Reklama

Top 6 hybridných notebookov, ktorých kúpu nebudete ľutovať

Zdroj | Microsoft
Michal Spiegel
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Už sme tu mali notebooky do 600 eur, už sme tu mali tie najlepšie ultrabooky, ale čo zariadenia 2v1, alebo tzv. hybridy? V ďalšej časti nášho vianočného seriálu sme si pre vás pripravili šestku najlepších hybridných notebookov, ktoré stoja za to.

Zdroj | Lenovo

Hybridné notebooky sa síce netešia takej popularite ako klasické prenosné počítače, no napriek tomu ponúkajú zaujímavé kúsky, ktoré sa z roka na rok po technologickej stránke zlepšujú.

2v1 notebook alebo tzv. hybridný notebook je zariadenie, ktoré okrem bežnej „notebokovej“ funkcie disponuje dotykovým displejom a tiež variabilným telom, ktoré sa dá väčšinou rôznymi spôsobmi upravovať.

Hybridné notebooky najviac spopularizovala značka Lenovo, ktorá na rôznorodosti funkcií týchto zariadení prakticky postavila marketingovú kampaň. Veď zaručene všetci poznáte klasické reklamy Lenova na 3 možnosti využitia ich zariadení – ako počítač, ako tablet a ako displej na pozeranie filmov.

Zdroj | Lenovo
Pozrite si

7 najlepších Ultrabookov, ktoré potešia nielen pod stromčekom

Presne toto sú výhody hybridných notebookov, ktoré poskytujú variabilitu a sú určené na rôzne činnosti – od práce cez zábavu až po štúdium. Práve týmito funkciami sa líšia od ultrabookov, ktorým sme sa tiež venovali vo vianočných tipoch.

Keďže predaj tabletov klesá, práve hybridné notebooky nahrádzajú ich miesto a poskytujú zlatú strednú cestu medzi jednoduchosťou tabletu a funkciami počítaču.

Výhodou hybridných notebook je ich rýchlosť, spoľahlivosť, variabilita použitia a nižšia hmotnosť. Ak chcete zariadenie, ktoré cez deň využijete na prácu a večer ako tablet na hranie hier a pozeranie filmov, potom je hybridný notebook práve pre vás.

Zdroj | Lenovo

Čo by ste mali vedieť pred kúpou?

Ako u každého zariadenia, aj tu platí, že základom je rozpočet. Podobne ako ultrabooky, aj hybridy sa pohybujú v zaujímavých číslach a na trhu nájdete kúsky za 400 eur, ale aj 2v1 notebooky za 1 500 eur. Cenová relácia rozhoduje o funkciách, procesore a aj o určitej hodnote značky. Ešteže Apple nevyrába hybridné notebooky.

Napriek tomu, že niektoré hybridné notebooky sú drahšie, výhodou je, že nemusíte kupovať zvlášť tablet a zvlášť notebook, keďže máte všetko v jednom.

Zdroj | Microsoft
Pozrite si

Dá sa kúpiť dobrý notebook pod stromček aj do 600 €?

Čo sa týka procesoru, pri hybridných notebookoch sa stretneme s rôznymi druhmi výkonných čipov. Keďže hybridné notebooky sa zameriavajú na prácu, nie je problém v nich nájsť aj poslednú generáciu procesorov od Intelu.

Ďalším parametrom je miera konvertibility. Kým niektoré hybridy tvoria jeden celok, teda notebook, ktorý má na pánte spojené klávesnicu a dotykovú obrazovku, ktoré môžete vzájomne otáčať, modernejšie notebooky určili trend odpájateľných displejov a špeciálnych stojanov.

Niektoré z pracovných hybridov disponujú stylus perami na grafickú prácu. Iné modely sú určené primárne na zábavu a bežnú kancelársku prácu. Tu hlavne záleží, na čo konkrétne budete notebook využívať.

Zdroj | Microsoft

Po stránke výdrže, hybridné notebooky sa častokrát predbiehajú vo veľkosti batérie. Výhodou týchto zariadení je, že poskytujú dlhú výdrž na cesty. Radšej však miesto papierovej výdrže pozrite internetové fóra s reálnymi skúsenosťami.

Mínusom, ktorý dlhé roky trápil konvertibilné notebooky, bolo malé úložisko. To však už je minulosťou a pri hybridoch sa kľudne nebojte ísť do zariadení, ktoré majú aspoň 256 GB.

