôkaz. Uvádza, že Samsung „využíva model AI na umiestnenie kráterov a ďalších detailov na miesta, ktoré boli len rozmazanými šmuhami“.

Zobraziť celú správu

Začiatok krízy? V USA skrachovala najväčšia banka za posledných 15 rokov. Regulátori prevzali kontrolu nad majetkom americkej Silicon Valley Bank so sídlom v Santa Clare. Jej klienti v posledných dňoch masívne vyberali hotovosť. FDIC presunulo aktíva banky do novej inštitúcie Deposit Insurance Bank of Santa Clara, tá má začať už v pondelok vyplácať poistené vklady. Svoju príležitosť našiel Elon Musk, ten oznámil že je otvorený myšlienke, aby Twitter kúpil Silicon Valley Bank.

Zobraziť celú správu

Elektrický bicykel Eunorau Flash môže byť vybavený nielen trojicou motorov, ale aj tromi batériami. Základný model sa bude predávať od 1 499 dolárov, bude mať jeden zadný 750 W nábojový motor a jednu 52 V batériu. Ďalšia verzia ponúka 1 000 W a napokon 1 500 W pri pohone všetkých kolies. V top výbave získate e-bycykel s tromi batériami a dojazdom 350 km.

Zobraziť celú správu

HP zakázalo používateľom používať neoficiálne kartridže a tonery. Bez varovania vydal v aktualizáciu firmvéru, ktorá zablokovala možnosť využívať náplne tretích strán. Ide o funkciu Dynamické zabezpečenie, ktorú používajú tlačiarne HP na overenie atramentových kaziet a zabránenie ich použitiu, ak nie sú schválené spoločnosťou HP. Spustilo tým obrovskú vlnu sťažností a protestov od majiteľov týchto tlačiarní.

Zobraziť celú správu