Reklama
Správa dňa

Amazon včera predstavil množstvo zariadení a nové služby

13 správ

The Information uviedol šokujúce tvrdenie, že Google klesla trénovala svojho četbota Barda pomocou údajov z OpenAI’s ChatGPT, získaných z webovej stránky s názvom ShareGPT. Google rozhodne popiera, že využilo takéto údaje. „Bard nie je trénovaný na žiadne údaje zo ShareGPT alebo ChatGPT,“ povedal hovorca Chris Pappas pre The Verge.

Zobraziť celú správu

Yusuf Mehdi, viceprezident Microsoftu pre vyhľadávanie a zariadenia pripustil, že spoločnosť v súčasnosti skúma vkladanie reklám do četu Bing. Naznačuje to, že vzorky, ktoré sme doteraz videli, sú súčasťou experimentovania. Prezradil tiež, ako spoločnosť zamýšľa vložiť viac reklám do nového prostredia Bing. Reklamy, ktoré sa používateľom zobrazujú, sú zatiaľ vo forme prepojenej citácie spolu s ďalšími odkazmi v časti „Viac informácií“ pod odpoveďou Bingu na ich dopyt.

Zobraziť celú správu

V júli 2021 podala zastrešujúca Európska spotrebiteľská organizácia BEUC koordinovanú sťažnosť na WhatsApp. Predmetom sťažnosti boli agresívne praktiky WhatsApp, ktorými boli používatelia tejto aplikácie vystavení pri aktualizácii podmienok na používanie služieb kde boli vykonané nejasné a bližšie nevysvetlené zmeny, ktorých cieľom bolo zrejme umožniť prenos osobných údajov spoločnosti Facebook (Meta) a ďalším tretím stranám. Európska komisia a európska sieť orgánov na ochranu spotrebiteľa teraz sťažnosť po dialógu so spoločnosťou WhatsApp uzavreli. Výsledkom je obyčajný záväzok spoločnosti k tomu, že sa v budúcnosti „bude zlepšovať“.

Zobraziť celú správu

Fisker tvrdí, že jeho dlho očakávaný elektromobil Ocean sa môže pochváliť najlepším elektrickým dojazdom spomedzi všetkých SUV predávaných v Európe. Podľa WLPT je to 710 km. Na porovnanie, Tesla Model Y dokáže prejsť na jedno nabitie 530 km (WLPT).

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nový monitor Philips 45B1U6900C uľahčuje workflow a pomáha zefektívniť prácu. Kombinuje dva stolné počítače v jednom. Philips 45B1U6900C je vybavený veľkou obrazovkou s uhlopriečkou 44,5″ a rozlíšením 5 120 x 1 440 px. Je vybavený USB-C dokovacou stanicou s RJ45 a 32:9 SuperWide zakrivenou obrazovkou s pozorovacími uhlami 178/178 stupňov.

Zdroj | Philips
Zobraziť celú správu

Nová navigácia od Lexusu pomôže znížiť spotrebu paliva. Do vybraných vozidiel Lexus nainštaluje systém Predictive Efficient Drive, ktorý umožní ešte efektívnejšie využitie klasického hybridného pohonu aj plug-in hybridu. Technológia bude mať debut v roku 2024 v modeli Lexus NX so zabudovanou navigáciou Lexus Link Pro.

Zobraziť celú správu

Nokia už tento rok zrejme spustí 4G služby na Mesiaci. Technológiu potrebnú na vybudovanie 4G siete vynesie na povrch Mesiaca raketa SpaceX. Sieť bude napájať základňová stanica vybavená anténou uložená v lunárnom landeri Nova-C a sprievodný solárny rover. Medzi landerom a roverom sa vytvorí LTE spojenie. Technológia je navrhnutá tak, aby odolala extrémnym podmienkam. Cieľom Nokie je ukázať, že pozemné siete dokážu uspokojiť komunikačné potreby budúcich vesmírnych misií. Astronauti budú medzi sebou komunikovať a riadiť misiu pomocou 4G siete, problém nebude robiť ani prenášanie videa v reálnom čase, či ovládanie roverov.

Zobraziť celú správu

Bezdrôtový ovládač Xbox Elite Series 2 Core je teraz dostupný v modrej a červenej farbe. Jeho cena je 139,99 dolárov a predobjednávky na tieto farby sú už spustené. Okrem farby je to stále ten istý ovládač, ktorý možno použiť s konzolami Xbox, počítačmi a mobilnými zariadeniami.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu

Automobilka Tesla prináša späť európsky program odporúčaní. Ide o stratégiu, ktorá využíva lojalitu zákazníkov k značke, keď sa snaží zachovať podiel na trhu a zvýšiť predaj pred uzavretím prvého štvrťroka 2023. Ak odporúčaný zákazník prevezme vozidlo pred 31. marcom 2023, získa bonus 5 000 kilometrov nabíjania zadarmo.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.