Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

26 správ

Mozilla oficiálne uvolnila novú verziu svojho internetového prehliadača Firefox, ktorý teraz nesie číslo 53. Nová verzia prináša okrem zvýšenia stability, výber 64-bitovej verzie aj úplne nové kompaktné témy, ktoré boli doposiaľ dostupné len vo vývojárskej verzii.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V apríli sa na našom trhu začala predávať dvojica nových modelov BMW i. Konkrétne si budete môcť kúpiť už aj u nás nové BMW i3, ktorého cena začína na 36 350 €, prípadne nové BMW i8, ktorého cena začína na 138 250 €. BMW na Slovensku poskytne dvoch BMW i agentov (Bratislava, Žilina) a štvoricu servisných stredísk špecializovaných na BMW i modely.

Zdroj | BMW
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Dyson predstavila nový čistič vzduchu Dyson Pure Hot + Cool Link, ktorý nepoužíva žiadne lopatky. Oproti minuloročnému modelu prináša vylepšený filter a ponúkne pripojenie k Wi-Fi sieti. Tým pádom je ho možné ovládať aj pomocou hlasovej asistentky Alexa. Jeho cena bude 599 USD.

https://youtu.be/lIL0fXGquV8

Zobraziť celú správu

Na Autosalóne v Bratislave, ktorý sa bude konať už budúci týždeň budete mať možnosť vidieť aj nový Rolls Royce Ghost Black Badge, ako aj Roll Royce, Dawn. Ak si teda chcete pozrieť luxusné autá tak, ako ešte nikdy doposiaľ, určite navštívte Autosalón v Bratislave.

Zdroj | Rolls Royce
Zobraziť celú správu

Xiaomi tento týždeň predstavilo nové modely Mi 6 a Mi 6 Plus. Najnovší dokument, ktorý sa objavil na stránke čínskej kontrolnej agentúry TENAA však hovorí o ďalších farbách, ktoré by mali doplniť pôvodne uvedenú štvoricu farieb. V Číne sa tak bude Mi 6 predávať aj ako zlatá, sivá, ružová, champagne zlatá, tmavo sivá, červená a tmavo čierna.

Zobraziť celú správu

Facebook pracuje na tom, aby ste si streamovanie 360° videa mohli ešte viac užiť. Najnovšie procesy umožnia predikciu toho, kam sa budete v 360° videu pozerať a tým poslať najväčší možný počet pixelov práve na toto miesto. Výsledkom je podstatne kvalitnejší dojem z prezeraného videa.

Zdroj | Facebook
Zobraziť celú správu

Spoločnosť LaCie predstavila disk pre tých najnáročnejších. 2big Dock Thunderbolt 3 ponúkne pripojenie pomocou Thunderbolt 3, alebo USB 3.0 a navyše disponuje čítačkou pre CF a SD karty. Kapacita disku pritom môže byť až 20 TB, pričom nebudú chýbať aj verzie s kapacitou 12 TB a 16 TB. Novinka sa začne predávať v priebehu tohto leta.

Zdroj | LaCie
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Renault R.S. 2027 Vision je víziou automobilky, ako by mohla vyzerať F1 v budúcnosti. O desať rokov by sa váha vozidiel F1 mohla podľa Renaultu pohybovať na úrovni 600 kg a výkon by pritom mal byť 1 300 PS.KERS by mal schopný dodať až 500 kW energie pre zrýchlenie a samozrejme nechýba ani dvojica riadených náprav.

Zdroj | Renault

Zobraziť celú správu

Univerzita Swansea plánuje do 12 mesiacov testovacie nasadenie inteligentných bandáží, ktoré by boli prostredníctvom 5G siete schopné kontrolovať hojenie rany pokrytej takouto bandážou. Kompaktné nano senzory, ktoré sú vytvorené pomocou 3D tlače budú totiž neustále sledovať váš zdravotný stav.

Zobraziť celú správu

Shuttle predstavil nový barbone systém v štýle minipočítača s objemom len 0,5 litra. Model XPC nano NS02A má už integrovaný 8-jadrový ARM čip, no postavený na starej 28 nm architektúre, 2 GB RAM a 16 GB pamäťou. Má ale viacero portov (HDMI, USB, čítačka SD). Operačným systémom je starý Android 5.1.1. Pridať mu je možné 2,5″ SATA disk.

Zdroj | Shuttle
Zobraziť celú správu

Nemecká spoločnosť Lilium úspešne otestovala svoj elektrický lietajúci stroj typu VTOL, Lilium Jet. Ten poháňa 36 malých vrtuľových motorov, ktoré čerpajú energiu z batérií.

https://www.youtube.com/watch?v=ohig71bwRUE

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nikon oslavuje stovku a postupne prináša zaujímavé pohľady do svojej minulosti. Najnovšie vytvoril časozberné video z vesmíru na počesť modelu Nikon Photomic FTN, upravenej verzie fotoaparátu Nikon F, ktorý bol vo vesmíre s raketou Apollo 15 v roku 1971.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.