Reklama
Správa dňa

Na Slovensku sa buduje Balíkovo

12 správ

Podľa nedávnej správy Audi zjednoduší svoj systém pomenovania. Upustí od čísel spojených s výkonom daného hnacieho ústrojenstva. Rozhodnutie prichádza v čase, keď značka plánuje zefektívniť počet pohonných jednotiek vo svojom portfóliu v rámci postupného prechodu k elektrickým modelom. Tento systém výrobca zaviedol v orku 2017. Terminológia je založená na výkone, od „30“ pre autá s výkonom 109 – 128 koní až po „70“ pre vozidlá s výkonom minimálne 536 koní.

Zobraziť celú správu

Pomôžte nám nájsť najlepších z najlepších. Poslať hlas sa vám rozhodne oplatí, máme pre vás pripravených až 8 krásnych cien! Medzi nimi aj DARČEKOVÝ ŠPORT BALÍK od nášho partnera Allianz, ktorý môžete vyhrať a hlasovať dokopy až v ôsmich kategóriách: KOMPAKTNÉ, KOMPAKTNÉ SUV, RODINNÉ, RODINNÉ SUV, ŠPORTOVÉ, LUXUSNÉ, PRACOVNÉ a PLUG-IN. Hlasovať môžete už len dnes do polnoci.

Zobraziť celú správu

Bezpečnostní analytici objavili tajné dvere v Linuxe. Kritická zraniteľnosť sa nachádza v knižnici využívanú na kompresiu v aplikáciách. Xz-utils sa bežne používa na archiváciu, prácu s multimédiami, ako i v programoch tretích strán. Na problém upozorňuje aj Národné centrum kybernetickej bezpečnosti, škodlivý kód je prítomný vo verziách 5.6.0 a 5.6.1 knižnice LZMA a bol do zdrojového kódu vložený 23. februára.

Zobraziť celú správu

Dacia Duster je na Slovensku obľúbené model, aj vďaka rozumne nastavenej cene. Dlho očakávaná 3. generácia sa pomaly začne predávať, konečne sme sa dozvedeli ceny pre slovenských motoristov. Ako určite viete, nový model nadväzuje na 2. generáciu, prichádza s robustnejším dizajnom, je postavená na platforme CMF-B a po prvý raz prináša aj hybridné pohonné jednotky. Ostáva Duster stále ľudovým vozidlom?

Zdroj | Dacia
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Podľa Marka Gurmana Apple už neplánuje navrhovať a vyrábať vlastné displeje pre Apple Watch. Apple údajne zvažuje prechod z OLED na vlastné microLED obrazovky minimálne od roku 2016. Zrušenie výskumného a vývojového projektu má za následok zrušenie desiaotk prerušení pracovných miest v divízii displejov v Apple, spoločnosť však naďalej investuje do technológie microLED pre iné produkty.

Zobraziť celú správu

Genesis ukázal na medzinárodnom autosalóne v New Yorku koncept veľkého luxusného elektromobilu Neolun Concept. Koncept je štvormiestny, s prednými sedadlami, ktoré sa dajú otáčať o 180° smerom dozadu. V kabíne nájdete fialovú kožu, indigom zafarbený kašmír a podlahu z tmavého dreva. Displeje pre konzumáciu zábavy sa pre zadných pasažierov sklopia zo strechy, interiér je ohrievaný sálavým teplom prostredníctvom „vyhrievacích fólií nanesených na palubnú dosku, obloženie dverí, podlahu, operadlá sedadiel a boky konzoly,“ uviedol výrobca. Produkčná verzia nebola oficiálne potvrdená, ale SangYup Lee, vedúci globálneho dizajnu pre Genesis povedal, že očakáva, že vlajkové SUV uvedú na trh skôr, alebo neskôr.

Zdroj | Genesis
Zobraziť celú správu

Apple uvádza do distribúcie svoj vôbec prvý športový film natočený vo formáte Immersive Video, ktorý používateľom Apple Vision Pro poskytuje strhujúci 180-stupňový 3D video zážitok s priestorovým zvukom. Krátky film obsahuje najdôležitejšie momenty z play off Major League Soccer Cup 2023. Film sa zameriava sa na obhajcov pohára, Columbus Crew a hráčov LAFC, s rozprávaním vysielateľov MLS Season Pass Taylor Twellman a Jake Zivin. Vrátane nového filmu je teraz pre zákazníkov Apple Vision Pro k dispozícii celkovo päť titulov Immersive Video obsahu, každý má len pár minút.

Zobraziť celú správu

Hekeri dokážu odomknúť viac ako 3 milióny hotelových dverí za pár sekúnd. Táto metóda sa nazýva Unsaflok. Systémy Saflok sú inštalované na 3 miliónoch dverí po celom svete v 13 000 nehnuteľnostiach v 131 krajinách.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.