Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

Spoločnosť AMD pripravuje hybridný procesor s dvomi typmi jadier. Podobnú architektúru už využíva aj hlavný konkurent Intel. Zatiaľ nie je jasné, kedy by mali byť nové hybridné procesory uvedené na trh.

Zobraziť celú správu

V Paríži bude 2. apríla referendum o zákaze zdieľaných kolobežiek. Traja prevádzkovatelia majú v Paríži celkovo asi 15 000 e-kolobežiek. Priemerný vek ich používateľov je 33 rokov a 85 % z nich žije v metropolitnej oblasti Paríža.

Zobraziť celú správu

Trendom v mobilnej komunikácii je nárast dátových nárokov. V roku 2018 priemerne zákazník minul 1 157 MB dát, v minulom roku to už bolo takmer 10-násobne viac. Zákazníci čoraz viac preferujú využívanie aplikácie na obsluhu a nastavenie svojich služieb. Za posledných 5 rokov sa počet používateľov aplikácie od O2 zvýšil o 250 %.

Zobraziť celú správu

Slováci majú v obľube platiť rýchlo a digitálne. Obľúbili sme si SEPA platby medzu podporovanými bankami. Taktiež Slováci koncom roku 2022 zaplatili o 1,3 miliardy eur viac kartami ako vyberali hotovosť z bankomatov. Taktiež sa darí platobným bránam ako Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a FitBit Pay.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TopVystúpte z radu a spoznajte športové hodinky Garmin série Instinct Crossover. S hodinkami sa môžete spoľahnúť na presné meranie času vďaka technológii Revodrive, prepojíte ich so smartfónmi od Apple či s OS Android a poteší vás aj neobmedzená výdrž pri verzii Solar.

Zobraziť celú správu

Microsoft ukončuje 1-dolárovú skúšobnú dobu na Game Pass Ultimate. Noví predplatitelia teraz nemajú žiadnu skúšobnú ponuku a musia sa zaviazať k mesačnej platbe 14,99 dolárov. Microsoft vyhodnocuje rôzne marketingové akcie pre nových členov v budúcnosti.

Zobraziť celú správu

Časti zdrojového kódu Twitteru unikli online. Spoločnosť Twitter tiež požiadala americký okresný súd pre severný okres Kalifornie, aby nariadil GitHubu, online platforme spolupráce pre vývojárov softvéru, identifikovať osobu, ktorá kód zdieľala, a všetkých ďalších jednotlivcov, ktorí si ho stiahli.

Zobraziť celú správu

Viacerí zamestnanci Apple sa obávajú užitočnosti a ceny pripravovaného headsetu pre zmiešanú realitu. Osem súčasných a bývalých zamestnancov Apple povedalo pre The New York Times, že počiatočné nadšenie okolo zariadenia sa v spoločnosti zjavne zmenilo na skepticizmus. Headset má byť mostom k budúcim produktom, no vyžaduje technologické inovácie za vysokú cenu. Otázkou dňa je aj využitie takéhoto zariadenia. Podľa mnohých neprináša „riešenie pri hľadaní problému“, na rozdiel od iPhonu či iPadu.

Zobraziť celú správu

Michael Kagan, technologický riaditeľ Nvidie, povedal, že kryptomeny „neprinášajú nič užitočné pre spoločnosť“ napriek tomu, že výkonné procesory spoločnosti predávajú tomuto sektoru obrovské množstvá. Oveľa užitočnejšie využitia obrovského výkonu je vývoj četbotov, napríklad ChatGPT.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.