Reklama
Správa dňa

Amazon včera predstavil množstvo zariadení a nové služby

15 správ

Ford predstavuje čoraz viac elektromobilov, nielen v USA. Ford Puma EV bude štvrtým elektromobilom značky v Austrálii do konca roka 2024. CEO Fordu, Jim Farley, pridal siluetu Pumy vedľa Mustang Mach-E, Transit Custom a E-Transit. Puma nie je pôvodný elektromobil, predáva sa s konvenčným pohonom a tak elektromobil bude musieť absolvovať oficiálny debut, i keď vraj nie je pravdepodobné, že sa bude predávať aj v USA.

Zobraziť celú správu

Verejná nabíjacia sieť ZSE Drive vie už dnes poskytnúť nabíjanie pre elektrické nákladné vozidlá a plánuje ďalšie nové. ZSE Drive už dnes pripravuje depo nabíjanie pre zákazníkov, ktorí si chcú v blízkej dobe elektrifikovať svoju nákladnú flotilu. Výkon pritom môže byť od 50 kWh do 400 kWh. ZSE Drive v súčasnosti vo svojej verejnej nabíjacej sieti prevádzkuje niekoľko lokalít – D4 Rovinka, Beladice, Tanker Čaradice, Kozí Vŕšok, BA Slovnaft, BA Tuhovská, Petržalská Tržnica, Roaming MB Panónska Bratislava, Roaming Skukálek Trnava, ktoré je možné využiť aj pre nabíjanie nákladného auta či kamiónu. V priebehu rokov 2023 a 2024 sa počíta s dokončením štandardu Megawatt charging system, ktorý umožní nabíjanie nákladného vozidla výkonom viac ako 1 MW.

Zdroj | ZSE
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TopAj vy sa tešíte na premiéru akčného filmu Rýchlo a zbesilo 10? Film do našich kín dorazí 17. mája 2023, dokonca sa bude vysielať aj v kinosálach 4DX či SUPERSCEEN v Cinema City Aupark. Ak si však na film v Cienma City kúpite vstupenku a zaregistrujete ju do 24.5.2023, môžete vyhrať výlet pre 2 do Londýna s akčným vodičským zážitkom na závodnej dráhe Hemel Hempstead.

Zdroj | CinemaCity
Zobraziť celú správu

Dva roky po predstavení odolného smartfónu Nokia XR20 priniesol WinFuture podrobnosti o jeho nástupcovi. Nokia XR30, resp. Nokia Sentry 5G si zrejme si zachová ochranu proti vode a prachu IP68 spolu s certifikáciou MIL-STD-810H. Bude mať duálny fotoaparát (64 + 8 Mpx), webkamera bude vybavená 16 Mpx snímačom. Novinka bude mať 6 GB RAM, 128 GB úložisko a 4 600 mAh batériu s 33 W nabíjaním. Predávať sa bude za 499 dolárov.

Zdroj | WinFuture
Zobraziť celú správu

AMD predstavilo čipsety radu Ryzen Z1 vyvinuté pre novú generáciu vreckových herných konzol. Ryzen Z1 a Ryzen Z1 Extreme sú založené na 4 nm architektúre Ryzen Zen 4 a obsahujú GPU RDNA 3. Ryzen Z1 a Z1 Extreme bude dočasne exkluzívny pre ASUS, aj keď sa môžu pridať aj ďalší výrobcovia hardvéru. Ryzen Z1 prináša 6-jadrový procesor Zen 4 s 12 vláknami, GPU pokrývajú 4 jadrá RDNA 3. Na doske je celkovo 22 MB vyrovnávacej pamäte. AMD tvrdí, že čipset Ryzen Z1 je schopný grafického výkonu 2,8 teraflops. Ryzen Z1 Extreme obsahuje 8-jadrový procesor Zen 4 so 16 vláknami a 12 jadrami RDNA 3 GPU s 24 MB vyrovnávacou pamäťou.

Zobraziť celú správu

Orange evidoval k 31. marcu 321-tisíc zákazníkov pevného internetu, čo predstavuje viac než 7 % medziročný nárast. Segment TV služieb sa v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšil o 19 %, dosiahol 193 tisíc prístupov. Popri náraste počtu zákazníkov fixných služieb zaznamenal operátor aj nárast počtu zákazníkov využívajúcich mobilné a fixné služby v jednom balíku. Ich počet k 31. marcu 2023 medziročne stúpol o 13 %, prekročil tak 181 tisíc. Celkové výnosy Orangeu za prvý kvartál roku 2023 dosiahli výšku 146 miliónov eur.

Zdroj | Orange
Zobraziť celú správu

WhatsApp oficiálne spúšťa používateľské účty na viacerých smartfónoch. Populárna aplikácia na odosielanie správ prináša možnosť odosielať a prijímať synchronizované správy na viacerých zariadeniach. Podľa WhatsAppu budú môcť používatelia prepojiť až štyri ďalšie zariadenia.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.