Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vieme, ako bude Netflix kontrolovať zdieľanie účtov mimo hlavnú domácnosť

Vieme, ako bude Netflix kontrolovať zdieľanie účtov mimo hlavnú domácnosť
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry
Michal Sobek
Vieme, ako bude Netflix kontrolovať zdieľanie účtov mimo hlavnú domácnosť
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry

Streamovací gigant Netflix už dávnejšie oznámil, že sa rozhodol bojovať proti používateľom, ktorý zdieľajú heslá od svojich účtov aj mimo spoločnej domácnosti. Teraz podrobne popísal, ako presne zabráni používateľom zdieľať svoje účty.

Netflix sa takto rozhodol, pretože zdieľanie hesiel ho ročne oberá o milióny dolárov. Platforma objasňuje, že ľudia žijúci mimo registrovanej domácnosti budú musieť použiť svoj vlastný účet, aby k nej mali prístup. Zariadenia zistené na iných miestach môžu byť zablokované.

Ako ale Netflix zistí zariadenie mimo domácnosť? Platforma použije informácie ako sú IP adresa, ID zariadení a aktivita účtu, aby zistila, či je zariadenie prihlásené do vášho účtu pripojené k vášmu primárnemu umiestneniu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | unsplash/Pinho

Ak je nové zariadenie prihlásené do účtu na inom mieste, Netflix bude vyžadovať dočasný kód, ktorý umožní prihlásenie na toto miesto na sedem po sebe nasledujúcich dní. Spoločnosť vysvetľuje, že tí, ktorí cestujú so svojím primárnym zariadením, nebudú mať problémy s používaním Netflixu na iných miestach.

Aby ste však zaistili nepretržitý prístup, musíte sa aspoň raz za 31 dní pripojiť k sieti Wi-Fi zo svojho primárneho miesta, kde bol účet registrovaný. Týmto krokom sa vytvorí dôveryhodné zariadenie. Ak ste dlhší čas mimo svojho hlavného miesta, vaše zariadenie môže mať zablokované sledovanie Netflixu a musíte požiadať o dočasný prístupový kód.

Netflix minulý rok predstavil ďalšiu funkciu s názvom Prenos profilu. Táto funkcia pomáha používateľom migrovať ich osobný profil Netflixu z účtu niekoho iného na nový. Zahŕňa to aj migrovanie celej histórie, návrhov a nastavení.

Pozrite si

Neviete, čo pozerať na ktorej streamovacej službe? Vyskúšajte appku JustWatch

Netflix minulý rok potvrdil, že v prvom štvrťroku 2022 stratil viac ako 200 000 predplatiteľov a čísla ukazujú, že stále viac ľudí migruje na iné streamovacie platformy. To dokonca viedlo spoločnosť k predstaveniu nového, lacnejšieho plánu založeného na reklame.

Streamovací gigant ale vylepšil svoj program Premium, kde zahrnul priestorový zvuk a tiež rozšíril počet zariadení, do ktorých si predplatitelia môžu službu stiahnuť zo štyroch na šesť. Súbežné streamovanie je stále obmedzené na štyri zariadenia.

Priestorový zvuk, ktorý sa čoraz častejšie vyskytuje na platformách ako Apple Music, je teraz dostupný na 700 tituloch, vrátane Stranger Things, The Watcher a Wednesday. Spoločnosť ho plánuje pridať aj k novým titulom hneď po ich vydaní, vrátane You, Your Place or Mine, Luther: The Fallen Sun a Tour de France. Cena programu Premium má zostať na úrovni 19,99 dolárov mesačne.

Zdroj