Reklama

Vytúžená novinka konečne prichádza aj na WhatsApp, zíde sa aj vám?

Zdroj | Mika Baumeister/Unsplash
Michal Sobek
Zdroj | Mika Baumeister/Unsplash
Zdroj | Mika Baumeister/Unsplash

Používatelia četovacej aplikácie WhatsApp majú opäť dôvod na radosť. Spoločnosť konečne implementovala možnosť úprav už odoslanej správy. O tejto funkcií sa hovorilo už od roku 2017.

Ak by ste sa používateľov aplikácie WhatsApp spýtali, ktorá funkcia im chýba, najčastejšou odpoveďou by bola možnosť editácie už odoslaných správ. Konkurenčné služby ako iMessage, Viber alebo Telegram túto možnosť ponúkajú už dlho.

Či už budete chcieť opraviť preklep, alebo doplniť ďalší kontext, odteraz budete mať nad svojimi četmi ešte lepšiu kontrolu. Stačí, ak na správe do pätnástich minút od jej odoslania podržíte prst a potom v ponuke vyberiete možnosť Upraviť. Napríklad Telegram dovoľuje upravovať texty bez časového obmedzenia.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | WhatsApp

Upravená správa bude označená textom Upravená, aby aj jej príjemcovia o úprave vedeli, pričom história úprav sa už nezobrazí. Aj tieto správy a úpravy, ktoré v nich urobíte, sú chránené šifrovaním počas celého spojenia.

V prípade Androidu sa táto voľba objaví v hornej lište, avšak v budúcnosti sa presťahuje do kontextovej ponuky, pretože spoločnosť Meta chce zjednotiť dizajn aplikácií naprieč oboma operačnými systémami Android aj iOS.

Pozrite si

Ako používať rovnaký účet WhatsApp na dvoch mobiloch naraz

Túto funkciu WhatsApp začal sprístupňovať používateľom na celom svete a v najbližších týždňoch bude dostupná pre všetkých. Keďže ide o aplikáciu, ktorej vlastníkom je Meta, je teda možné, že sa obdobnej funkcie dočkáme aj v Messengeri.

WhatsApp celosvetovo používa viac ako 2 miliardy používateľov. V apríli 2022 táto četovacia služba zaznamenala 2,44 miliardy unikátnych užívateľov. To v konečnom dôsledku znamená, že je to aktuálne najpoužívanejšia četovacia aplikácia na svete. Na druhom mieste je Messenger, taktiež od spoločnosti Meta.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.