Samsung Galaxy Z Fold2 – nová generácia skladačky má odolnejší displej

ZDROJ | Samsung

Samsung počas dnešnej tlačovky predstavil nie len novú sériu Galaxy Note20, ale aj nové tablety Galaxy Tab S7, smart hodinky Galaxy Watch3 a slúchadlá Galaxy Buds Live, ale aj druhú generáciu skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold2. Novinka má väčšie displeje, no revolúcie sme sa nedočkali, skôr evolúcie.

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Z Fold2 je takmer identický s pôvodnou verziou. Kým predošlý model mal 7,3″ displej, novinka ponúkne 7,6″ displej. Oba sú typu OLED, ten vnútorný je typu FOLED. Po dvoch skladacích smartfónoch (Fold a Z Flip)  z minulého, resp. tohto roka sme výrazné zmeny čakať nemohli, no predsa len mohli byť. V prípade displeja je hlavnou novinkou 120 Hz obnovovacia frekvencia a nové krycie sklo UTG. Aj to ale bude pod ochrannou fóliou.

ZDROJ | Samsung

Veľkou novinkou je však predný displej, ten, ktorý vidíte po zložení smartfónu. Po novom má 6,2″ a nie len 4,6″ ako v minulom modeli. Rozlíšenie by malo byť 1 080 x 2 400 px.

ZDROJ | Samsung

Z iného súdka je novinkou hrúbka po rozložení – 6 mm. Vynovený má byť aj mechanizmus otvárania, má byť odolnejší a menší, no už z obrázkov je jasné, že je stále vcelku hrubý. Každopádne, mechanizmus sa vraj skladá z viac ako 60 častí. Jednou z nich je aj nová štetina, ktorá sa stará o to, aby sa do skladacieho mechanizmu nedostal prach a iné nečistoty.

ZDROJ | Samsung

Na zadnej strane je trojitý fotoaparát s 64 Mpx hlavným a dvomi 12 Mpx sekundárnymi fotoaparátmi. O chod sa má starať 8-jadrový procesor Snapdragon 865 a 8 GB RAM. Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 či USB-C (USB 3.1) sú samozrejmosťou, rovnako ako GPS. Batéria by mala mať celkovo okolo 4 500 mAh.

ZDROJ | Samsung

K smartfónu Samsung veľa detailov neprezradil, nie je známy ani dátum uvedenia na trh. Podobne, ako v prípade predošlej verzie ale môžeme očakávať príchod na jeseň tohto roku. Cena nie je taktiež známa, nízka určite nebude a bude sa pohybovať na úrovni modelu Galaxy Fold z minulého roku, teda okolo 2 000 €. Viac informácií sa vraj dočkáme 1. septembra, kedy začne aj predobjednávka.

ZDROJ | Samsung

Novinka bude na trhu vo farbách Mystic Black a Mystic Bronze, resp. špeciálnej farbe Thom Browne Edition.

ZDROJ | Samsung
ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku