Čo ponúkajú smarthodinky Samsung Galaxy Watch3?

ZDROJ | Samsung

Samsung dnes na svojom evente predstavil niekoľko high-endových noviniek, no svoje miesto pod slnkom si našla aj nová generácia smarthodiniek. Čím si chcú získať zápästia nových používateľov?

ZDROJ | Samsung

Úniky informácií už niekoľko týždňov naznačovali, že sa máme tešiť na mimoriadne vydarené inteligentné hodinky. Dnes sa leaky a naše predstavy stretli s realitou. Niečo sa potvrdilo a (ako to už býva) iné nie.

Používatelia sa môžu tešiť na jedinečnú otočnú lunetu, vďaka ktorej získavajú hodinky štýlový klasickým dizajn. Okrem puzdra z nehrdzavejúcej ocele je väčší model k dispozícii aj z titánu. Hodinky sú napriek pokročilým funkciám ľahšie a menšie ako bol pôvodný model Galaxy Watch.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch Active je nenápadný pracant

Smarthodinky prichádzajú v dvoch veľkostiach, 45 mm a 41 mm. Väčší model má 1,4-palcový Super AMOLED displej, veľkosť 45 x 46,2 x 11,1 mm a 53,8 g. Poháňa ho 340 mAh batéria, na jedno nabitie má vydržať 56 hodín.

Menšia verzia má 1,2-palcový Super AMOLED displej, veľkosť 41 × 42,5 × 11,3 mm a batériu s 247 mAh kapacitou. Ich hmotnosť je 49,2 gramov.

ZDROJ | Samsung

Oba modely majú rovnaké vnútornosti: dvojjadrový procesor Exynos 9110 taktovaný na 1,15 GHz, 1 GB RAM, 8 GB internej pamäte, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 4. Bežia na vlastnom OS Tizen Based Wearable 5.5, rozumejú si s OS Android (od 5.0) aj iOS (od iOS 9.0). Sú odolné voči vode a prachu (IP68).

ZDROJ | Samsung

V porovnaní s pôvodnými hodinami Galaxy Watch je nový model o 14 % tenší, 8 % menší a 15 % ľahší. Ponechal si kompaktný dizajn a zároveň dostal väčší displej.

Samsung Galaxy Watch3 prinášajú množstvo pokročilých funkcií sledovania športových a fitness aktivít. Pribudla funkcia koučovania. Nové smarthodinky vraj prinášajú najpokročilejší monitoring zdravia.

Pozrite siSamsung Galaxy Buds Live s tvarom fazule chcú zaujať prémiovým zvukom

Smarthodinky majú nový snímač srdcovej frekvencie, vedia odmerať EKG, monitorujú spánok, stres a hladinu maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 Max). Všetky zdravotné funkcie sa zobrazujú v aplikácii Samsung Helath.

Galaxy Watch3 merajú krvný tlak pomocou analýzy pulzných vĺn, ktorý sleduje senzor srdcovej frekvencie. Program potom analyzuje vzťah medzi kalibračnou hodnotou a zmenou krvného tlaku.

ZDROJ | Samsung

Funkcia EKG umožňuje (cez appku Samsung Health Monitor) zmerať a analyzovať srdcový rytmus a nepravidelnosti naznačujúce fibriláciu predsiení (AFib). Táto funkcia však zatiaľ u nás nie je dostupná.

ZDROJ | Samsung

Funkcia Kyslík krvi umožňuje zmerať efektívnosť dýchania, či už počas športových aktivít, zotavovania, alebo oddychu. Pomocou tejto funkcie môžete zistiť vašu normálnu úroveň saturácie krvného kyslíka a sledovať pľúca počas záťaže.

Šikovná funkcia Detekcia pádu vám umožmní mať prehľad o zdraví vašich (starších a chorých) blízkych, aj keď nie ste pri nich. Ak systém zistí potenciálny pád, môžete dostať SOS hlásenie spolu s polohou, kde mohlo k nehode dôjsť.

ZDROJ | Samsung

Galaxy Watch3 sa dokážu postarať aj o to, aby ste boli fyzicky fit a dobre oddýchnutí. Samsung ponúka Program zdravia, ktorý sa dá používať na všetkých zariadeniach od tohto výrobcu. Nájdete tam viac ako 120 programov zameraných na fitness cvičenia.

ZDROJ | Samsung

Monitoring spánku ponúka Samsung vo svojich hodinách už od roku 2014, nie je tomu inak ani v najnovších modeloch. Všetky podrobnosti o priebehu spánku spolu s jeho analýzou nájdete v appke Samsung Health.

Inteligentným hodinkám nechýbajú ani ďalšie štandardné funkcie, napríklad zrkadlenie notifikácií zo smartfónu na prichádzajúce hovory, správy či e-mail, kalendár, hudobný prehrávač, informácie o počasí, pripomienky, prehliadač fotografií, nástroj na inteligentné odpovede a tak ďalej.

Galaxy Watch3 sa vďaka pokročilým technológiám stávajú viac smartfónom, ako hodinkami, pri verzii s LTE je hlavným rozdielom medzi nimi len veľkosť displeja.

ZDROJ | Samsung

Viete, že…

v obchode Galaxy a v aplikácii Galaxy Wearable je už k dispozícii viac ako 80 000 ciferníkov? Galaxy Watch3 ponúka viac než 40 rôznych komplikácií. Okrem komplikácií si môžete pomocou My Style spárovať váš vzhľad s ciferníkom tak, aby zodpovedal vášmu outfitu vďaka pokročilému algoritmu extrakcie farieb.

ZDROJ | Samsung

Hodinky sa okrem veľkosti odlišujú aj podporou LTE, túto konektivitu nájdete len väčšom modeli. Keď sa pozrieme na ceny, zistíme mierny nárast oproti starším generáciám. Menší, 41 mm model sa bude predávať za 429 €, základná 45 mm verzia vás vyjde na 459 €, s podporou LTE je to 509 €. Luxusná titánová verzia sa bude predávať za 649 €.

ZDROJ | Samsung

O tom, že ide naozaj o prémiové zariadenie vidieť aj na kvalite remienku. Je vyrobený z pravej kože so zosilnenou spodnou časťou odolnou voči sfarbeniu a oderu.

Okrem množstva funkcií a vylepšených senzorov sa môžete potešiť z pekných farebných prevedení. Popri klasických čiernych (Mystic Black), je tu strieborný odtieň (Mystic Silver) a exotická bronzová farba (Mystic Bronze). Model z titánového puzdra je len v Mystic Black verzii. Predávať sa začnú 7. augusta, titánový model príde na trh v poslednom štvrťroku 2020.

Aj vás hodinky zaujali? Už ste si vybrali svojho favorita?

ZdrojSamsung

Komentáre k článku