Reklama

Už nebude potrebné Apple Pay ani Google Pay, Mastercard spustí Click to Pay

Zdroj | Mastercard
Števo Porubský
Zdroj | Mastercard
Zdroj | Mastercard

Spoločnosť Mastercard dnes oznámila zámer spustiť na Slovensku službu na okamžité on-line platby, Mastercard Click to Pay. Ide o systém platenia v e-shopoch, pri ktorom nie je potrebné zadávať dáta z karty.

Dokonca nie je potrebné ani generovať si jednorazové platobné karty pre on-line platby. Stačí kliknúť a systém vie, že ste to vy. Niečo ako bezkontaktné platenie klasickou kartou, mobilom či smart hodinkami. Len on-line.

Obsah pokračuje pod reklamou

Mnohí čosi podobné poznáme pri platení cez Apple Pay či Google Pay, no tie nie sú až tak rozšírené v e-shopoch, ako platba klasickou kartou VISA či Mastercard. A práve Mastercard na Slovensku spustí službu Click to Pay. Povráva sa, že ešte tento rok spustí Click to Pay aj VISA.

Mimochodom, na systéme Click to Pay sa podieľajú prakticky všetci veľkí emitenti kariet, vrátane American Express, Mastercard i VISA.

Zdroj | Mastercard

Ako funguje Click to Pay?

Tak jednoducho ako platba bezkontaktnou platobnou či kreditnou kartou kdekoľvek v kamennom obchode. Stačí kliknúť a je to. Najskôr je ale potrebné sa so svojou Mastercard kartou, resp. kartami zaregistrovať v systéme Mastercard. Alebo stačí, keď pri platbe cez Click to Pay v e-shope zaregistrujete vašu kartu do systému. Alebo tretia možnosť – mobile alebo internet banking vašej banky.

Následne stačí, keď uvidíte v e-shope takéto logo…

Zdroj | Mastercard

…naň kliknúť a máte vybavené. Platba prebehne automaticky a navyše bez toho, aby bola niekde spomenutá vaša karta.

Systém Click to Pay totiž funguje digitálne a digitálne posiela jednorazové kódy do systému Mastercard, ktorý overí možnosti vašej karty a následne zaplatí konkrétnu sumu obchodníkovi.

Pri registrácii, resp. prvej platbe je nutné kliknúť na „Zapamätať si ma“, vďaka čomu si systém zapamätá zariadenie, z ktorého ste platili a ďalšie platby budú na jeden klik. Neodporúča sa tak využívať Clcik to Pay na cudzích počítačoch či mobilných zariadeniach. Ani to ale nie je nemožné, keďže zariadenia, na ktorých máte povolenú možnosť „Zapamätať si ma“ môžete spravovať vo svojom profile Mastercard Click to Pay.

Je to veľmi podobné systémom ako využívajú Apple Pay či Google Pay (a ďalšie). Namiesto čísiel kariet sa internetom pri platení šíria zakódované dáta rozpoznateľné iba pre dané systémy. Žiadne čísla kariet, žiadne CVV kódy, ba dokonca ani žiadne dáta o kartách uložené v internetovom prehliadači, alebo e-shopoch. Nič, čo by ohrozilo bezpečnosť platobnej karty.

A práve to je dôvod, prečo by si majitelia a používatelia platobných kariet Mastercard mali zriadiť konto na Click to Pay. Bezpečnosť. Druhým je bezpochyby rýchlosť. V e-shopoch, ktoré spustia Click to Pay nebude pri platení potrebné zadávať žiadne dáta.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Mastercard

Presný dátum spustenia služby na Slovensku zatiaľ nie je stanovený. V pláne je stihnúť to ešte tento rok, pričom do úvahy aktuálne pripadá obdobie okolo konca leta.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.