Reklama
Správa dňa

Nothing integruje ChatGPT do svojich smartfónov

12 správ

Obrovský, no nefunkčný satelit ESA spadne na Zem koncom februára. Satelit, ktorý je známy ako ERS-2, prvýkrát vyšiel na obežnú dráhu v roku 1995. Teraz, takmer o tridsať rokov neskôr, sa vráti na Zem, pri nekontrolovanom návrate zrúti dole atmosférou. Nie je jasné, či pri opätovnom vstupe úplne zhorí, alebo či narazí na zemský povrch.

Zdroj | ESA
Zobraziť celú správu

Ford pracuje na lacných malých elektrických vozidlách, aby zastavil stratovú výrobu elektromobilov. CEO spoločnosti, Jim Farley, odhalil plány analytikom po tom, ako automobilka oznámila upravený zisk na akciu vo výške 29 centov, čo je viac ako dvojnásobok oproti 13 centom, ktoré analytici očakávali. Tržby za štvrtý štvrťrok vo výške 46 miliárd dolárov prekonali očakávanú hodnotu 40,3 miliardy dolárov. Koncern koriguje svoju stratégiu a prestáva sa zameriavať na veľké a drahé elektromobily. Vysoké ceny sú najväčšou prekážkou pri presviedčaní bežných motoristov, aby prešli na elektrický pohon, povedal Farley.

Zobraziť celú správu

Google dnes uvádza na trh Gemini Ultra 1.0. Pri tejto príležitosti sa Google Bard na webe premenuje na Gemini, pričom je teraz k dispozícii pre Android a iOS. Okrem premenovania bola stránka gemini.google.com, predtým bard.google.com, aktualizovaná o navigačnú lištu, kde nájdete nastavenia, aktivitu a pomocníka. Táto bezplatná verzia Gemini je dostupná pre všetkých používateľov, zostáva poháňaná Gemini Pro 1.0, ktorá bola v Európe uvedená minulý týždeň. Gemini Advanced poskytuje prístup k Gemini Ultra 1.0. Má byť schopnejší pri kódovaní, logickom uvažovaní, nasledovaní podrobných pokynov a iných vysoko zložitých úlohách. Gemini Advanced je dnes k dispozícii v angličtine v 150 krajinách. Prístup vyžaduje novú úroveň Google One AI Premium , ktorá stojí 21,99 € mesačne. Je to v podstate úroveň Google One 2 TB s pridaním Gemini Advanced.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Mapy Google pre Android začínajú konečne zobrazovať počasie. Mapy Google teraz pri prehliadaní vrstvy mapy prekrývajú počasie a AQI (index kvality vzduchu). V ľavom hornom rohu pod vyhľadávacím panelom a karuselom s filtrami miest sa po aktualizácii zobrazuje malé obdĺžnikové pole. Bžne zaznamenáva teplotu pomocou sprievodnej ikony a AQI. Môže tiež zaznamenať, či prichádza dážď, sneh a pod. a v akom čase. Širšiu dostupnosť umožňuje verzia verzia 11.113.x. Aplikácia pre iOS to už dokáže dlhší čas.

Zobraziť celú správu

Skupina O2, ktorú tvoria spoločnosti O2 Slovakia a O2 Business Services, dosiahla za vlaňajšok výnosy vo výške 349 milónov €. Na konci roka malo O2 viac ako 2,37 milónov aktívnych SIM kariet. Rástli segmenty služieb s pravidelnou mesačnou platbou, domáceho internetu aj M2M SIM kariet, naopak, súbežne s trendom pokračuje pokles segmentu predplatených kariet.

Zobraziť celú správu

Tesla uzavrela dohodu s Choice Hotels International, ktorá prinesie nabíjačky do tisícok hotelov. S NACS, vlastným nabíjacím konektorom, ktorý sa stal štandardom v Severnej Amerike a vydaním jeho Universal Wall Connector, je teraz dominancia Tesly výrazná. UVC sa stáva najlepšou voľbou pre komerčné inštalácie úrovne 2, pretože teraz môže slúžiť všetkým majiteľom elektromobilov a bude slúžiť aj v budúcnosti, keď sa každý presunie do NACS.

Zobraziť celú správu

Heureka, najväčší nákupný poradca a cenový priniesol informácie, čo sme vyhľadávali na portáli v minulom roku najčastejšie. Najvyhľadávanejším slovom bol iPhone. Na ďalších miestach sa umiestnili výrazy: tablet, S23, JBL, PS5, iPad, Lego, tele, notebook, mobil, kávovar, monitor, airpods, Samsung a Xiaomi.

Zobraziť celú správu

Únik Pixel Fold 2 naznačuje nový dizajnový jazyk, ktorý vyzerá úplne inak ako jeho predchodca. Informácie priniesol portál Android Authority, pripravovaná novinka vyzerá skôr ako klon OnePlus Open, ako nová generácia Pixel Fold. Krycia obrazovka je užšia, ale čo je dôležitejšie, pomer strán vnútornej obrazovky sa blíži k štvorcu. To naznačuje, že celkový tvarový faktor Fold 2 môže byť podobný OnePlus Open, ktorý má obrazovky, ktoré sú medzi Pixel Fold a Samsung Galaxy Z Fold 5, pokiaľ ide o veľkosť. Poháňať ho má Tensor G4 s kódovým označením „zumapro“.

Zobraziť celú správu

Streamovacia služba Disney+ e-mailom varovala amerických predplatiteľov pred zdieľaním hesiel s priateľmi. Obmedzenia začali v Kanade a teraz prichádzajú aj do USA. Upozorňuje ich na zmenu v podmienkach používania, v zmluve o poskytovaní služieb sa teraz uvádza, že používatelia nesmú zdieľať svoje heslá mimo svojej domácnosti, „pokiaľ to (ich) úroveň služieb nepovolí inak“, čo naznačuje príchod nových možností predplatného v budúcnosti.

Zobraziť celú správu

Spotify má aktuálne 236 miliónov platiacich používateľov. Počet predplatiteľov na bezplatnej úrovni s reklamami vzrástol až o 5 % na 602 miliónov. Tržby tiež medziročne vzrástli o 16 % na čiastku 70 miliónov eur.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.