Reklama
12 správ

Hacktivistická skupina Anonymous vyhlásila narušenie siete izraelských jadrových zariadení v Dimone ako protest proti vojne v Gaze. Tvrdila, že ukradli a zverejnili 7 GB dokumentov vrátane tisícok dokumentov PDF, e-mailov, súborov MS Excel a MS Word, 28 archívov zip a prezentácií v PowerPointe z Centra jadrového výskumu Shimon Peres Negev. Neexistujú však žiadne dôkazy o tom, že by dokázali narušiť operačnú sieť zariadení, izraelskí experti na kybernetickú bezpečnosť tento útok bagatelizujú a označujú ho za „prehnany“. Hekerom sa podľa nich podarilo ukradnúť len neutajované dokumenty.

Zobraziť celú správu

Najvýkonnejší mobilný elektrický prístavný žeriav na svete, Liebherr LHM 800e ponúka maximálnu nosnosť viac ako 300 ton. Je schopný presunúť viac ako 2 300 ton za hodinu. Inými slovami, je ideálny pre veľký kontajnerový prístav, ktorý chce dekarbonizovať svoje operácie. Dorazil k terminálu Hartel v Maasvlakte (Holandsko), techmici z Marcor Stevedoringho ukamžite uviedli do prevádzky.

Zdroj | Project Cargo Journal
Zobraziť celú správu

Operátor AT&T resetuje prístupové kódy miliónov zákazníkov po úniku informácií o ich účtoch na dark web. AT&T tvrdí, že 7,6 milióna súčasných zákazníkov bolo ovplyvnených nedávnym únikom, pri ktorom boli na temnom webe zverejnené citlivé údaje, spolu s 65,4 milióna bývalými majiteľmi účtov. Súbor údajov, o ktorom AT&T hovorí, že „sa zdá byť z roku 2019 alebo skôr“, obsahuje mená, adresy bydliska, telefónne čísla, dátumy narodenia a čísla sociálneho poistenia.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Výskumníci z Northwestern Polytechnical University v Číne urobili veľký prelom. Ich vývoj vodiaceho psa AI pomocou jazykového modelu AI je veľkým prísľubom pre poskytovanie navigácie a sprievodu. Vodiaci pes AI dokáže pochopiť ľudské pokyny a dokonca sa zapojiť do konverzácie. Schopnosť navigovať v prostrediach, ako sú ulice, výťahy a vnútorné priestory, ponúka významnú podporu pre každodenné aktivity. V krajine je 17 miliónov ľudí so zrakovým postihnutím.

Zobraziť celú správu

Európska komisia schválila strategický plán zameraný proti on-line aj off-line falšovaniu. Odporúčanie je známe ako súbor nástrojov EÚ na boj proti falšovaniu. Falšovanie je dlhoročný problém, ktorý sa netýka len luxusných výrobkov. Zahŕňa výrobky od bežného tovaru (potraviny, kozmetika, textil), až po taký artikel, akú sú náhradné diely pre vlaky, lietadlá, či veterné turbíny. V roku 2019 predstavovali neoriginálne výrobky takmer 6 % celkového dovozu do EÚ za viac ako 119 miliárd €.

Zobraziť celú správu

Puzdrá na iPhone 16 a 16 Plus naznačujú vertikálny tvar fotoaparátu. Potvrdzujú zmenu dizajnu pre ostrovček fotoaparátov pripravovaných noviniek. Dva senzory už nebudú usporiadané diagonálne vo vnútri štvorcového tvaru, ale jeden pod druhým vo vertikálnom hrbolčeku fotoaparátu, pričom pole LED bleskov bude vycentrované napravo od tohto hrbolčeka.

Zobraziť celú správu

Palmsy je aplikácia, ktorá navodzuje dojem, že ste na sociálnej sieti, z ktorej môžete uverejňovať texty a fotografie. Keď importujete svoj zoznam kontaktov a Palmsy z nich vytvorí „páči sa mi“ a dokonca odošle upozornenia push, ako keby ľudia interagovali s vašimi príspevkami. Ale podľa uvítacej obrazovky a vývojára Pata Nakajimu je to všetko „akože“. Z vášho zariadenia nikdy nič neopustí. Aký to má zmysel? Palmsy dokáže poskytnúť dopamíny, ktoré skutočné sociálne médiá ponúkajú, a zároveň zachovať vaše súkromie. Sociálne médiá nie sú dobré pre duševné zdravie, takže aplikácia môže poskytnúť istú útechu.

Zobraziť celú správu

TopPri mobilných fotoaparátoch sme stále zvyknutí pozrieť sa najprv na megapixely, no to, čo sa v skutočnosti podpisuje pod kvalitu záberov oveľa viac, je veľkosť snímača. V tele novinky Xiaomi 14 Ultra v úlohe hlavného fotoaparátu figuruje nadštandardne veľký 1-palcový snímač LYT-900 s dynamickým rozsahom až 14EV. V kombinácii s 50 Mpx rozlíšením dokáže tento hlavný snímač vytvárať špičkové zábery aj v nepriaznivých podmienkach. Spoznajte jeho kompletnú výbavu snímačov stvorených na zachytávanie profesionálne vyzerajúcich fotografií aj videí.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu

Apple tento týždeň pridal na svoju webstránku vyhradené stránky technickým špecifikáciám pre Apple Watch Series 9Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch SE 2. generácie. Nájdete tam množstvo informácií o najnovších modeloch vrátane použitých materiálov a povrchových úpravách, veľkosti a hmotnosti, hardvéru, konektivite, výdrži batérie, funkciách zdravia a wellness, bezpečnostných funkciách, či funkciách dostupnosti.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.