Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
14 správ

TopApple má aktuálne výpadok niekoľkých služieb. Problémy so službami začali zhruba o 22.00 hod. nášho času a mnohé z nich stále pretrvávajú. Čiastočne alebo úplne nedostupný môže byť App Store, Apple Books, Apple Music, Apple TV+ či Podcasty. Apple na obnovení služieb pracuje, pričom doposiaľ nefunkčné služby Nájsť, Game Center, iCloud a iWork by už mali byť v tejto chvíli opäť plne funkčné.

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že YouTube testuje novú možnosť pre používateľov streamujúcich YouTube z mobilnej aplikácie. Ako si všimol používateľ Redditu objavila sa nová možnosť pre kvalitu streamu s názvom „1080p Premium“, opísaná ako „Vylepšená bitová rýchlosť“. Nová možnosť streamu bude k dispozícii pre používateľov služby YouTube Premium a existuje spolu s bežnou možnosťou 1080p, ktorá je pomerne veľkoryso komprimovaná.

Zobraziť celú správu

Mapy Google je konečne možné otvoriť na smartfóne, keď je spustená aplikácia Android Auto. Po nedávnych aktualizáciách si používatelia všimli, že táto možnosť je odomknutá. Zmena môže súvisieť s Google Maps v11.67.0701 a zdá sa, že funguje nezávisle od verzie aplikácie Android Auto. 

Zobraziť celú správu

Spotify prináša nového DJ-a, ktorý nie je človek, ale umelá inteligencia. Tá sa má postarať o to, aby ste získavali takú hudbu, akú radi počúvate. Sprievodca AI pozná vás a váš hudobný vkus tak dobre, že sa vraj dokáže presne trafiť. Aktuálne je k dispozícii v USA a v Kanade, neskôr bude dostupná aj v iných krajinách.

https://youtu.be/ok-aNnc0Dko
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Dlho očakávaný AR/VR headset od Apple ešte nebol predstavený, ale už sa objavili informácie, že výrobný partner spoločnosti Foxconn vyvíja lacnejšiu verziu headsetu 2. generácie. Správa cituje nemenovaného „výkonného pracovníka so znalosťou vývoja“, ktorý uvádza, že prvý headset od Apple bude extrémne drahý zhruba od 3 000 do 5 000 dolárov. Zdroj verí, že headset 2. generácie Apple bude mať dostupnejšiu cenu na úrovni špičkového Macbooku.

Zobraziť celú správu

Ak máte radi nápoje Coca-Cola, hrdinov z Avengers a produkty Samsung, je dobré vedieť, že svet Marvel a jeho ikonických postáv ožíva nielen na obaloch plechoviek a fliaš, ale aj v skutočnom svete, pretože v novej súťaži sa hrá o 4x rodinný výlet do štúdia Avengers v parížskom Disneylande® či rôzne ceny vrátane otočného televízora Samsung The Sero či unikátneho projektora Samsung The Freestyle. Ako sa zapojiť? Stiahnite si Coke aplikáciu, naskenujte QR kód z obalu fliaš alebo plechoviek a zadajte PIN kód spod viečka.

Zobraziť celú správu

Microsoft pomaly zvyšuje limity svojho chatbota Bing s podporou ChatGPT. Služba dostala minulý piatok prísnejšie limity, používatelia mali obmedzení na 50 chatovacích relácií denne s piatimi odpoveďami na reláciu, teraz je to šesť. Ukazuje sa, že Microsoft už v novembri vedel, že odpovede chatbote bývajú niekedy mimo „misu“. Okrem toho sa zistilo, že chatbot mal starý kódový názov Sydney, čo je meno, ktoré občas používa aj teraz.

Zobraziť celú správu

Ako si správne vybrať nový herný notebook? Pripravili sme pre vás tipy, na čo si pri výbere novej hernej mašiny dať pozor, ako aj zoznam 6 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred kúpou. Vyberať by ste si totiž nemali iba podľa surového výkonu, ale napr. aj obrazovky či rozmerov. Dokonalým príkladom, ako má moderný herný notebook vyzerať, je najnovší Lenovo Legion Slim 7i, ktorý vám v článku detailnejšie predstavíme.

Zobraziť celú správu

Tak už to vieme a vy sa to dozviete tiež. Prenosný reproduktor JBL Pulse 5 prináša 5 divov technologického sveta. Zaujme audiovizuálnou šou zabudovanými svetlami, perfektný Original Pro Sound prináša basový woofer a výškový menič, aplikácia JBL Portable vám umožní množstvo nastavení, funkciu PartyBoost využijete na spárovanie viacerých kompatibilných reproduktorov a grandiózna výdrž batérie je praktickou čerešničkou na torte.

Zobraziť celú správu

Nová funkcia YouTube Music umožňuje používateľom vytvárať vlastné rádiové stanice. Pri jej vytváraní si môžete vybrať 30 rôznych umelcov, určiť ako často sa budú objavovať a použiť filtre, ktoré zmenia náladu stanice. K dispozícii je tiež možnosť spresniť výsledky pomocou špecifických filtrov, ako sú napríklad nové objavy či pohodové piesne. Nové prostredie sa zavádza pre Android a iOS vo všetkých krajinách, kde je YouTube Music k dispozícii pre bezplatných aj platiacich používateľov.

Zobraziť celú správu

ChatGPT je uvedený ako autor alebo spoluautor najmenej 200 kníh v obchode Amazon Kindle Store. Skutočný počet kníh napísaných robotmi je však pravdepodobne oveľa vyšší, pretože zásady Amazonu výslovne nevyžadujú, aby autori zverejnili svoje používanie AI. Je to najnovší príklad písania generovaného umelou inteligenciou, ktoré zaplavuje trh a hrá úlohu pri vytváraní eticky pochybného obsahu. Brett Schickler napísal s pomocou AI knihu pre deti The Wise Little Squirrel: A Tale of Saving and Investing. Zarobila mu síce zhruba 100 dolárov, ale jej „napísanie“ trvalo pár hodín, ktoré strávil dialógom s ChatGPT, kde mu dával konkrétne príkazy, napríklad: „napíš príbeh o otcovi, ktorý učil svojho syna o finančnej gramotnosti“.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Xiaomi nebude vyrábať sériu 13S. Pred globálnym uvedením série Xiaomi 13 to oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Lei Jun. Telefóny série S ponúkali jemné vylepšenia fotoaparátu a novšie procesory v rovnakom dizajne.

Zobraziť celú správu

Voyo má na Slovensku a v Česku už viac ako 500 000 predplatiteľov. Tento počet predstavuje len používateľov s plným predplatným, teda nezahŕňa ľudí využívajúcich službu v 7-dňovej skúšobnej dobe, či tých, ktorí sledujú tituly cez službu Voyo štart od operátora Telekom. Voyo je aj najznámejšou streamovacou službou na Slovensku.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou