Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy Fold - prvý skladací smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Samsung Galaxy Fold - prvý skladací smartfón,  ktorý si môžete kúpiť
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Samsung Galaxy Fold - prvý skladací smartfón,  ktorý si môžete kúpiť
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung okrem očakávanej série smartfónov Galaxy S10 predstavil aj úplnú novinku – Galaxy Fold. Toto je prvý skladací smartfón na svete, ktorý je pripravený na masový predaj.

https://youtu.be/7r_UgNcJtzQ

Éra nudných sklenených placiek sa končí, Samsung po dlhoročných špekuláciách konečne predstavil svetu skladací smartfón, ktorý má na svojej vonkajšej strane 4,6“ obrazovku s pomerom strán 21:9, ktorú po otvorení nahradí 7,3“ Infinity Flex displej s rozlíšením 1 536 x 2 152 pixelov a pomerom strán 4,2:3.

Aby sa smartfón mohol skladať, Samsung rozdelil batériu s kapacitou 4 380 mAh na dve polovice. Galaxy Fold pritom podporuje rýchle, ale aj bezdrôtové nabíjanie. Vo vnútri sa okrem toho nachádza 64-bitový 7nm procesor, ktorému sekunduje 12 GB pamäte RAM (LPDDR4x) a UFS3.0 pamäť s kapacitou 512 GB.

Vzhľadom na otváraciu konštrukciu má Samsung Galaxy Fold hneď tri samostatné zostavy fotoaparátov. Na vonkajšej strane sa nachádza 10-megapixelový selfie fotoaparát s clonou f/2,2.

Na zadnej časti je umiestnený trojitý fotoaparát, ktorý tvorí 16-megapixelový ultraširokouhlý snímač, 12-megapixelový širokouhlý snímač s optickou stabilizáciou obrazu a 12-megapixelový teleobjektív s optickou stabilizáciou a 2-násobným optickým priblížením.

Treťou zostavou je predný duálny fotoaparát pozostávajúci z 10-megapixelového širokouhlého selfie fotoaparátu a 8-megapixelového hĺbkového objektívu. Novinka samozrejme dedí viaceré funkcie smartfónov z rodiny Galaxy, takže mu nechýba ani podpora pre dokovaciu stanicu Samsung DeX, hlasový asistent Bixby alebo Samsung Knox.

Samsung Galaxy Fold bude dostupný v striebornej, čiernej, zelenej a modrej farbe od 26. apríla. Nie je snáď žiadnym prekvapením, že pôjde o poriadne drahé zariadenie. Na americkom trhu bude Galaxy Fold začínať na cene 1 980 dolárov. Informácie o cene a dostupnosti pre náš trh zatiaľ Samsung nezverejnil.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj