Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
14 správ

Internetová televízna služba SledovanieTV zvyšuje ceny, cena troch balíčkov sa zvýši o 1,5 eur. Zdražovanie pocítia noví, ako aj súčasní klienti, cena doplnkových balíčkov ostáva nezmenená. Operátor zdražovanie zdôvodnil rastúcimi nákladmi na prevádzku a vyššie poplatky pre vysielateľov programov.

Zobraziť celú správu

Google sa snaží reagovať na hrozbu ChatGPT OpenAI tak, že rozšíri svoj vyhľadávací nástroj o možnosti podobné AI četbotom. Podľa CNBC v súčasnosti Google testuje svoje četbot s názvom Apprentice Bard, ktorý ponúka odpovede na otázky položené pomocou prirodzeného jazyka, rovnako ako ChatGPT. Bard je vytvorený pomocou technológie Google LaMDA, ktorá je sama osebe podobná jazykovým modelom AI GPT, na ktoré sa spolieha samotný ChatGPT.

Zobraziť celú správu

The Menu bol v januári najstreamovanejší film na Slovensku. Nasledovali Všetko, všade, naraz, Na nože Glass Onion, Top Gun: Maverick a Bledé modré oko. So seriálov (neprekvapujúco) najviac zaujal The Last of Us. Na ďalších priečkach sa umiestnil: Biely lotos, Wednesday, Kaleidoscope a The Bar.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Funkcia Instagram Notes bola spustená v Európe, Spojenom kráľovstve a v Japonsku. Je to krátka stavová správa, ktorá sa vznáša nad vaším profilom a zmizne po 24 hodinách. Funkcia bola doteraz dostupná pre obmedzený počet používateľov v USA. Šéf Instagramu Adam Mosseri oznámil, že spustenie zdržali prísnejšie nariadenia o ochrane osobných údajov v týchto krajinách.

Zobraziť celú správu

Orange odštartoval predaj dlho očakávaných prémiových modelov série Galaxy S23. Počas prvých dvoch týždňov predaja ich môžete získať so zaujímavou zľavou. Zároveň do ponuky operátora pribudli aj ďalšie novinky, napríklad OPPO A57 so 128 GB pamäťou, či exkluzívna skladačka Oppo Find N2 Flip 5G 256 GB. Pribudol tablet Lenovo Tab M10 FHD 3rd Gen LTE, notebook Acer Aspire 3 Win11, či Huawei MateBook D16 i5, ale i bezdrôtové slúchadlá Oppo Enco Air 2 White, Huawei Freebuds 5i White a Xiaomi Redmi Buds 3 Lite.

Zobraziť celú správu

Samsung včera na podujatí Unpacked 2023 prezradil, že v spolupráci s Google a Qualcomm pracuje na zariadení XR (Extended Reality). Spoločnosť uviedla, že zariadenie príde čoskoro. Cieľom pripravovaného nositeľného zariadenia je čeliť AR headsetu od Apple. Headset XR využíva špeciálny čipset od Qualcommu a je založený na novej verzii Androidu od Google, ktorý bola navrhnutý s ohľadom na nositeľné zariadenia. Samsung pre tento projekt XR spolupracuje aj s Meta a Microsoftom.

Zobraziť celú správu

Prečo Samung v nových Galaxy S23 neprináša satelitné pripojenie? Apple ju používa v modeloch iPohne 14 a už stihla zachrániť niekoľko životov. Prezident a vedúci divízie Mobile Experience Business spoločnosti Samsung, TM Roh, v rozhovore pre CNET priznal, že majú záujem a prísľub priniesť do telefónov satelitnú konektivitu. Povedal však, že je na to príliš skoro, pretože funkčnosť je dosť obmedzená.

Zobraziť celú správu

Na Slovensku sa registruje len minimálne množstvo elektromobilov. Pokým v Európe je to 12,1 %, u nás to predstavuje 2,09 % nových vozidiel. Združenie výrobcov ACEA uvádza, že v roku 2022 sa na Slovensku zaregistrovalo 1 390 elektromobilov, čo predstavuje 1,76 %. Individuálne sa doviezlo 299 Tesiel, po ich započítaní sa dostávame tesne nad 2 %. V štatistike však chýbajú individuálne dovozy ostatných značiek. V EÚ počas minulého roku rástla registrácia nových batériových elektrických vozidiel a to aj napriek celkovému poklesu automobilového trhu.

Zobraziť celú správu

Pravda alebo mýtus? Je potrebné zatvárať aplikácie na pozadí? Niektorí z nás si myslia, že keď ukončíte otvorené aplikácie v multitaskingu, tak svoj smartfón zrýchlite a aj pamäť RAM bude mať menej práce. Pri prvých smartfónoch s operačným systémom Android ste zatvorením aplikácií mohli uvoľniť miesto v operačnej pamäti RAM, ako aj šetriť batériu, no dnes je už doba inde.

Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Zobraziť celú správu

Automobilka Mazda predstavila nový SUV crossover Mazda CX-90. O pohon sa budú starať motory kombinované s mild hybridnou technológiou. Mazda plánuje do konca roka 2023 uviesť štyri modely z vlastnej kategórie SUV modelov. Na americkom trhu sa Mazda CX-90 začne predávať už na jar.

Zdroj | Mazda
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Porsche Slovakia zverejnila výsledky veľkého vodičského prieskumu Slováci za VWolantom. Projekt bol zameraný na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky a zúčastnilo sa ho 3 591 ľudí. Až 15 % respondentov priznalo, že nemá problém sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu a iba 23 % vodičov si telefonovanie nechá až na koniec jazdy.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou