Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

12 správ

Google kúpil spoločnosť Cameyo, zaoberá sa softvérovou virtualizáciou, v snahe integrovať pokročilú podporu virtualizovaných Windows aplikácií priamo do ChromeOS. Chromebooky bežiace na OS Chrome primárne využívajú Android a webové aplikácie, no mnohí používatelia stále potrebujú spúšťať tradičné aplikácie pre Windows. Vtedy pomôže Cameyo.

Zobraziť celú správu

Toyota testuje Corollu, ktorú poháňa tekutý vodík v ďalších 24-hodinových pretekoch. Automobilka testuje vodíkový pohon už niekoľko rokov na pretekárskych dráhach, aby sa naučila nové veci o tepelnej účinnosti. Podľa jej slov už tieto poznatky využili v najnovšej generácii spaľovacích motorov, ktoré predstavila na verejnosti koncom mája.

Zobraziť celú správu

Google po kritike od obhajcu opráv Louisa Rossmanna zmenilo zásady opráv. Zmluvné podmienky programu servisu a opráv obchodu Google Store totiž obsahuje neuveriteľný riadok „Neautorizované časti: Nepošlete zariadenie obsahujúce diely neautorizované spoločnosťou Google – ak tak urobíte, vaše zariadenie vám nebude vrátené.“ Podľa podmienok by si tak Google ponechal zariadenie odoslané na opravu a vy by ste ho nedostali späť.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Hatchback BMW série 1 má ostrejší dizajn a viac technológií, ktoré poznáme z drahších modelov. Je vybavený zakriveným displejom, ktorý spája 10,25″ digitálny prístrojový štít a 10,7″ dotykový displej infotainmentu do jedného celku. Pri uvedení na trh sa bude séria skladať zo štyroch variánt s označením 120, M135 xDrive, 118d a 120d. Výrobca už používa 120, nie 120i, pretože upúšťa od „i“, ktoré označovalo vstrekovanie paliva.

Zobraziť celú správu

TopVedeli ste, že akumulátor uložený v podlahe nového Volkswagen ID.7 má celkovú kapacitu 82 kWh a využiteľnú kapacitu až 77 kWh? Vďaka veľkej batérii a efektivite pohonu sa môžete tešiť na celkový dojazd na jedno nabitie až 700 kilometrov. Jazdu z Bratislavy do Košíc, prípadne naopak, tak dáte s absolútnym prehľadom aj bez toho, aby ste sa museli niekde zastavovať na nabíjanie.

Zobraziť celú správu

Po minuloročnej premiére so slúchadlami a smart hodinkami sa značka CMF pripravuje na uvedenie prvého smartfónu. CMF je podznačka známej spoločnosti Nothing, o jej prvom mobile CMF Phone 1 sa už hovorí niekoľko mesiacov.

Zobraziť celú správu

Bezplatný nástroj Google NotebookLM slúžiaci na používanie AI na štúdium alebo kladenie otázok o konkrétnej skupine informácií, sa rozširuje po celom svete. Získava tiež novú podporu pre webstránky a Prezentácie Google. Rozdiel medzi NotebookLM a nástrojmi AI ako Gemini či ChatGPT je veľký. Základná skupina je užitočná na kladenie zložitých otázok o širokej škále všeobecných tém, NotebookLM je navrhnutý tak, aby sa zameral na užšiu tému. Namiesto toho, aby ste vedeli o takmer všetkom, čo nájdete on-line, NotebookLM vytvorený tak, aby sa učil z konkrétnych dokumentov na vašom Disku Google.

Zobraziť celú správu

Rivian predstavil 2. generáciu modelov R1S a R1T. Majiteľov iPhonov a Apple Watch (ale i vybrané zariadenia Google Pixel) poteší, že výrobca pridal podporu pre platformu Apple kľúčov od auta, ako aj Apple Music s priestorovým zvukom a Dolby Atmos. Rivian však stále nepodporuje CarPlay.

Zobraziť celú správu

Nedávna aktualizácia podmienok Adobe by mohla spoločnosti povoliť prístup k používateľskému obsahu v aplikáciách Creative Cloud, ktorý používa napríklad obľúbený Photoshop. Adobe tak bude môcť použiť cudziu prácu na trénovanie svojej AI. Tieto zmeny vyšli najavo po tom, ako vyskakovacie okno zablokovalo platiacim používateľom prístup k aplikáciám Adobe, kým neprijmú aktualizované podmienky. Stránka s úplnými podmienkami používania spoločnosti Adobe naznačuje, že dokument bol naposledy aktualizovaný vo februári 2024.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.