Reklama

Microsoft sa nenechá zahanbiť, umelú inteligenciu nasadí aj do Windows 11

Zdroj | unsplash/Windows
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Windows
Zdroj | unsplash/Windows

Umelá inteligencia je definujúcou technológiou aktuálnej doby, veď takmer každá technologická spoločnosť ju do svojich služieb postupne integruje. Výnimkou nie je ani Microsoft, AI nasadí do operačného systému Windows 11.

Microsoft si uvedomuje skutočnosť, že aký neuveriteľný vplyv má AI v rôznych odvetviach a v každodennom živote. Novinkou je asistent s názvom Copilot AI. Ten bude k dispozícii ako bočný panel naprieč všetkými aplikáciami a programami, čiže okamžite k dispozícii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Môžete tiež požiadať asistenta Windows Copilot, aby prepísal, zhrnul alebo vysvetlil daný obsah. Rovnako ako v prípade Bing Chat môžete Windows Copilot klásť množstvo otázok od jednoduchých až po zložité.

Windows Copilot tak nahradí asistentku Cortana, s ktorou prišiel operačný systém Windows vo verzii 10. Copilot bude oveľa inteligentnejší a viac nápomocný pre používateľa. Uvidíme, či sa Copilot postupne dostane aj napríklad do smart reproduktorov. Windows Copilot začne byť k dispozícii pre Windows 11 už v júni tohto roka.

Spoločnosť Microsoft nasadí umelú inteligenciu aj do svojho obchodu s aplikáciami Microsoft Store. Konkrétne bude k dispozícii nové centrum AI, v ktorom budú zhromaždené zážitky s umelou inteligenciou od komunity vývojárov tretích strán aj spoločnosťou Microsoft.

AI v Microsoft Store pomôže aj s objavovaním bežných aplikácií. Vývojári tiež budú môcť nechať umelú inteligenciu vygenerovať kľúčové slová k ich titulom, vďaka čomu majú byť lepšie dohľadateľné.

Microsoft zmení aj obľúbeného Prieskumníka. Predvolená aplikácia na správu súborov dostane nový vzhľad a tiež vyhľadávací riadok. Skvelou správou je tiež lepšie prispôsobenie aj pre ovládanie dotykom, pretože Microsoft podporuje aj vlastné 2v1 riešenia.

Integrácia AI do systému nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným, pretože tento trend odštartoval najmä ChatGPT od spoločnosti Open AI. Naposledy na tento vlak naskočil samotný Google, ktorý AI integroval do takmer všetkých svojich služieb a operačného systému Android 14.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.