Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
15 správ

Oppo predstavilo v Číne najnovšiu sériu Reno. Obsahuje tri telefóny – základný Reno10 , Reno10 Pro a Reno10 Pro+. Posledne menovaný je smartfón vyššej strednej triedy s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 spárovaným so 16 GB RAM. Dodáva sa s 10-bitovým OLED panelom s uhlopriečkou 6,74” a adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Rozlíšenie je 2 772 x 1 240 px. Na zadnej strane je trojitý fotoaparát, hlavný má 50 Mpx, 3x teleobjektív až 64 Mpx.

Zobraziť celú správu

Nová Tesla Model Y, vyrobená s batériami BYD v Gigafactory Berlin, sa nabíja podstatne rýchlejšie ako predchádzajúca verzia. Predpokladá sa, že Tesla používa novú Blade battery od BYD, čo je LFP bunka zabalená v dlhom lopatkovom formáte. Model Y s novým článkom BYD má podobnú maximálnu rýchlosť nabíjania ako starší Model Y s článkami CATL LFP vyrobenými v Berline. Zdá sa však, že nové články sú schopné udržať túto rýchlosť nabíjania a celkovo vyššiu rýchlosť nabíjania pomocou vyššieho stavu nabitia. To by sa malo prejaviť v kratšom celkovom nabíjaní.

Zobraziť celú správu

Nový iOS 17 má priniesť funkciu, ktorá umožní šikovné využitie iPhonu ako smart displej. Keď je iPhone zamknutý, už čoskoro môže zobrazovať viac než len pár miniaplikácií. Podľa agentúry Bloomberg bude možné zobrazovať položky kalendára, upozornenia a ďalšie podrobnosti v kontrastnom rozlíšení. Nová uzamknutá obrazovka je vraj pokročilejšia ako tá, ktorú Google priniesol pre Android 10 v roku 2019, je porovnateľná s funkciou tabletu Amazon Fire.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Optoma ZW350e je nový projektor s jasom až do 4 000 lúmenov. Je určený do malých priestorov, ale využitie nájde aj v stredne veľkých konferenčných miestnostiach.Ponúka dynamický kontrastný pomer 2 000 000:1 a externú batériu, ktorá zvyšuje využitie zariadenia. Výrobca tvrdí, že ZW350e je zatiaľ jeho najkompaktnejší a najľahšie použiteľný projektor DuraCore. Laserové svetlo má životnosť 30 000 hodín. ZW350e je energeticky účinný so znížením spotreby energie až o 45 % v porovnaní s lampovými projektormi.

Zobraziť celú správu

Google spustil Mobile Vulnerability Rewards Program (Mobile VRP), nový program odmeňovania chýb, ktorý zaplatí bezpečnostným výskumníkom za chyby nájdené v aplikáciách spoločnosti pre Android. Hlavným cieľom mobilného VRP je urýchliť proces hľadania a odstraňovania nedostatkov v aplikáciách pre Android prvej strany, ktoré vyvinula alebo spravuje Google.

Zobraziť celú správu

Telekom pokračuje v rozširovaní 5G siete do ďalších lokalít a zvyšuje svoje pokrytie na 42 % populácie. Pokrytie 5G sieťou dorazilo do ďalších dvoch miest, tentokrát získali pokrytie mestá Šurany (časť), Vrbové. 5G pokrytie presiahlo už aj 150 obcí – aktuálne ich operátor pokrýva 153.

Zobraziť celú správu

TikTok tvrdí, že celoštátny zákaz sociálnej siete v štáte Montana porušuje prvý dodatok a ďalšie zákony. Guvernér Montany podpísal zákon minulý týždeň, len mesiac po tom, čo prešiel zákonodarným zborom štátu. Stretlo sa to s okamžitým odporom, skupina tvorcov obsahu zažalovala štát a označila zákon za protiústavný. Zákon zakazuje platforme fungovať v celom štáte, no bráni aj obchodom s aplikáciami Apple a Google ponúkať TikTok na stiahnutie. Porušenie bude znamenať pokuty vo výške 10 000 dolárov za deň.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.