Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
16 správ

Známy analytik Ming-Chi Kuo predpovedá, že budúce audio zariadenia značky Apple sa do produkcie dostanú v druhej polovici roku 2024. Konkrétne sa očakáva nový model AirPods Max, druhá generácia HomePodu mini a nové lacnejšie slúchadlá AirPods.

Zobraziť celú správu

SledovanieTV upravuje užívateľské nastavenia a EPG. Nastavenie užívateľského účtu služby SledovanieTV prešlo významným redizajnom, aby sa zvýšila celková používateľská prívetivosť. Novinkou je aj aktualizovaný vzhľad EPG v aplikáciách pre Android TV.

Zobraziť celú správu

Čo vyhľadávali Slováci najčastejšie na Heureke v roku 2022? Prvé miesto obsadil iPhone, na druhej priečke sa objavila herná konzola PlayStation 5 a tretím v poradí bol výraz Tablet. V top 20 Slováci najčastejšie hľadali značky Xiaomi, JBL, Apple, Samsung a LEGO.

Zobraziť celú správu

Pravda alebo mýtus? Škodí notebooku, ak je neustále zapojený v nabíjačke? Názory výrobcov sa v tomto smere odlišujú. Acer odporúča vytiahnuť notebook z nabíjačky v čase, kedy ho nepoužívame, ASUS zase odporúča, aby sme svoj notebook vybili na 50 % aspoň raz za dva týždne. Výrobca Dell používateľom radí, že nie je žiadny problém, keď svoj notebook nechajú neustále na nabíjačke.

Zdroj | unsplash/dlxmedia.hu
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Značke Mercedes-Benz sa na Slovensku darí. V roku 2022 bolo zaregistrovaných 2 998 vozidiel značky, z čoho bolo 188 kusov elektromobilov a 208 kusov plug-in hybridov. Darilo sa aj segmentu AMG, konkrétne to bolo 281 kusov a prekvapením bol aj model Maybach s 52 predanými kusmi.

Zobraziť celú správu

Pravda alebo mýtus? Je potrebné zatvárať aplikácie na pozadí? Moderné smartfóny už vedia veľmi dobre hospodáriť so svojou operačnou pamäťou. Aplikácie na pozadí sú v podstate uspaté, čiže nespotrebúvajú výkon ani cenné percentá vašej batérie. Ak smartfón deteguje, že nejaká aplikácia spotrebováva priveľa pamäte RAM, tak ju ukončí a problém je vyriešený.

Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Zobraziť celú správu

Originálny film Apple, Tetris, bude mať premiéru v marci na South by Southwest 2023. Nikita Efremov hrá Alexeja Pajitnova, amerického herného vývojára ruského pôvodu zodpovedného za vytvorenie Tetrisu v Rusku za sovietskej éry. Apple získal práva na film v novembri 2020.

Zobraziť celú správu

Po tom, ako Jony Ive odšiel z Apple nie je obsadený pôst šéfdizajnéra. Apple ho údajne neobsadí a teraz, keď z Apple odchádza viceprezident priemyselného dizajnu Evans Hankey, ostane aj táto pozícia neobsadená. Tím produktového dizajnu bude priamo podliehať prevádzkovému šéfovi spoločnosti Jeffovi Williamsovi, čo je veľký interný posun. Apple plánuje dať kľúčovým produktovým dizajnérom väčšie úlohy v tíme, nové usporiadanie však údajne nahnevalo viacerých zamestnancov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Meta investuje do Metaverse viac ako 1 miliardu dolárov mesačne. Vyplýva to so zverejnených celoročných a štvrťročných finančných výsledkov spoločnosti. Príjmy spoločnosti mierne prekročili (o 2 %) očakávania analytikov, no napriek tomu sa Meta nezotavila z ťažkých posledných 12 mesiacov. Spoločnosť nedávno hromadne prepúšťala, no Mark Zuckerberg verí vo svoju víziu metaverza.

Zobraziť celú správu