Reklama

Nothing prináša ultra lacné smart hodinky s 13-dňovou výdržou

Zdroj | CMF
Richard Pliešovský
Zdroj | CMF
Zdroj | CMF

CMF by Nothing je nová podznačka, ktorá využíva rovnaký dizajnérsky a konštruktérsky tím, ako hlavné produkty spoločnosti.

Už minulý mesiac bolo oficiálne oznámené, že podznačka uvedie na trh prvé produkty ešte tento rok. Stalo sa – prvé tri zariadenia sú na svete. Ide o slúchadlá, inteligentné hodinky a nabíjačku GaN.

Ináč, je to dosť chaos, značka, ktorá si dala ambiciózny názov Nič má vlastnú podznačku. V tomto článku sa pozrieme, čím si chce získať srdcia (= peniaze) používateľov najzaujímavejší produkt, inteligentné hodinky CMF by Nothing Watch Pro.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nothing Watch Pro majú veľký 1,96″ AMOLED displej s rozlíšením 410 x 502 px, jasom 600 nitov a jemnosťou zobrazenia 332 ppi. Telo hodiniek je z hliníkovej zliatiny, má rozmery 46,9 x 39,87 x 12,89 mm a hmotnosť 30,4 g bez remienka.

Hodinky sú silne inšpirované minimalistickým dizajnom Nothing Phone, ktorý sa použil na napodobeninu Apple Watch Ultra. Samozrejme, z Ultra si hodinky berú len vzhľad a nie prémiové funkcie. Vzhľadom na cenu zariadenia to však nie je vôbec prekvapujúce.

Nothing Watch Pro poskytnú len základnú sadu funkcií. Vedia zrkadliť upozornenia z vášho smartfónu, sledovať zdravotný stav (monitorujú srdce, spánok, stres, SpO2), no ponúkajú napríklad aj 110 športových režimov. Nechýba viacsystémový pozičný systém GPS (podporuje 5 satelitných systémov).

Hodinky majú pomerne veľkú, až 340 mAh batériu a spĺňajú odolnosť podľa certifikátu IP68, poradia si teda so striekajúcou vodou a s potom. Nedostatok aplikácií nie je pozitívna správa, avšak má pozitívny vplyv na výdž batérie. CMF sľubuje až 13-dňovú výdrž batérie.

Vstavaný reproduktor a mikrofón podporuje hovory cez Bluetooth. Úroveň okolitého hluku a dobrú zrozumiteľnosť má na starosti AI, ktorá bola trénovaná na viac ako 100 000 modeloch hluku.

Systém tiež ponúka desiatky ciferníkov, ktoré si viete manažovať cez aplikáciu CMF Watch, kde nájdete dynamické i statické verzie, ako aj 8 možnosti always-on. Hodinky si spárujete cez Bluetooth 5.3 s iOS 13 a novším, resp. Android 8.0 a novší.

To najlepšie na koniec, Nothing Watch Pro sa budú predávať za 69 dolárov ešte tento mesiac, 30. septembra. Ceny pre náš trh budú spresnené neskôr.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.