Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú ideálne tablety na prácu z domu

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú ideálne tablety na prácu z domu
Michal Spiegel
Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú ideálne tablety na prácu z domu

Pandémia koronavírusu odhalila dôležitosť produktivity pri práci z domu. Nové tablety, ktoré boli predstavené počas dnešného eventu Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú na takúto prácu ako stvorené.

Tablety sú dostupné v dvoch veľkostiach, menší S7 s 11″ LTPS TFT displejom a väčší S7+ s 12,4″ Super AMOLED displejom. Oba však ponúkajú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a zabudované S Pen pero, ktorému sa podarilo znížiť oneskorenie a funguje tak ako reálne pero. K S7+ navyše dostanete kryt s klávesnicou, čím si z tabletu môžete urobiť plnohodnotnú náhradu notebooku.

Pozrite si

Prvým 5G tabletom je Samsung Galaxy Tab S6. Predáva sa však len Južnej Kórei

Nové tablety bežia na operačnom systéme Android 10 a vo vnútri nájdeme procesor Qualcomm SnapdragonTM 865 Plus Mobile Platform. Tablety tiež ponúknu slušné úložisko a pamäť RAM – 128 GB + 6 GB pri modeli S7 a 256 GB a 8 GB pri modeli S7+.

Nechýba tiež zadný 13 Mpx fotoaparát doplnený o 5 Mpx širokouhlý snímač a 8 Mpx webkameru. O zvuk sa postará AKG a Dolby Atmos.

Pozrite si

Samsung Galaxy Tab S6 Lite láka na S Pen a puzdro v predobjednávke

Kapacita batérie je 8 000 mAh pri tablete S7 a 10 090 mAh pri tablete S7+. Oba môžete nabíjať cez USB-C a oba podporujú 45 W rýchlonabíjanie.

Tablety tiež podporujú odomykanie cez snímač odtlačku prstu, pri S7 ho nájdeme na bočnom tlačidle, pri S7+ priamo na displeji.

Keďže tablety Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú určené na kreativitu a produktivitu, nájdeme v nich aj rôzne predinštalované aplikácie ako napríklad Canva, Noteshelf či Clip Studio Paint.

Zmenou prešla populárna aplikácia Samsung Notes, ktorá dokáže napríklad upravovať PDF súbory či dokonca zapisovať poznámky k audio súborom. Môžete si tak napríklad nahrávať lekciu v škole a k nej zapisovať poznámky.

Pozrite si

Pre koho sú určené tablety Honor Tablet 6 a X6?

Výbornou funkciou je tiež multi-tasking, ktorý podporuje otvorenie až troch okien súčasne. V jednom okne tak môžete pracovať, v druhom čítať a v treťom pozerať video.

Pokiaľ si chcete tablety zakúpiť, kúpiť sa budú dať od 699 € za verziu Tab S7 Wi-Fi, prípadne za 799 € za verziu s LTE. Pokiaľ máte záujem o väčší tablet S7+, pripravte si 899 € za verziu Wi-Fi, prípadne 1 099 € za verziu s podporou 5G. Na výber budú dve farebné spracovania – čierna a bronzová, v ktorej si môžete kúpiť aj nový Samsung Galaxy Note20, slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live či hodinky Samsung Galaxy Watch 3.

Začiatok predaja tabletov je 21. august, no v prípade predobjednávky, ktorú si môžete urobiť už dnes, dostanete bonus v podobe ochranného puzdra.

Aktuálne sledujeme prezentáciu spoločnosti Samsung a prípadné nové informácie doplníme do článku.