Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy Buds Live s tvarom fazule chcú zaujať prémiovým zvukom

Samsung Galaxy Buds Live s tvarom fazule chcú zaujať prémiovým zvukom
Števo Porubský
Samsung Galaxy Buds Live s tvarom fazule chcú zaujať prémiovým zvukom

Samsung predstavuje úplne nové plne bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Live. Tie už na prvý pohľad zaujmú tvarom fazule (na rozdiel od predošlej verzie) a metalickou farbou. Slúchadlá majú byť ale špičkové čo sa týka zvuku i odbúravania okolitého hluku.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note20 je väčší, krajší a výkonnejší, aj vo verzii Ultra

Na slúchadlá Galaxy Buds Live si budú musieť majitelia zvykať. Nosia sa totiž naopak. Kým vo väčšine prípadov plne bezdrôtových slúchadiel telo trčí von a štupeľ slúchadla je vo vnútri zvukovodu ucha, v prípade Buds Live je celé telo v zvukovode, vrátane toho vonkajšieho. Buds Live nemajú vytŕčajúce štuple, reproduktor je v spodnej časti slúchadla a do ucha iba smeruje.

Zdroj | Samsung

To čo vidíte vyčnievať na obrázkoch slúchadiel nie sú teda špunty a otvory reproduktorov, ale nabíjanie konektory a krídelká, ktoré majú držať slúchadlá v uchu. Uvidíme teda v testoch, ako sa bude nezvyčajne tvarované fazuľkové telo správať v prípade ľudí s rozličnými ušami, no Samsung sľubuje komfortné nosenie počas celého dňa.

Čierna bodka na tele zvnútra je IR senzor, vďaka ktorému sa automaticky zastaví, resp. spustí prehrávaná skladba.

Pozrite si

Čo ponúkajú smarthodinky Samsung Galaxy Watch3?

Slúchadlá Galaxy Buds Live majú aj aktívne potláčanie okolitého hluku (ANC). Na to slúžia vlastné algoritmy a dvojica mikrofónov na slúchadlách a jeden vnútorný, ktorý sníma hladinu zvuku a hluku vo vnútri ucha. Mikrofóny zároveň slúžia aj pri handsfree hovoroch. Slúchadlá sú navyše vybavené systémom Voice Pickup Unit, ktorý má zabezpečovať dobrý prenos hovoreného slova pomocou kostí v sánke.

Zdroj | Samsung

O zvuk sa majú starať 12 mm AKG meniče produkujúce kvalitný zvuk vrátane hlbokých tónov. O tie sa starajú aj bassreflex otvory v každom slúchadle. O pripojenie sa stará Bluetooth 5.0 a Scalable Codec od Samsungu.

Pozrite si

Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ sú ideálne tablety na prácu z domu

Na základné ovládanie slúži logicky dotyk. Klik, dvojklik či trojklik na slúchadlo majú vlastné funkcie, no žiadny dotyk či gesto nevedia upravovať hlasitosť. Nemá ale chýbať ovládanie hlasom pomocou hlasových asistentov.

Zdroj | Samsung

O chod sa zas starajú 60 mAh batérie s výdržou 6 hodín, resp. ďalších 21 s využitím nabíjania v kolíske s 472 mAh batériou. Galaxy Buds Live ale podporujú aj rýchlonabíjanie. Za 5 minút nabíjania získate 1 hodinu počúvania hudby. Slúchadlá majú po 5,6 g, telo je odolné voči potu, nabíjacie puzdro má niečo vyše 42 gramov a rozmery 50 x 50,2 x 27,8 mm.

V balení nájdete samotné slúchadlá, nabíjacie puzdro vo farbe slúchadiel a ďalšie dve koncovky krídel, ktoré držia v uchu a USB-C kábel na nabíjanie. Nabíjačka samotná v balení nie je. V predaji budú Galaxy Buds Live v bielej, čiernej a medenej farbe. V predaji budú od 21. augusta za cenu 189 €.

Zdroj