Reklama

Lenovo YOGA 920 Vibes - hybridy ešte neboli bližšie k dokonalosti

Stanislav Vinc
90 %
Lenovo v hybridných zariadeniach vidí budúcnosť. Od prvých modelov YOGA sa procesory zlepšili v spotrebe, Windows sa prispôsobil dotykovým obrazovkám Lenovo neustále vychytáva všetky muchy predchádzajúcich generácií. Podarilo sa im to aj s hybridom YOGA 920 Vibes?

Výhody

  • Pevná konštrukcia
  • USB-C nabíjanie
  • Kompaktné rozmery

Nevýhody

  • Klávesnica
  • Ostré hrany
  • Chýba odkladací priestor na stylus

Aby sme nepredbiehali, poďme poporiadku a začneme s tým, s čím sa stretnete rovno po otvorení krabice, čiže so samotným zariadením. Tohtoročná YOGA 920 Vibes je oproti minulej generácii o niečo tenšia a s hrúbkou 13,95 mm a váhou 1,37 kg je až prekvapivo pevná.

Hliníkové telo sa len tak nepoddá a to ani v prípade, že notebook chytíte jednou rukou za roh. To je samozrejme kľúčové, keďže toto zariadenie máte využívať aj ako tablet.

Rovnako spoľahlivý je takzvaný hodinkový pánt, ktorý je pre najvyššiu radu zariadení YOGA ikonický. Pánt zabezpečuje pevnosť pri otrasoch a zároveň ľahkosť pri otváraní, zatváraní a otáčaní obrazovky.

Stále je tu ale otázka spoľahlivosti pri dlhodobom používaní. Vzhľadom na ohromný počet častí, z ktorých sa pánt skladá, je tu väčšie riziko problémov v prípade stretu s prachom, omrvinkami a podobne. Je však vidieť, že od prvej verzie Lenovo pánt mierne upravilo, je spracovaný skutočne výborne.


Tento pánt drží 13,9-palcový displej s rozlíšením 3840 x 2160 pixelov, na ktorý je radosť pozerať. Na ostrosť obrazu si veľmi rýchlo zvyknete a zvykli si už aj vývojári programov, vďaka čomu sa už len málokedy stretnete s problémami pri tomto rozlíšení. Displej je však v predvolenom režime akýsi nažltnutý, no zobrazovanie farieb si môžete ľahko upraviť v nastaveniach.

Predchádzajúcej generácii YOGA 910 sme vyčítali nevšedné umiestnenie webkamery, čo sa našťastie v tejto generácii zmenilo. Webkamera je späť na svojom obvyklom mieste a s rozlíšením 720p stačí na bežné videohovory.

Čo naopak YOGA 920 Vibes s predchádzajúcou generáciou zdieľa, sú porty. Na pravej strane nájdeme klasický port USB 3.0 a na ľavej strane dvojicu USB-C portou s podporou Thunderbolt 3 a samozrejme aj slúchadlový port.

Cez tieto porty môžete k počítaču pripojiť prakticky čokoľvek, ak samozrejme máte po ruke tie správne adaptéry a káble. Je ale jasné, že USB-C je budúcnosť a skôr či neskôr by ste tie adaptéry aj tak museli nakúpiť. Ideálne by však bolo, ak by bol každý port na samostatnej strane a bola by teda možnosť vybrať si, z ktorej strany chcete notebook nabíjať.

YOGA 920 Vibes má pri sebe pribalený aj stylus Lenovo Active Pen 2, ktorý rozširuje možnosti tohto zariadenia. Je však škoda, že to pero nie je kam schovať. Dostanete k nemu iba plastový adaptér, ktorý zapojíte do USB portu a ktorý následne slúži ako stojan alebo odkladací priestor.

Pozrite si

Lenovo Yoga 720-15IKB – výkonný hybrid na prácu aj hry

Samozrejme ho tam nemôžete nechať pri prenášaní a pri práci vám zaberie jediný klasický USB port. Logickým riešením by bola možnosť stylus prichytiť magnetom o stranu zariadenia, no YOGA 920 Vibes takúto možnosť neponúka.

Nesmieme samozrejme opomenúť klávesnicu a touchpad. Keďže klávesnica je osadená v pevnom hliníkovom tele, nestretnete sa tu s žiadnym ohýbaním pri písaní. Samotné klávesy ale už také pevné nie sú a aj kvôli nízkemu zdvihu nie je písanie dlhších textov na tejto klávesnici veľmi pohodlné. K nepohodliu prispievajú aj ostré hrany.

Pod klávesnicou sa nachádza snímač odtlačkov prstov s podporou Windows Hello, vďaka ktorému sa do systému prihlásite bezpečne v priebehu sekundy. Bez výhrad z testu odchádza touchpad, ktorý vďaka ovládačom Windows Precision zachytí každý dotyk so 100-percentnou istotou.


Ako zvyčajne, aj v tomto hybride sa o zvuk stará dvojica reproduktorov od JBL. Reproduktory sú na tak tenké telo úctyhodne hlasné a na plnú hlasitosť zaplnia celú miestnosť. Nezaostáva ani kvalita zvuku, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani hrubšie zariadenia.

Keďže sú reproduktory umiestnené na spodnej strane zariadenia, zvuk sa vždy šíri podľa toho, v akej polohe je zariadenie. V režime tabletu je teda zvuk iný, ako v režime notebooku a mení sa to aj podľa toho, či ho máte na stole alebo na kolenách. Sú to ale iba malé detaily, ktoré nekazia dojem zo zvuku.

Nami testovaná YOGA 920 Vibes mala vo vnútri procesor Intel i7-8550U s 16 GB RAM a 512 GB SSD. Od prvej generácie YOGA Pro, ktorú poháňal M-kový procesor od Intelu, ide o poriadny nárast výkonu.

S výkonom ale prichádza aj teplo, ktoré nejako treba odvádzať, čo je pri takomto tenkom tele občas problém. Pri kancelárskej práci ventilátor nepočuť, no pri sledovaní 4K UHD filmov to už neplatí a hliníkové telo sa pod displejom zahreje.

Konfigurácia s UHD displejom, akú sme testovali my, by mala poskytovať 10,8-hodinovú výdrž batérie. Toto číslo znie pri takomto rozlíšení a s takýmto procesorom nereálne. Opak je ale pravdou a pri bežnej práci budete mať prakticky problém batériu vybiť. Deklarovanú výdrž YOGA 920 dosiahne s prehľadom, no samozrejme záleží od náročnosti spustených programov.

Lenovo prirodzeným vývojom vychytalo všetky nedostatky minulých generácií prémiových zariadení z rodiny YOGA a na trh prinieslo veľmi podarené hybridné zariadenie, ktoré prekvapí kvalitou spracovania, výkonom a aj výdržou na batérii. Bez chýb určite nie je, no k dokonalosti má určite bližšie, než ktorákoľvek YOGA pred ňou. Preto si vyslúžila ocenenie TIP REDAKCIE.

Lenovo YOGA 920 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.