Pri hybridných notebookoch sa tiež pozrite na konektory, ktoré kvôli šetreniu miesta výrobcovia zvyknú odstraňovať. Preto už nie je pravidlom, že na notebooku nájdete klasické USB porty.

Zdroj | Microsoft

Zhrnutie:

  • Pri kúpe hybridného notebooku sa pripravte na vyššie ceny, za ktoré však dostanete množstvo funkcií.
  • Pred kúpou si zvážte, či chcete plne upraviteľný notebook s odpájateľnou klávesnicou alebo iba konvertibilný notebook bez možnosti odpojiť klávesnicový modul.
  • Pozorne sledujte aj výdrž batérie a to nielen tú papierovú. Na diskusných fórach nájdete podrobné informácie o výdrži zo skúseností používateľov.
  • Čo sa týka úložiska, nečakajte žiadne veľké objemy, no aspoň tých 256 GB by notebook mal mať k dispozícii.
  • Keď kupujete notebook, pozrite si počet a druhy konektorov.
Pozrite si

Microsoft Surface Book 2 – najvýkonnejší hybrid na svete

To najlepšie na trhu

Do nášho zoznamu sme zaradili šestku zaujímavých kúskov, v ktorých si každý nájde to svoje. Snažili sme sa vyberať rôznorodé modely od rôznych značiek a tiež v rôznych cenových kategóriách. Lacnejšie notebooky sme do výberu nezaradili, keďže kvalitatívne nedosahujú najlepšiu úroveň.

Pri jednotlivých hybridných modeloch nájdete oficiálnu cenu. Notebooky však môžete nájsť na rôznych stránkach aj o niekoľko desiatok eur lacnejšie.

Acer Switch 7 Black Edition

1 999,00 €

Zdroj | Acer

Prečo kúpiť?

Čerstvá novinka, ktorá bola predstavená na tohtoročnej výstave IFA 2017, bola príjemným prekvapením od Aceru. Hlavnou devízou notebooku je určite profesionálny dizajn, ktorý ide s dobou a môže tak konkurovať značkám ako HP či Microsoft.

Notebook disponuje dedikovanou grafikou, konkrétne NVIDIA GeForce MX150. Zaujímavou funkciou je bez-ventilátorový systém chladenia, o ktorý sa postarala chladiaca technológia Dual LiquidLoop, takže už žiadne hlučné chladenie pripomínajúce vysávač.

Intel Core i7 8. generácie v spojení s grafikou od NVIDIA bude vhodnou kombináciou pre kreatívcov na cestách, ktorí okrem rýchlej práce potrebujú zvládať náročnejšie grafické programy. Notebooku nechýba stylus pero a možnosť odpojenia klávesnice. Určite poteší 16 GB RAM a slušné úložisko o veľkosti 512 GB.

Prečo nekúpiť?

Acer to tentokrát trochu prestrelil s cenou, ktorá nie je úplne hodná značky. Zároveň Acer Switch 7 Black Edition je jediným notebookom z nášho zoznamu, ktorý sa u nás nezačal oficiálne predávať. Podľa oficiálnych správ sa na náš trh má dostať už v decembri, takže by ste to mali na Vianoce stihnúť.

Pozrite si

HP Elite X2 1012 G2 – zložitý názov ukrýva nový výkonný hybrid

Dell XPS 13 2-in-1

1 699,00 €

Zdroj | Dell

Prečo kúpiť?

Ak ste fanúšikom bez-rámikových displejom, potom je pre vás nový Dell XPS notebook ideálny. Okrem kvalitnej a pevnej konštrukcie vhodnej na cesty, ponúka aj slušnú výdrž batérie na úrovni 8 hodín.

Vo vnútri nechýba procesor Intel Core i7 a o chladenie sa postará pasívny systém chladenia.

https://www.youtube.com/watch?v=IsyUo4T7dnQ

Prečo nekúpiť?

Niekomu môže prekážať absencia klasických USB portov, ktoré Dell vymenil za USB-C, no v balení dostanete aspoň redukčný adaptér. Ďalším mínusom môže byť nižší výkon v prípade, že je notebook v záťaži.

Čo sa týka ceny, opäť sa jedná o relatívne drahý kúsok, za ktorý by ste mohli mať poriadny ultrabook a ešte by vyšlo aj na lacnejší tablet.

HP Spectre x360 (2017)

1 599,00 €

Zdroj | HP

Prečo kúpiť?

Druhá generácia štýlového konvertibilného notebooku so sebou prináša množstvo vylepšení. Spomenieme napríklad najnovšie procesory od Intelu, i5 alebo i7. Vo vnútri tiež nájdeme 16 GB RAM a úložisko, ktoré vás poteší 1 TB miesta.

O zvuk sa postaral Bang & Olufsen a po stránke výdrže, HP sľubuje až 16,5 hodiny, takže aj dlhé pracovné cesty zvládnete bez potreby dobíjania.

Prečo nekúpiť?

Napriek mnohým plusom čerstvá novinka vraj trpí touchpadom s nedokonalou presnosťou a tiež hlučnými ventilátormi. Niektorí používatelia sa už tiež začali sťažovať na batériu, ktorá nedosahuje sľubované čísla.

Pozrite si

Hybridný tablet a konvertibilné notebooky Lenovo pripravené na cestovanie

Huawei MateBook E

849,00 €

Prečo kúpiť?

Cenovo najprijateľnejší kúsok z nášho zoznamu ponúka štýlový dizajn na spôsob Windows Surface zariadení. Čo sa týka špecifikácií, vo vnútri nájdete procesor Core m3-7Y30 alebo Core i5-7Y54, grafiku Intel HD Graphics 615 a do 8 GB RAM. K dispozícii je 128, 256 alebo 512 GB SSD disk.

https://www.youtube.com/watch?v=-QbNR2byyVM

Prečo nekúpiť?

Nízka cena znamená, že väčšinu príslušenstva si musíte dokúpiť. Keďže hybrid disponuje iba jedným USB-C portom, pri kúpe bude vhodné siahnuť po doku, ktorý vám konektory rozšíri. Rovnako si k notebooku môžete dokúpiť aj stylus pero.

Výdrž batérie sľubuje cca 8 hodín, čo môže byť v praxi ešte menej. Kvôli nízkej cene tiež nečkajte najkvalitnejší displej. V recenziách mu tiež zvyknú vyčítať nižší výkon.

Lenovo Yoga 920

1 599,00 €

Prečo kúpiť?

Keď už sme spomínali to Lenovo, nemôže chýbať najnovší prírastok do rodiny Yoga, ktorý je charakteristickým kvalitným hodinkovým pántom. Poteší vás aj 13,9-palcový 4K UHD displej s 5 milimetrovými rámčekmi.

Lenovo Yoga 920 môže mať v maximálnej konfigurácii procesor Intel Core i7 ôsmej generácie ku ktorému je možné dopasovať 8, 12 alebo 16 GB RAM. Čo sa týka úložiska, na výber máte 256, 512 a 1TB SSD. Poteší aj čítačka odtlačkov prstov a o zvuk sa postarajú reproduktory od JBL. Čo sa týka konektorov, notebook disponuje dvomi USB-C portami s podporou Thunderbolt a jedným USB-A portom.

Prečo nekúpiť?

Napriek vysokej cene nedostanete k notebooku stylus Lenovo Active Pen 2, ktoré si musíte dokupovať samostatne. Chýba aj väčší počet konektorov.

Pozrite si

Panasonic Toughbook 20 je prvým odolným hybridným notebookom

Microsoft Surface Pro (2017)

1 075,00 €

Zdroj | Microsoft

Prečo kúpiť?

Titán medzi hybridnými notebookmi ponúka ikonický dizajn, ktorý vám budú všetci obdivovať. Poteší aj pasívne chladenie a nové procesory Kaby Lake od Intelu – m3 7Y30, i5-7300U a i7-7660U.

Displej má rozmery 12,3″ a rozlíšenie 2 736 x 1 824 pixlov. O vykresľovanie obrazu sa stará grafika Intel HD Graphics 615, 620 alebo Intel Iris Plus Graphics 640. Kapacita pamäte RAM je rozdielna vzhľadom na výbavu – 4, 8 alebo 16 GB.

Čo sa týka úložiska, na výber máte 128 GB, 256 GB a 512 GB. Výdrž batérie sľubuje 13,5 hodiny.

https://www.youtube.com/watch?v=TwWs2jIy4js

Prečo nekúpiť?

Microsoft sklamal všetkých kreatívcov, keďže k Microsoft Surface Pro sa stylus Surface Pen nedodáva a musíte si ho dokúpiť za cca 99 eur.

Keďže Microsoft Surface Pro má u nás problém s dostupnosťou, pripravte sa na prestrelenú cenu. Tiež dodáme, že noviniek oproti predchádzajúcemu modelu Surface Pro 4 nie je príliš veľa.

 

Nehľadáte hybridný notebook? Pozrite si iné tipy na tech darčeky pod stromček v téme Vianoce.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.