Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy S23 Ultra sa chystá prepísať rebríčky najlepších fotomobilov

Samsung Galaxy S23 Ultra sa chystá prepísať rebríčky najlepších fotomobilov
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Samsung Galaxy S23 Ultra sa chystá prepísať rebríčky najlepších fotomobilov
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Verejnému tajomstvu je koniec, opona padá a Samsung oficiálne predstavuje svoju najnovšiu vlajkovú loď pre tento rok. Tohtoročnej sérii Galaxy S bude podľa očakávaní kraľovať model Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý si zachováva aj DNA série Note.

Najväčší smartfón z tohtoročnej série Galaxy S23 bude dizajnom i výbavou odlišný od základných modelov Galaxy S23 a Galaxy S23+. V jeho tele sa opäť nachádza dotykové pero S Pen, no okrem neho a dizajnu už medziročne nezostal kameň na kameni.

Novinka sa podobá na minuloročnú vlajkovú loď, no jej 6,8″ displej so zaoblenými bokmi ponúka tento rok o niečo väčšiu rovnú plochu, čo by sa malo pozitívne podpísať pod komfort pri používaní, ale aj zážitok pri sledovaní filmov a seriálov či hraní hier.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

O pokrok nielen v hernom výkone sa postará vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 2 špeciálne upravený pre sériu Galaxy. Tento čipset budú modely novej série využívať aj v Európe, kde doposiaľ Samsung namiesto čipsetov Snapdragon od spoločnosti Qualcomm využíval vlastné čipsety série Exynos.

Hlavná hviezda novinky sa však nenachádza pod jej povrchom, ale na zadnej strane. Reč je o hlavnom fotoaparáte, ktorý ponúkne rozlíšenie až 200 Mpx (f1,7, uhol záberu 85˚). Pri bežnom fotografovaní smartfón toto rozlíšenie využije na spájanie 16 susediacich pixelov do jedného, čím má vytvárať viditeľne ostrejšie a jasnejšie snímky aj v zlých svetelných podmienkach.

Zdroj | Samsung

Nový snímač so sebou odomyká aj možnosť vytvárania nočných portrétových fotografií s rozmazaným pozadím, no vylepšené má byť aj potláčanie šumu v tmavých scénach. Zahviezdiť má Galaxy S23 Ultra aj pri nahrávaní stabilnejších nočných videí. Hlavný fotoaparát sa totiž dočká aj 2-násobne širšej optickej stabilizácie s rozsahom ±3 stupne.

Hlavný 200 Mpx fotoaparát doplní 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát (f2,2, uhol záberu 120˚), 10 Mpx fotoaparát s 3-násobným optickým priblížením (f2,4, uhol záberu 36˚) a ďalší 10 Mpx fotoaparát s 10x optickým priblížením (f4,9 uhol záberu 11˚).

Po softvérovej stránke Samsung fotoaparát obohatil o nový režim Astro Hyperlapse, ktorý vám umožní vytvárať štýlové zábery nočnej oblohy aj so zachytením trasy hviezd. V režime Expert RAW zas po novom bude možné namiesto doterajších 12 Mpx fotografií vytvárať snímky v RAW formáte v rozlíšení 50 Mpx. Video bude hlavný fotoaparát schopný nahrávať v 8K UHD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu.

Zdroj | Samsung

Vylepšenia sa naprieč celým portfóliom série Galaxy S23 dočká aj predný fotoaparát. Ten po novom ponúkne 12 Mpx rozlíšenie doplnené aj o funkciu Super HDR fungujúcu pri 60 snímkach za sekundu. Kľúčovú hardvérovú výbavu model Ultra uzatvára batériou, ktorá ponúkne kapacitu 5 000 mAh.

Pozrite si

Samsung ukázal famózne notebooky Galaxy Book3, ale opäť zabudol na náš trh

Po softvérovej stránke Samsung dbal v prvom rade na prácu s obrazom, kde prichádza s funkciou Advanced Vision Booster pre automatickú úpravu tónov farieb a kontrastu na základe svetelných podmienok. Funkcia Enhanced comfort sa má zas postarať o zníženie námahy zraku podobnou dynamickou úpravou nastavení obrazovky.

S novou nadstavbou OneUI 5.1 Samsung ďalej vylepšuje svoje funkcie Módy a Rutiny, ktoré majú ponúknuť lepšie prispôsobenie smartfónu na základe bežnej rutiny používateľa. Novinkou bude aj funkcia Bixby Text Call, ktorá umožní odpovedať na hovory textom či možnosť spolupráce pri písaní textových (či kreslených) poznámok v aplikácii Samsung Notes.

Samsung sa pri sérii smartfónov Galaxy S23 zaviazal k vydávaniu pravidelných bezpečnostných aktualizácií po dobu 5 rokov od ich vydania, ako aj k sprístpneniu 4 veľkých aktializácií operačného systému Android.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Okrem softvérovej podpory sa Samsung pri novej sérii môže pochváliť aj svojim záujmom o ochranu životného prostredia. Ten sa mu podarilo zohľadniť pri balení 100 % vyrobenom z recyklovaného papiera, ako aj dvanástich interných komponentoch od predného a zadného recyklovaného skla cez recyklovaný hliník použitý pri výrobe tlačidiel a zásuvky pre SIM kartu až po rybárske siete, z ktorých je čiastočne vyrobené pero S Pen i dolné reproduktory.

Samsung Galaxy S23 Ultra bude podobne ako základné modely dostupný v štyroch farbách – čiernej, krémovej, zelenej a fialovej a troch pamäťových verziách. Základná verzia ponúkne za cenu od 1 399 € interné úložisko s kapacitou 256 GB a 8 GB operačnú pamäť. Stredná verzia s 512 GB úložiskom bude v predaji za cenu od 1 579 € a najvyššia verzia s 1 TB úložiskom za 1 819 €, pričom obe zároveň s týmto úložiskom ponúknu aj 12 GB RAM.

Vyššie pamäťové varianty (512 GB a 1 TB) budú oficiálne v predaji od 6. februára 2023, základný model (256 GB) bude dostupný až od 17. februára. K dispozícii však bude už tradične aj úvodná akciová ponuka, ktorá platí od dnes do 16. februára 2023.

Ak si niektorý z modelov novej série objednáte v rámci uvodnej ponuky, zadaním zľavového kódu pri nákupe môžete získať vyššiu pamäťovú verziu za cenu nižšej. Stredný model Galaxy S23 Ultra s 512 GB úložiskom a 12 GB RAM tak bude možné získať so zľavou 180 € za cenu 1 399 € a 1 TB/12 GB verziu so zľavou 240 € za cenu 1 579 €.

Spolu s úvodnou ponukou bude od 1. februára do 28. februára 2023 v platnosti aj Trade-in bonus. Registráciou v aplikácii Samsung Members v sekcii „Výhody“ prostredníctvom nového smartfónu série Galaxy S23 bude možné získať e-voucher, s ktorým následne odpredáte váš starý smartfón a k výkupnej cene zaň dostanete aj bonus vo výške 120 €.