Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Yoga 920 – Konvertibilný luxus s Dolby Atmos a 4K UHD displejom

Lenovo Yoga 920 – Konvertibilný luxus s Dolby Atmos a 4K UHD displejom
Stanislav Vinc
Lenovo Yoga 920 – Konvertibilný luxus s Dolby Atmos a 4K UHD displejom

Lenovo na výstavu IFA 2017 prinieslo okrem iného aj ďalšiu generáciu konvertibilného notebooku z rady Yoga a my sme si ju obzreli naživo. Nová Lenovo Yoga 920 je oproti predchádzajúcej generácii vylepšená po každej stránke a odpovedá tomu aj cena.

Pozrite si

Lenovo YOGA 920 Vibes – hybridy ešte neboli bližšie k dokonalosti

Ani v tejto generácii nechýba hodinkový pánt, ktorý je medzi notebookmi unikátny. Stredobodom pozornosti je ale tentokrát 13,9-palcový 4K UHD displej s 5 milimetrovými rámčekmi. K dispozícii bude aj model s Full HD displejom. Lenovo sa poučilo z chýb, ktoré urobilo pri predchádzajúcej generácii Yoga 910 a vrátilo webkameru späť nad displej.

Taktiež bolo zväčšené tlačidlo Shift, ktoré bolo na Yoga 910 príliš malé. Pod klávesnicou je, podobne ako pri minulej generácii, snímač odtlačkov prstov.

Našťastie sa časy slabých M-procesorov v konvertibilných zariadeniach skončil a tešiť sa môžeme na poriadny hardvér. Lenovo Yoga 920 môže mať v maximálnej konfigurácii procesor Intel Core i7 ôsmej generácie ku ktorému je možné dopasovať 8, 12 alebo 16 GB RAM. Čo sa týka úložiska, tam bude na výber medzi 256, 512 a 1TB SSD.

Lenovo k notebooku ponúka aj pero s názvom Lenovo Active Pen 2, ktoré sa bude zrejme predávať samostatne za 40 dolárov. Pri tento cenovke mohol byť Active Pen 2 pribalený k notebooku.

Zaujímavou vychytávkou, ktorú si žiaľ na Slovensku neužijeme, je naslúchanie asistentky Cortana. Tá dokáže asistovať aj keď je notebook v režime spánku vo vzdialenosti niekoľkých metrov od používateľa. O zvuk sa znova postarajú reproduktory od JBL a poteší aj podpora Dolby Atmos.

Pozrite si

JBL Boombox – masívny reproduktor s obrovskou batériou

Notebook má hrúbku len 13,95 mm, pričom váži len 1,37 kg. Na takéto tenké telo sa zmestili dva USB-C porty s podporou Thunderbolt, jeden USB-A port a audio port.

Lenovo s benchmarkom MobileMark 2014 nameralo modelu s Full HD displejom výdrž 15,5 hodín a 10,8 hodín s 4K UHD displejom. Túto papierovú výdrž treba brať s rezervou, pretože hodnoty namerané s MobileMark málokedy odpovedajú realite.

Pozrite si

ASUS ZenBook Flip 15 naživo priamo z Berlína

Lenovo Yoga 920 sa dostane do predaja už v priebehu tohto mesiaca s počiatočnou cenou 1 599,99 eur. Okrem platinovej, bronzovej a medenej farby bude v predaji aj špeciálna Star Wars edícia s vekom od Gorilla Glass. Stačí si už len vybrať stranu, ktorú chcete reprezentovať.

Zdroj | Lenovo

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj