Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
14 správ

Značka Fossil zrejme opúšťa platformu Wear OS. Fossil Gen 6, ktorý bol uvedený na trh v septembri 2021, bol posledným významným prírastkom do stajne spoločnosti. Ďalší zdroj tvrdí, že Fossil len čaká, kým Qualcomm uvedie na trh nový čipset pre tento systém.

Zobraziť celú správu

Toshiba bola po 74 rokoch stiahnutá z burzy. Skupina investorov na čele so spoločnosťou súkromného kapitálu Japan Industrial Partners (JIP) kúpila 78,65 % akcií Toshiby. Obchod stál zhruba 12 miliárd eur.

Zobraziť celú správu

Hyperloop One sa vypína. Spoločnosť kedysi snívala o vybudovaní vysokorýchlostného nákladného spojenia medzi Európou a Čínou, ktoré by dokázalo prepraviť náklad z jedného konca na druhý za jediný deň. To sa však už neuskutoční.

Zobraziť celú správu

Kanada tvrdí, že všetky nové autá a nákladné autá musia mať do roku 2035 nulové emisie. Podľa predbežných cieľov musia vozidlá s nulovými emisiami tvoriť aspoň 20 % všetkých áut predaných do roku 2026 a aspoň 60 % do roku 2030.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Netflix je spokojný s tempom zásahu pri zdieľaní hesiel. Platforma umožnila, aby sa zdieľanie hesiel šírilo viac ako desať rokov, kým sa rozhodol zakročiť. Zmena nastala, keď v prvom štvrťroku 2022 Netflix prvýkrát za 10 rokov stratil predplatiteľov a zaznamenal prudký pokles príjmov.

Zobraziť celú správu

Tvorcovia No Man’s Sky budú pre Light No Fire simulovať celú planétu. Light No Fire je hra na objavovanie a budovanie komunity v otvorenom svete, ktorá sa odohráva na planéte veľkosti Zeme a spája prvky RPG s prežitím v karanténe.

Zobraziť celú správu

YouTuber MKBHD ukázal nový Tesla Cybertruck. Ide o skutočne veľký elektromobil so zaujímavo riešeným batožinovým priestorom, kde aj vpredu sa nachádza pomerne veľký kufor. Interiér je veľmi podobný ostatným modelom, volič smeru je netradične umiestnený na strope.

Zobraziť celú správu

Apple Vision Pro by sa mali začať predávať už vo februári. Technologický gigant údajne zvyšuje výrobu Vision Pro v Číne a rozoslal vývojárom e-maily so žiadosťou, aby otestovali svoje aplikácie pomocou najnovších nástrojov.

Zobraziť celú správu

Internetový svet sa stáva rovnako nebezpečným miestom, ako reálny. V oboch je nevyhnutné dávať si pozor a byť opatrným. Nie vždy sa to však podarí. Práve v tomto období sa veľa nákupov odohráva cez e-shopy. Tie sa stali silnou zbraňou podvodníkov, zločinci sa lákaním na predvianočné zľavy snažia oklamať Slovákov. Nedajte sa nachytať tak, ako mnoho iných Slovákov.

Zdroj | Andrew Neel/Unsplash
Zobraziť celú správu

Čo tak si postaviť z lega Lamborghini Sián FKP 37? V tých kompaktnejších mierkach ho máme poskladané i u nás v redakcii už nejaký ten rok, aj s ďalšími modelmi danej série. Predstavte si ale tento model postavený v mierke 1:1, teda v skutočnej veľkosti z kociek Lego. Hneď sa môžete z predstáv preniesť do reality. Teraz máte možnosť naživo si pozrieť model Lamborghini Sián FKP 37 v týchto reálnych mierach i v Bratislave, v obchodnom centre Nivy. My sme sa tam vybrali, stálo to za to!

Zobraziť celú správu

Eve, známa značka pre platformu HomeKit, oznámila ešte pred CES 2024 tri nové produkty. Ide o modely Eve Energy Outlet, Eve Light Switch a Eve Blinds, ktoré prídu do Eve Store a Amazon už na budúci rok. Energy Outlet ponúka trvalé riešenie tým, že nahradí vašu skutočnú nástennú zásuvku, Eve Light Switch s podporou Matter prináša pohodlie pripojeného osvetlenia bez výmeny jedinej žiarovky. Kolekcia Eve Blinds je kolekcia žalúzií vyrobených na mieru s funkciou Eve MotionBlinds a funkciou Eve’s Adaptive Shading. Aplikácia Eve umožňuje roletám s technológiou Eve MotionBlinds automaticky sa zatvárať podľa polohy slnka vo vašej lokalite.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.