Reklama
13 správ

Blue Origin, spoločnosť vlastnená zakladateľom Amazonu Jeffom Bezosom, sa stala jediným finalistom na kúpu United Launch Alliance. Potvrdili to dva nezávislé zdroje, spoluvlastníci United Launch Alliance, Lockheed Martin a Boeing, sa zatiaľ verejne nevyjadrili k predaju spoločnosti, ktorá bola až do vzostupu SpaceX jediným hlavným poskytovateľom štartov v USA.

Zobraziť celú správu

Nová Toyota Yaris 2024 prekvapujte technológiami. Čo všetko sa zmenilo? Prečo nás novinka zaujala, aj keď na prvý pohľad zmien nie je veľa? Pozrite si naše video priamo z Barcelony, kde tie najväčšie vylepšenia sa skrývajú vo vnútri.

Zobraziť celú správu

Webbov teleskom objavil nové ľadové svety, ktoré sa považovali za mŕtve. Astronómovia sa chceli dozvedieť viac o Kuiperovom páse a jeho ľadových obyvateľoch. Keď namierili teleskop Jamesa Webba na pás, namiesto nájdenia ľadových, neživých predmetov, ako pôvodne očakávali, však astronómovia našli niekoľko zaujímavých známok horúcich časov na chladných miestach.

Zobraziť celú správu

Španielska automobilka Hispano Suiza sa pripravuje na to, aby opäť prekvapila najnovším plne elektrickým hyperautom. Toto nové vozidlo na mieru s Carmen Sagrera dorazí koncom tohto roka ako pripomienka histórie Hispano Suiza a sľubuje niektoré športovejšie vylepšenia pri zachovaní filozofie dizajnu značky „hyperlux“.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple dnes oznámil najnovšiu inováciu na ochranu iMessage. V beta verzii iOS 17.4 už existuje inovatívny post-kvantový kryptografický protokol s názvom PQ3. Nová aktualizácia poskytuje iMessage „najsilnejšie bezpečnostné vlastnosti zo všetkých protokolov na odosielanie správ na svete“. iMessage prináša od svojho vzniku silné zabezpečenie, už do spustenia v roku 2011 ponúka end-to-end šifrovanie, v roku 2019 prišlo prijatie kryptografie Elliptic Curve, s iOS 14, BlastDoor či nedávne vylepšenia (Contact Key Verification) na konci roku 2023.

Zobraziť celú správu

Európsky klimatický satelit ERS-2 zhorel nad Tichým oceánom pri nekontrolovanom návrate po 30 rokoch na obežnej dráhe. Neboli hlásené žiadne škody spôsobené padajúcimi úlomkami nefunkčného satelitu s hmotnosťou 2 290 kg. Satelit po pomalom páde na Zem po viac ako 12 rokoch vstúpil v stredu 21. februára o 17:17 GMT do zemskej atmosféry, zhruba na polceste medzi Aljaškou a Havajom.

Zdroj | ESA
Zobraziť celú správu

WhatsApp prináša nové pokročilé možnosti formátovania textu. Mark Zuckerberg oznámil, že pokročilé formátovanie textu bude oficiálne spustené pre používateľov služby, ukázal, ako je teraz možné formátovať text ako zoznam s odrážkami, číslovaný zoznam, blokové úvodzovky a vložený kód. Niektoré z nových doplnkov budú obzvlášť užitočné pre kóderov, ktorí sa pri komunikácii spoliehajú na WhatsApp, zatiaľ čo iné budú užitočné pre bežnú komunikáciu. Tieto funkcie doplnia existujúce možnosti formátovania textu a sú dostupné pridaním určitých znakov vedľa reťazca textu.

Zobraziť celú správu

Google oznámil novú rodinu jazykových modelov AI s názvom Gemma. Ide o bezplatné modely s otvorenou váhou postavené na technológii podobnej výkonnejším, no uzavretým modelom Gemini. Na rozdiel od Gemini môžu modely Gemma bežať lokálne na stolnom alebo prenosnom počítači. Je to prvé významné vydanie modelu otvoreného veľkého jazyka (LLM) od Google od roku 2022, kedy ChatGPT od OpenAI spôsobil rozruch so svojim četbotom. Google uvádza na trh modelové závažia v dvoch veľkostiach: Gemma 2B a Gemma 7B. Každá veľkosť je vydaná s vopred vyškolenými a inštruktážne vyladenými variantmi.

Zobraziť celú správu

Konkurencia sa v oblasti elektromobilov zostruje. Odpoveďou na dovoz lacných čínskych elektrických vozidiel bude zrejme niečo doteraz nepredstaviteľné. Stellantis, Volkswagen a Renault zvažujú spoločný tím, ktorý by znížil výdavky na vývoj a priniesol lacné elektromobily za rýchly čas. Bloomberg napísal: „Títo zaprisahaní konkurenti skúmajú možnosti fúzie, aby mohli vyrábať lacnejšie elektromobily a odvrátili existenčné hrozby.“

Zobraziť celú správu

Apple prvýkrát za takmer dva roky predbehol v Európe Samsung. Dodávky smartfónov do Európy klesli medziročne o 3 %. Apple sa vrátil na vedúcu pozíciu rebríčka, pričom medziročne vzrástol len o 1 %. Na druhej strane Samsung klesol až o 12 %.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.