Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
15 správ

Ruské APT skupiny pokračujú v útokoch na Ukrajinu ničivými wipermi a ransomvérmi. V rámci svojich aktivít napríklad nasadili deštrukčný wiper NikoWiper. Skupina Sandworm spustila wiper súbežne s raketovými útokmi ruských ozbrojených síl namierených na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Výskumníci z ESET-u nevedia dokázať koordináciu kybernetických a fyzických útokov, no ukazuje sa, že skupina Sandworm a ruské ozbrojené zložky majú podobné ciele.

Zobraziť celú správu

Nemecí inžinieri vyvinuli ultratenký povlak, vďaka ktorému sa solárne panely a iné povrchy dokážu samočinne vyčistiť. Ide o veľký prelom, pretože solárne panely nemôžu fungovať efektívne, ak sú zanesené špinou. Ich pravidelné čistenie sa však stáva časovo náročným procesom.

Zobraziť celú správu

Po viac ako dvoch rokoch nedostatku herných konzol PlayStation 5 sa konečne stávajú bežne dostupným tovarom. Oznámila to viceprezidentka Sony pre hardvér Isabelle Tomatisová s tým, že by už spotrebitelia nemali mať problém s kúpou konzoly kdekoľvek na svete.

Zobraziť celú správu

OnePlus minulý týždeň potvrdil, že začiatkom februára uvedie na trh OnePlus Pad 2. Novinka bude údajne vybavená 11″ 144 Hz LCD displejom s podporou Dolby Vision, HDR10+ a rozlíšením 2 800 × 2 000 px. Hovorí sa tiež o 67 W nabíjaní batérie s 9 500 mAh kapacitou. Predstavenie sa odohrá už o týždeň, 7. februára.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Samsung v roku 2022 zaznamenal prudký prepad ziskov. Zapríčinil to najmä slabý dopyt po jeho čipoch a smartfónoch, ktoré generujú najväčšie zisky spoločnosti. Koncern zverejnil vo svojej najnovšej správe o zisku ročný príjem 245,4 miliardy dolárov, čo je nový rekord spoločnosti. Prevádzkový zisk bol vo výške 35 miliárd dolárov za celý rok 2022, čo je o 6,9 miliardy dolárov menej ako rok predtým.

Zobraziť celú správu

Predplatitelia Apple Music dostali svoj zoznam skladieb Replay 2023. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch, aj tento playlist zoraďuje všetku hudbu, ktorú ste počúvali v službe Apple Music od 1 do 100. Aktualizuje sa každý týždeň, takže môžete priebežne sledovať svoje najstreamovanejšie skladby v priebehu roka 2023.

Zobraziť celú správu

Čínsky internetový gigant Baidu plánuje spustiť svoju vlastnú verziu ChatGPT. Predstavený by mal byť v marci. Spočiatku bude nástroj začlenený do hlavných vyhľadávacích služieb Baidu, neskôr má byť dostupný aj z iných vyhľadávačov.

Zobraziť celú správu

ŠKODA Auto opäť zápasí s nedostatkom čipov a siaha k radikálnemu kroku. Odbory informovali, že koncern zruší vo výrobe modelov Octavia, Enyaq, Fabia, Scala a Kamiq niektoré zmeny. Situácia s dostupnosťou polovodičových čipov sa tak po sľubnom rozbehu v novom roku zhoršila.

Zobraziť celú správu

Nothing Phone (2) príde na trh v priebehu tohto roka. Spoločnosť si kladie za cieľ preraziť v USA, na čo jej má slúžiť druhý model zaujímavého smartfónu. Potvrdil to CEO spoločnosti Carl Pei v rozhovore pre Inverse, kde vyjadril opätovné zameranie sa na konkurenciu na americkom trhu. „Nemohli sme to urobiť skôr, pretože sme boli len v druhom ročníku a naše ruky boli zviazané pri budovaní tímu pri vytváraní produktov. Teraz, keď sme na pevnejšom základe, môžeme urobiť krok vpred,“ povedal Pei. Nothing Phone (1) sa v USA predáva za 299 dolárov, kde ho kritizujú, že podporuje len pásmo N41 5G na T-Mobile a že neexistuje žiadne pripojenie 5G na AT&T alebo Verizon. Tento rok sa to má všetko zmeniť.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

San Francisco žiada kalifornské regulačné orgány, aby zastavili alebo spomalili zavádzanie taxíkov bez vodiča. Predstavitelia Sanfranciského dopravného úradu (SFTA) napísali, že neobmedzené rozširovanie by bolo nerozumné vzhľadom na nedávne bezpečnostné incidenty, pri ktorých vozidlá blokovali premávku a prekážali vozidlám záchrannej služby.

Zobraziť celú správu